Quantcast

Studentska menza

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Ewo owako iz Bg-a sam,i fazon na budzetu sam, i koliko razumem ja mogu jedino da dobijem ono kao rucak samo right?
Owako zanima me gde da se prijawim to, znaci ziwim u bg-u i studiram tu na filozofskom.

a druga stwar koja me zanima, u koliko sati je taj rucak, i jel blizu faksa? msm gde je najblizi od platoa? xD
Hwala.

Tusenfryd

Poznat
Poruka
7.649
Da, na svoju karticu možeš samo ručak da kupiš, ali možeš i da uzmeš karticu od nekoga ko nije iz Beograda a ne hrani se u menzi i kupuješ i doručak i večeru, ako želiš.

Kartice se prave u domu Kralj Aleksandar iliti Lola, to ti je kod Vuka. Odeš tamo s indeksom i potvrdom da si upisao prvu godinu i 2000 u novčaniku, tražiš zahtev za izdavanje studentske kartice, popuniš, predaš, oni te slikaju i za par dana dođeš po karticu.

Tamo možeš da kupiš i žeton koji će ti trebati za menze (sve izuzev menze u Đušinoj) i obroke. Obroci se inače mogu kupiti i u menzama, ali ne u svim.

Menza najbliža Platou jeste 3k na Obilićevom vencu. Hrana nije nešto, ali nije ni strašna. Ručak je, MISLIM, od 11 do 3 (ili od pola 12 do 3). Trebalo bi da piše na sajtu SC Beograd. Pored toga što je blizu, dobra strana menze je i što se brzo stiže na red.

Ako budeš imao vremena možeš da skokneš i do Lole na ručak, tamo je hrana divna ali su redovi ogromni, kad se sjate mašinci, ETFovci, arhitekte i građevinci.

Meni je menza u Studenjaku :heart:

The Look

Aktivan član
Poruka
1.930
Rucak na Obilicevom vencu je od 12 do 14:30. Restoran ti je kod garaze ako znas gde je. Ne treba ti ni 5 minuta do menze, samo idi Zmaj Jovinom - staklena vrata - pise KLUB 3. Ne znam samo da li tu mogu da se kupe obroci, na obavestenju pise da se kupuju u domovima ali ti udji pa pitaj, ja sam zurila pa nisam silazila dole. Pogledaj b92mapu, to je Obilicev venac br. 4.

The Look

Aktivan član
Poruka
1.930
Pre dve godine je vrseno neko istrazivanje i studenti su tako rekli, ali kako je hrana u menzama uglavnom kraljevska, prema pricama istih, onda malo gore od kraljevskog i nije tako lose :) Svrati na jedan obrok pa odluci sama - ukusi su ipak razliciti, ali ako u pocetku sebe ubedis da je hrana odvratna - tesko ces promeniti misljenje.

lubenica...

Početnik
Poruka
9
da li ja mogu sa bonovima da jedem u kojoj hocu menzi tj. ne moram svaki dan da jedem u istaj menzi?! i zna li neko koliko je tacno para ona kartica sto mora da se izvadi,ne bih li kupila bonove i sta mi treba od dokumenata za vadjenje iste? hvala vam!

The Look

Aktivan član
Poruka
1.930
Informacije imas u domu kralj Aleksandar (kod Vukovog spomenika) - tamo se kartica i vadi, e sad da li je 1000 ili 2000 to ne znam. Nedeljom ne radi, subotom do 13h a radnim danima od 08h do 14h, pa nemoj da zakasnis.

Tusenfryd

Poznat
Poruka
7.649
Ja stvarno ne mogu da verujem koliko ste lenji i nesposobni, pitate šta treba od dokumenata za vađenje čip kartice i koliko košta, a to sve piše u drugom postu na ovoj temi! Dakle, nije ni da treba listati!

gost 224060

Aktivan član
Poruka
1.562
hahaha... 3k mi zovemo 3 kostura, a ne klub 3... pa onda zamisli kakva je tu hrana... :P samofinansirajuci vade kartice u ulici svetozara markovica, nzm koji broj... :D rucak ce te ispasti skuplje nego u restoranima domace kuhinje... :P ti iz obrenovca, ako ides lastom, imas pravo na 3 obroka, a ako te GSP prevozi do kuce, imas samo rucak... :)

gost 224060

Aktivan član
Poruka
1.562
poenta je bila u tome da skrenem paznju kolika je cena obroka, konkretno rucka za one po ekonomskoj tarifi... ne shvataj sve bukvalno pobogu... mada i nije daleko od bukvalnosti... jer, koliko mi se cini, cena rucka je oko 200 din, sto je priznaces, dovoljno za neku pljesku u restoranu ili raznjice u istom?? :D tako da, kad bolje razmislis, nice man, i nije to tako daleko od istine.... ;)

gost 224060

Aktivan član
Poruka
1.562
Zdravoo..ja sam na privatnom falkultetu.tj megatrendu..pa bi zeleo da znam gde mogu da kupim karticu za menzu??i koliko kosta??
haha... probaj u maxi-ju, mozda ti tamo neku Miskovic izda, da se hranite o njegovom trosku... ;) na ovu koju koriste studenti Bg univerziteta, ili ovh drzavnih fakulteta zaboravi, bar legalno da ces je dobiti... :P ali, uvek postoji varijanta da je kupis od nekog, one se krecu tu, oko 50-60 evra... :) pozz

niceboy

Elita
Poruka
20.049
poenta je bila u tome da skrenem paznju kolika je cena obroka, konkretno rucka za one po ekonomskoj tarifi... ne shvataj sve bukvalno pobogu... mada i nije daleko od bukvalnosti... jer, koliko mi se cini, cena rucka je oko 200 din, sto je priznaces, dovoljno za neku pljesku u restoranu ili raznjice u istom?? :D tako da, kad bolje razmislis, nice man, i nije to tako daleko od istine.... ;)
Ali,ko prica o ekonomskoj ceni? Rec je o povlascenoj...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.