Quantcast

Štrajk u Pošti - zaposleni na radnim mestima, šalteri zatvoreni

moonja..

Elita
Poruka
20.746
I meni su u ponedeljak primili pošiljku, nije bitna vrednost, ali je to bila hitna pošiljka, i primalac je još nije dobio.

Ovo im nije prvi put, pre oko godinu dana i nešto, štrajkovali su samo u distributivnom centru, ali je to prošlo
skoro bez ijedne reči, a trajalo je jedno 10-tak dana...
Da, to su oni duži od 10-ak dana, ali svakog meseca već.2 god. recimo, imaju tihe štrajkove. Ovo je nakon dugog vremena prvi o kome se piše.
Danas bi trebalo da krenu da regularno rade.

Poruka
15.177
Пошту напустило доста радника због ниских плата, а забрањено запошљавање нових, из ћефа ММФ.
Ово што је остало- преоптерећено због тог мањка, и допеездело.
Напрс'о крчаг...
Ne bi oni napuštali da nisu našli bolje! :rtfm:
Ne mešaj MMF u onu "prvobitnu kumulaciju kapitala" kako su nam DOS ekserperti objaš javali.
Sirotinja ima kapital, mislim ovi iz DOS, sad imaju kapital.
Dinkić drži Poštansku Štedionicu a da nije bilo 5. Listopada držao bi pumpicu za astmu

tropicoflame

Iskusan
Banovan
Poruka
6.263
Dinkić drži Poštansku Štedionicu a da nije bilo 5. Listopada držao bi pumpicu za astmu
ako i ps ode pod led, necemo imati nijednu banku...to mi je uvek bilo zanimljivo jos od zutih ko je sa intesom potpisao da se sve plate u drzavnoj upravi isplacuju preko nje a ne preko ps... to je najkoruptivniji ugovor na nivou drzave.

Watchman

Elita
Poruka
15.486
Ne pravi se mutav.
3 pošiljke po 120.000 jednako 360.000
Ovde forumaši nemaju leba da jedu, pogledaj postavljač na šta liči, moderacija dobije samo sendvič ako zatvore anti SNS temu, ne rade oni to što vole
A TI SE FRLJAŠ MILIONSKIM ODŠTETAMA AKO TI IZGUBE POŠILJKE

U slučaju gubitka pošiljke pošiljaocu se vraća 10X vrednost od naznačene otkupnine
Jel ti svi paketi sa otkupninom ili si tražio pare unapred na tekući račun ko svaki seljak koji pazi da ga neko ne zajbe a on nema veze ako stanje nije kao na slikama,pare ne vraća, žaliće se kupoprodajnom sajtu i izmišljati osobine kupcu samo pare da ne vrne...

3.600.000 ti pošta isplaćuje ako su sa otkupninom
A ako si uzeo pare unapred ko seljak onda ništa kukaj na sudbinu.

Kao prvo, ukupna vrednost 3 pošiljke je 120000, znači 40000 po komadu.
Drugo - Ne osećam se krivim zato što imam robu koja kuri.
Treće- pošiljke su sa otkupninom, a troškove poštarine snosi primalac.
Četvrto - po nekom Pravilniku pošte, nemaš pravo žalbe na robu za koji nije plaćena poštarima.
Peto - treba da potrošim 100000 dinara i 8 kilograma živaca dok sudski isteram pravdu, ako uopšte isteram.
Kad i ako uspem da dođem do svoje uzurpirane imovine, ko zna u kakvom stanju će da bude.

Poruka
15.177
Kao prvo, ukupna vrednost 3 pošiljke je 120000, znači 40000 po komadu.
Drugo - Ne osećam se krivim zato što imam robu koja kuri.
Treće- pošiljke su sa otkupninom, a troškove poštarine snosi primalac.
Četvrto - po nekom Pravilniku pošte, nemaš pravo žalbe na robu za koji nije plaćena poštarima.
Peto - treba da potrošim 100000 dinara i 8 kilograma živaca dok sudski isteram pravdu, ako uopšte isteram.
Kad i ako uspem da dođem do svoje uzurpirane imovine, ko zna u kakvom stanju će da bude.
1) jbg buraz ja mislio tri puta po 120.000
2) primalac nema šta da se raspituje oko pošiljke (najviše može track&trace kad mu pošalješ broj)
3) do preuzimanja ti si vlasnik paketa i uvek možeš da ga opozoveš
4) potraživanje paketa lično ti podnosiš jer si vlasnik a usluga ti nije pružena
5) kupac nek duva ništa ga ne košta a ti uzmi 10x vrednost

Eh, da - mesec dana je minimalni period čeķanha na prvi odgovor

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.