Quantcast

strije

• Začetnik teme molly
  • Datum pokretanja
M

molly

Gost
Vidim da pisete o celulitu. Da li mi neko moze reci sta da radim sa strijama. Jel zna neko kako da ih uklonim,ako je to moguce?

E

enna_

Gost
Ja sam citala u casopisu "doktor u kuci" jedan clanak gde pise pa nije ih moguce otklonit, JAH GIRL sorry ak gdesim al reci mi ti cime se moze otklonit ako je tacno to sto kazes?

A

Anđela

Gost
Strije se nikada ne mogu TOTALNO ukloniti. Jedino one koje su tek pocele, tj. dok ne postanu bele. E kad su bele.. moze se samo ublaziti. Najbolji "lek" je uklanjanje laserom, striet se maze samo kad su crvenkastem a kasnije samo ih mozete ublaziti. :shock:

black-devil

Primećen član
Poruka
544
idi u apoteku i kupi sanicevu mast, pa ces ih ukloniti, ja doduse to nisam koristila ali je moja drugarica, tako da sad majka dvoje dece izgleda fenomenalno bez ijedne strije:)

Black_cat

Zainteresovan član
Poruka
282
Stvarno se toliko uzbudjujete oko strija? Vidjam ih i na mladima i na starima, tipovima i ribama, mrshavim i debelim.. zar nije celulit mnogo vecja 'babaroga'?

Mnogo nas je.a jedan nick

Zainteresovan član
Poruka
139
I meni se cini da su manje vidljive, ali opet...
Ma nista nije babaroga ako umes da se nosis s tim, zar ne?

Vid`la sam "ribu" bolje receno kita, koja je nosila minjak iznad grudi, ne znas odakle kipi, takav celulit nisam u zivotu videla, a devojka se tako dobro nosila s tim, u fazonu "Boli me uvo, vazno da meni nije vrucina " :P I super deluje!

Eržebet Batori

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
400
Do pre godinu dana bila sam toliko mrsava da su ljudi kad me vide mislili da bolujem od neke teske bolesti. U poslednjih godinu dana sam se naglo ugojila i to se najvise vidi oko struka i grudi. Na tim mestima, a posebno oko struka pojavile su se strije. Cula sam da se njih kad se jednom jave nikako ne mozes osloboditi, ali da se mogu ublaziti. Koje preparate mi vi preporucujete u borbi protiv njih?

gost 12141

Elita
Poruka
18.538
...Postoji zaista mnogo preparata na trzistu - nalik obilju tretmana namenjenih celulitu - i bas kao kod celulita, strije, jednom kada se pojave, nije lako ukloniti, narocito ako su 'brazde' na kozi siroke i duboke...Pokusajte sa redovnom negom preparatom koji je relativno pristupacan, na prirodnoj bazi i moze se nabaviti u svakoj apoteci - 'Jomelop' spravljen po recepturi dr. Saljica...Za trajne i potpune rezultate, ukoliko postoji mogucnost, kao sto je vec pomenuto - laser...Srecno!

Larra

Primećen član
Poruka
740
ako je za utehu, s vremenom se mnogo manje vide. Ja sam naglo izrasla negde u 7-8 razredu, skoro 10 cm, i butine su mi se skroz "isarale" sa strane. I mazala sam se svim i svacim, i pomoglo je donekle.

Ali danas ni ne mislim na njih. Primetila sam da ih imaju skoro sve zene i devojke, cak i one prosecne visine/tezine, pa sta da se radi!

Eržebet Batori

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
400
Hvala svima sto su izdvojili malo vremena za ovu temu.

Nego..... vidim da je tema premestena u "Zenski kutak", ali mi nije jasno zasto. Svesna sam toga da ova tema ne pripada bas u podforum "Zdravlje', ali ne vidim da vise odgovara "Zenskom kutku". Da je u pitanju celulit, stvar bi bila jasna jer celulit mogu da imaju iskljucivo zene, dok strije mogu imati i muskarci. U to sam se licno uverila iako sam do nedavno mislila da je to samo zenski problem. U odeljenju u gimnaziji sa mnom je bio jedan decko koji je oduvek bio punacak, posto ga znam od malena, ali je kao neki debil bildovao za masu i pio kreatine. Ruka mu je postala debela kao moja butina, ali su mu se pojavile tolike strije, da toliko odvratno izgleda kad sam ga letos videla na bazenu.

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.038
takodje mislim da se ne mogu ukloniti kad pobele
bar gledaj da hranis kozu da bi je pripremila za trudnocu
ja imam malo na guzi i sva se najezim kad pomislim da je velika verovatnoca da ce se pojaviti na grudima i stomaku kad jednog dana budem u blazenom stanju

H

hanibaI77

Gost
ne mora da znaci,ja sam strije dobila u pubertetu jer sam naglo izrasla a u trudnoci ne,tj nesto malo i ne vidi se.mozda zato sto sam se mazala vise puta dnevno a mozda eto tako:lol:
jesti vitamin d(neka me neko ispravi ako nije bas taj)on daje elasticnost kozi :wink: