Štrajk u Pošti - zaposleni na radnim mestima, šalteri zatvoreni

sto rece stojko nista ne prodajem preko kp il limunda dok ne dobijem pare unapred... cega sam se nagledao.... seljak sta ces :lol:
Aham... Mada prodavci sa 4-cifrenom reputacijom nude i lično preuzimanje i organizovan susret u gradu...
Tako jedan bračni par iz Boleča obavesti sve ili će postexpress ili" kod Vuka od 14 do 18h ispod studentske menze" :super:
Ovi što su dvocifreni ne bi da izlaze...
 
1) jbg buraz ja mislio tri puta po 120.000
2) primalac nema šta da se raspituje oko pošiljke (najviše može track&trace kad mu pošalješ broj)
3) do preuzimanja ti si vlasnik paketa i uvek možeš da ga opozoveš
4) potraživanje paketa lično ti podnosiš jer si vlasnim a usluga ti nije pružena
5) kupac nek duva ništa ga ne košta a ti uzmi 10x vrednost

Eh, da - mesec dana je minimalni period čeķanha na prvi odgovor


Tražio sam da uzmem svoje pošiljke nazad, ne daju:rtfm:
Kažu, ne postoji mogućnost da dobijete svoje pošiljke.
Bahatost.
Praćenje po broju- pošiljke otišle iz područne pošte u GPC, ali tamo nisu primljene:koto:
 
Nije problem samo u platama, već što nemaju dovoljno radnika. Poštari ne nodse pakete do vrata, već samo (ako imate sreće) podele papiriće u sandučiće. Mene su nedavno zvali iz pošte da dođem po paket, jer je bio kontakt broj na paketu. Dođem, pitam d aprovere u računar, kad imam tri paketa za koja nisam dobio infomaciju da su stigli. da nsiam doašo, sv bi vratili. Kažu, nema dovoljno poštara, pa mi zovemeo kad stignemo i kad ima broj na pošiljci.
Sve su uspeli da rastue ovi crveno crni, užas.

Jeste, a jel znaš šta se radi? Primaju se SNS kadrovi i ulaze u PTT, KAO POŠTARI, poštu nikad i ne vide, i drže ih tako 2-3 meseca, i posle dobijaju premeštaj gore u kancelarije.
A što se tiče otmice pošiljki, nemam reči, kako njima otimaju platu, tako oni nama pakete, i posle traže da ih podržavam???
 
Aham... Mada prodavci sa 4-cifrenom reputacijom nude i lično preuzimanje i organizovan susret u gradu...
Tako jedan bračni par iz Boleča obavesti sve ili će postexpress ili" kod Vuka od 14 do 18h ispod studentske menze" :super:
Ovi što su dvocifreni ne bi da izlaze...
ma zabole me da zalazim...jednom mi dosao lik u pola 12 nocu po neke audio cevi navalio kaze moram nocas da ih probam il cu da crknem... i klasika...uzo pa aj pice aj malo price oko audija i izbacio ga jedva u pola 3 ybt a sve vreme jao sto ti super gajba i uredjaji daj ovo da cujem daj ono drz daj drz ne daj... :lol:

plati brale unapred pa se igraj kad ti stigne... a ne saljes pouzecem pa se vrati pa placas duplu postarinu a on kuka jao izvini nisam bio tu a zaboravio da odem u postu...
 
Jeste, a jel znaš šta se radi? Primaju se SNS kadrovi i ulaze u PTT, KAO POŠTARI, poštu nikad i ne vide, i drže ih tako 2-3 meseca, i posle dobijaju premeštaj gore u kancelarije.
A što se tiče otmice pošiljki, nemam reči, kako njima otimaju platu, tako oni nama pakete, i posle traže da ih podržavam???

Kao prvo, ukupna vrednost 3 pošiljke je 120000, znači 40000 po komadu.
Drugo - Ne osećam se krivim zato što imam robu koja kuri.
Treće- pošiljke su sa otkupninom, a troškove poštarine snosi primalac.
Četvrto - po nekom Pravilniku pošte, nemaš pravo žalbe na robu za koji nije plaćena poštarima.
Peto - treba da potrošim 100000 dinara i 8 kilograma živaca dok sudski isteram pravdu, ako uopšte isteram.
Kad i ako uspem da dođem do svoje uzurpirane imovine, ko zna u kakvom stanju će da bude.

Našo si gde ćeš da se žališ, na krstarici, gde 80% redovnih članova ništa ne radi, ničim se ne bavi, osim što radi za dnevnicu na forumu.
 
Našo si gde ćeš da se žališ, na krstarici, gde 80% redovnih članova ništa ne radi, ničim se ne bavi, osim što radi za dnevnicu na forumu.
Ajd otvori temu za problem sa kurtzem pa da vidiš koliko su nestručni.
Za manje od minut će ti stigne odgovor - "ja taj problem nemam" (da forumašice znaju ko nema)
 
Ne žalim se, nego, samo obrazlažem zašto ne mogu da podržim štrajk organizovan na način da se oštete korisnici usluga pošte.
У томе и јесте штос са овим специфичним штрајковима- у индиректном притиску.
Не смеју да нападну тамо где је настао, већ да свој проблем увале свима, да им га решавају...
 
Štrajk je demokratska tekovina, primenjivala se i u komunizmu.


U socijalizmu nisu postojali štrajkovi, samo obustava rada.

Hteo sam da kažem da štrajk može da se organizuje na način da prestaneš da primaš pošiljke na šalteru, a ne da ih primiš i zarobiš.
 
У томе и јесте штос са овим специфичним штрајковима- у индиректном притиску.
Не смеју да нападну тамо где је настао, већ да свој проблем увале свима, да им га решавају...

Evo primer privatne firme u kojoj trenutno radim.
Jaki su ali za sebe a sve nas koji doprinosimo profitu ne cene uopšte.
Ide se logikom: "da mi neko završi pos'o a ja ću posle da vidim koliko da mu dam"
Tako je izbio štrajk cele smene i to opravdan i rešavanjem problema bi bilo bolje i radnicima i firmi.
Ali, zbog manjeg godišnjeg bonusa direktoru, gazdinom ortaku, cela smena od 30 ljudi je fasovala otkaz.

Poput basne o magarcu koji je kvasio so da mu tovar bude lakši, došlo se do sundjera za magarca:
Toliko ljudi je napustilo tu firmu da su postali popularni kao Aman, Sunce, Centrosinergija, MojTeKiosk...

Svoju bahatost pravdaju sa "neće da rade", tačno - za lopove neće!
Jer isti ti " neradnici" kod Nemca rade godinama...
 
Kaži mami da kad ZA SVOJE PARE izaberem šta da seče da mi ne uvaljuje usput i ono ispod pulta!
ZA NJENE PARE nek seče koliko hoće.

Znači ko oni ulični prevrtači sa devizama...
juju jesmo ljuti bebo mala buci buc

Budi sad malo besan na gazdu sto ti grbavi ledja. Mozda ti to pomogne.

E moj raspevani potoche, prso si ko LICNA.
 
Evo primer privatne firme u kojoj trenutno radim.
Jaki su ali za sebe a sve nas koji doprinosimo profitu ne cene uopšte.
Ide se logikom: "da mi nekonzavrši pos'o a ja ću posle da vidim koliko da mu dam"
Tako je izbio štrajk cele smene i to opravdan i rešavanjem problema bi bilo bolje i radnicima i firmi.
Ali, zbog manjeg godišnjeg bonusa direktoru, gazdinom ortaku, cela smena od 30 ljudi je fasovala otkaz.

Poput basne o magarcu koji je kvasio so da mu tovar bude lakši, došlo se do sundjera za magarca:
Toliko ljudi je napustilu tu firmu da su postali popularni kao Aman, Sunce, Gomex, Centrosinergija, MojTeKiosk...

Svoju bahatost pravdaju sa "neće da rade", tačno - za lopove neće!
Jer kod Nemca rade godinama...
Јеси хтео неолиберални капитализам!?
Кусај сад ту чорбу... :mrgreen:
Пре неко вече, седим са неким мојим при... познаницима, власницима фирми, који су пре око 15 година отворили фирме са том идејом- ако неће да ради за паре које му ја дајем- најурићу га и наћи неког ко хоће.
Ишло то тако неко време...
Обојици пук'о пос'о.
Гунђали како "овде нико неће да ради, глупи, неспособни, лењи" и слично; само сам се смешкао и слагао се са њима...
:lol:
Јутрос ме један звао да се посаветује како да покрене неки нови посао...:mrgreen:
 
Јеси хтео неолиберални капитализам!?
Кусај сад ту чорбу... :mrgreen:
Пре неко вече, седим са неким мојим при... познаницима, власницима фирми, који су пре око 15 година отворили фирме са том идејом- ако неће да ради за паре које му ја дајем- најурићу га и наћи неког ко хоће.
Ишло то тако неко време...
Обојици пук'о пос'о.
Гунђали како "овде нико неће да ради, глупи, неспособни, лењи" и слично; само сам се смешкао и слагао се са њима...
:lol:
Јутрос ме један звао да се посаветује како да покрене неки нови посао...:mrgreen:
:rotf:

Kad firma hoće da posluje u Srbiji onda se u tu firmu zapošljavaju burazeri, tetke, strine...
A kad je firma otvorena da bi se profit ostvarivao zakidanjem od zaposlenih... valjda ima ko hoće... od starijih generacija
 

Back
Top