Štrajk u Pošti - zaposleni na radnim mestima, šalteri zatvoreni

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.058
Štrajk u Pošti - zaposleni na radnim mestima, šalteri zatvoreni
http://rs.n1info.com/journalist115/Jelena-Mirkovic
Obustava rada u poštama širom Srbije nastavljena je i danas. Zaposleni kažu da će tako biti do daljeg, sve dok im država ne omogući bolja primanja. Traže zarade u visini rebupličkog proseka, jer su im plate, kažu, manje od 40 hiljada. Rukovodstvo obećava da će od sledeće godine plate biti uvećane za deset odsto, na šta predstavnici sindikata odgovaraju - to je neprihvatljivo.
Novobeogradska pošta u ulici Generala Ždanova od utorka je u obustavi rada. Iako su zaposleni na radnim mestima, šaltere su zatvorili. Plaćanje računa, podizanje novca, slanje ili isporuka pošiljki stavljeni su na pauzu.
"Konkretno u našoj pošti, ovo je prva smena koja broji šezdesetak ljudi, možda i više, šalteri, dostavljači, poštari, kartisti, svako radno mesto je u obustavi do daljeg". kaže Stefan Mitrović, radnik pošte Beograd 27.
Tako će biti, kažu radnici sve dok im se ne obezbede bolje plate. Dok se to ne dogodi, građani iz pošta odlaze neobavljenog posla.
Neki od njih komentarišu:
"Nama kao korisnicima nije prijatno, sad moram da idem negde da jurim, da gubim vreme da bih nešto tu uradio što treba da uradim."
"Pa ne moram da platim danas, platiću ih sutra, nije ni bitno, ja ih podržavam u svakom smislu te reči."
"Malo je kritično, ali čekajte, imaju i oni pravo na štrajk, štrajkovali su svi živi, nek štrajkuju i oni, hoće bolje uslove."

Predstavnici sindikata navode da su na obustavu rada primorani, jer kako tvrde, Vlada nije ispunila obećanje da će do 30. novembra radnicima sa najnižim primanjima biti promenjen koeficijent i linearno povećane zarade. Navode i da su plate u srpskim poštama bedne.
"I naše zarade se kreću od 32.000 do 39.000 dinara u zavisnosti od radnog staža", rekao je Zoran Pavlović, Samostalni sindikat poštanskih radnika.
Radnici traže povećanje zarada u visini republičkog proseka, koji prema zvaničnim podacima iznosi oko 54.000 hiljade dinara. Na takav zahtev iz Pošta Srbije još se nisu oglasili. Za N1 odgovaraju da će zapsolenima zarade biti uvećane od sledeće godine.
"Planirano je uvećanje mase zarada za zaposlene za deset odsto u 2020. godini, kao i isplata zarade iz dobiti iz 2019. godine u martu iduće godine, odmah po usvajanju finansijskih izveštaja za 2019. godinu. Posebna pažnja biće posvećena unapređenju materijalne sigurnosti zaposlenih sa najnižim primanjima", navodi Pošta.
Ovu ponudu, radnici ne prihvataju. To im je, kako tvrde, već bilo nuđeno u ponedeljak.
"To je jedna kupovina vremena i želja da se ova situacija zaustavi i da se zaposleni primire. I zbog toga su ljudi uši u obustavu rada, jer se to povećanje kreće za najveći broj radnika od 2.000 do 4.000 dinara, to povećanje ne može da zadovolji one elementarne egzistencijalne potrebe zaposlenih", ocenjuje Zoran Pavlović, Samostalni sindikat poštanskih radnika.
Za poslednje dve godine ovo je treća obustava rada zaposlenih. Isti zahtev - bolje plate, imali su i u novembru 2017. kada je štrajk trajao dve nedelje. Nakon obećanja države da će situacija biti poboljšana, zaposleni su se vratili poslu. To nije trajalo dugo - novi štrajk usledio je u martu ove godine. Radnici kažu da ih je Vlada i tada izneverila, jer obećano nije ispunjeno. Zato sada poručuju da će obustava rada trajati sve do ispunjenja zahteva.


http://rs.n1info.com/Vesti/a549924/...2LlZfp5YysYM8RXIOMw1S5o16FycZ7u4nsRH5faAbE5dc

K6vk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTmpVN01EQV8vYTU0Yjg3NzYzZTU1YzE2NzAzZWYzYWEyN2Q4NTc3NDUuanBlZ5GTAs0EsACBAAE


:bravo::bravo::bravo::bravo:
 
Подло и покварено је да узмеш пошиљику од некога, каже добро однећу је, и онда ПОСЛЕ преузимања пошиљке кажеш Е ЈА САД НЕ РАДИМ једно 20 дана!
....

Значи по ко зна који пут, се штрајкови ПОВЛАШЋЕНИХ обијају о главу обичног света, ако је 32-39.000 РСД у ПОШТИ мало, ево има на грађевини више, а кажу и да у малинама је још више, па нек изволе.
...
И најбитније, у нормалним државама овакав штрајк СЕ НАЈАВИ! А не да људима отмете пошиљке!
Али што не би и курирске службе зарадиле мало?


Штрајк треба да осети послодавац, а послодавца тј државу заболе што мени касни пакет.
Исто као и са штрајком таксиста.
 
Подло и покварено је да узмеш пошиљику од некога, каже добро однећу је, и онда ПОСЛЕ преузимања пошиљке кажеш Е ЈА САД НЕ РАДИМ једно 20 дана!
....

Значи по ко зна који пут, се штрајкови ПОВЛАШЋЕНИХ обијају о главу обичног света, ако је 32-39.000 РСД у ПОШТИ мало, ево има на грађевини више, а кажу и да у малинама је још више, па нек изволе.
...
И најбитније, у нормалним државама овакав штрајк СЕ НАЈАВИ! А не да људима отмете пошиљке!
Али што не би и курирске службе зарадиле мало?


Штрајк треба да осети послодавац, а послодавца тј државу заболе што мени касни пакет.
Исто као и са штрајком таксиста.
Dobro ali sad nam je prioritet da iznerviramo, sludimo, i narušimo zdravlje Genetskog Smeća koje KESH podržava.
 
Nije problem samo u platama, već što nemaju dovoljno radnika. Poštari ne nodse pakete do vrata, već samo (ako imate sreće) podele papiriće u sandučiće. Mene su nedavno zvali iz pošte da dođem po paket, jer je bio kontakt broj na paketu. Dođem, pitam d aprovere u računar, kad imam tri paketa za koja nisam dobio infomaciju da su stigli. da nsiam doašo, sv bi vratili. Kažu, nema dovoljno poštara, pa mi zovemeo kad stignemo i kad ima broj na pošiljci.
Sve su uspeli da rastue ovi crveno crni, užas.
 
Nije problem samo u platama, već što nemaju dovoljno radnika. Poštari ne nodse pakete do vrata, već samo (ako imate sreće) podele papiriće u sandučiće. Mene su nedavno zvali iz pošte da dođem po paket, jer je bio kontakt broj na paketu. Dođem, pitam d aprovere u računar, kad imam tri paketa za koja nisam dobio infomaciju da su stigli. da nsiam doašo, sv bi vratili. Kažu, nema dovoljno poštara, pa mi zovemeo kad stignemo i kad ima broj na pošiljci.
Sve su uspeli da rastue ovi crveno crni, užas.
bolje slati sa bex, aks i d express.
 
Нека ниједно писмо не стигне на одредиште и ниједан пакет нека не буде испоручен док режим не падне!
А после ћемо једни другима да шаљемо честитке.


Štrajk.
Nemam ništa protiv, ali
Pošiljke koje su primili na šalteru treba da se isporuče ili vrate pošiljlacu.
Ne primaš pošiljke koje ne misliš da isporučiš
Tri pošiljke. vredne 120000 dinara su mi uzurpirali i drže ih zarobljene u distributivnom centru.
Ne misle da ih isporuče, a neće da mi ih vrate.
Hiljade građana je oštećeno na isti način
Ne radi se to tako
 
Štrajk.
Nemam ništa protiv, ali
Pošiljke koje su primili na šalteru treba da se isporuče ili vrate pošiljlacu.
Ne primaš pošiljke koje ne misliš da isporučiš
Tri pošiljke. vredne 120000 dinara su mi uzurpirali i drže ih zarobljene u distributivnom centru.
Ne misle da ih isporuče, a neće da mi ih vrate.
Hiljade građana je oštećeno na isti način
Ne radi se to tako

I meni su u ponedeljak primili pošiljku, nije bitna vrednost, ali je to bila hitna pošiljka, i primalac je još nije dobio.

Ovo im nije prvi put, pre oko godinu dana i nešto, štrajkovali su samo u distributivnom centru, ali je to prošlo
skoro bez ijedne reči, a trajalo je jedno 10-tak dana...
 
I meni su u ponedeljak primili pošiljku, nije bitna vrednost, ali je to bila hitna pošiljka, i primalac je još nije dobio.

Ovo im nije prvi put, pre oko godinu dana i nešto, štrajkovali su samo u distributivnom centru, ali je to prošlo
skoro bez ijedne reči, a trajalo je jedno 10-tak dana...
tražili 13-tu platu, čuli da je preteklo malo para pa da ne uzme upravni odbor za svoje privatneprevozničke firme
Vremenom se pokazalo da su ovi u Upravnom Odboru pošte nesposobni da vode te svoje firme na mućku pootvarane.
Ali se zato lapa preko Takovske 2, za to imaju kapaciteta...
 
Štrajk.
Nemam ništa protiv, ali
Pošiljke koje su primili na šalteru treba da se isporuče ili vrate pošiljlacu.
Ne primaš pošiljke koje ne misliš da isporučiš
Tri pošiljke. vredne 120000 dinara su mi uzurpirali i drže ih zarobljene u distributivnom centru.
Ne misle da ih isporuče, a neće da mi ih vrate.
Hiljade građana je oštećeno na isti način
Ne radi se to tako

Ne pravi se mutav.
3 pošiljke po 120.000 jednako 360.000
Ovde forumaši nemaju leba da jedu, pogledaj postavljač na šta liči, moderacija dobije samo sendvič ako zatvore anti SNS temu, ne rade oni to što vole
A TI SE FRLJAŠ MILIONSKIM ODŠTETAMA AKO TI IZGUBE POŠILJKE

U slučaju gubitka pošiljke pošiljaocu se vraća 10X vrednost od naznačene otkupnine
Jel ti svi paketi sa otkupninom ili si tražio pare unapred na tekući račun ko svaki seljak koji pazi da ga neko ne zajbe a on nema veze ako stanje nije kao na slikama,pare ne vraća, žaliće se kupoprodajnom sajtu i izmišljati osobine kupcu samo pare da ne vrne...

3.600.000 ti pošta isplaćuje ako su sa otkupninom
A ako si uzeo pare unapred ko seljak onda ništa kukaj na sudbinu.
 

Back
Top