Strah

Nikad to nisam zeleo,mnogima je bitno da ih cene-postuju,totalno me ne zanima

Mnogi odmalena imaju taj patoloski strah da nece biti prihvaceni,zato ljudi cijelog zivota ne mogu da pronadju sebe u zivotu i udaljavaju se od svoje prirode.Bolje biti neprihvacen zbog onoga sto jesi nego prihvacen zbog onoga sto nisi ali vecina ne razmislja tako jer nisu nikada tako uceni
 
Primjeri

Politicar,bodibilder,decko koji muva,sin kojeg su roditelji ucili da svima kaze dobar dan, djevojka koja privlaci paznju itd sve su to ljudi koji zive svoj zivot udaljeni od svoje prirode i same esencije zato sto se plase da nece biti prihvaceni od drugih da ce biti odbaceni.Ti ljudi se plase svojeg ja.Najlakse je kontrolisati masu ljudi ako im usadite u glavu strah od neprihvatanja , tipa trendovi, bontoni,moda , misljenje sredine, misljenje drugih,debate
 
Mnogi odmalena imaju taj patoloski strah da nece biti prihvaceni,zato ljudi cijelog zivota ne mogu da pronadju sebe u zivotu i udaljavaju se od svoje prirode.Bolje biti neprihvacen zbog onoga sto jesi nego prihvacen zbog onoga sto nisi ali vecina ne razmislja tako jer nisu nikada tako uceni
Pa da niko normalan se ne gura da se prilagodi ovakvom nacinu potrosackog zivota i popularnosti
 
није...

реални страх је опрезност и мудрост, а ирационални оболелост, кукавичлук и тешка глупост

Imas i ucenje da realni strah ne postoji vec samo iracionalni strah koji je iluzija.E sada ako ides preko pjesackog prelaza i auto krene na tebe velikom brzinom to je vec realna okolnost e sada neki autori to zovu realni strah a neki autori to zovu svijest samo bez straha i to ne racunaju pod strahom jer tu refleksi cine svoje prije bilo kakve reakcije straha i strogo vezuju strah za nesto iracionalno.E sada pitanje prevazilazenja iracionalnih strahova je i duhovno pitanje tu ima i nedostatka vjere u Boga.Iracionalni strah uvijek zivi u buducnosti a sta ce biti sjutra je vise duhovno pitanje, iracionalni strahovi upravo vise okupiraju prirodnjake i ateiste
 
Moram sve da vas podsetim da je tema posvećena strahu. Tajson je samo primer za strah, ovo nije tema o njemu. 🙂

Ja imam samo realne strahove.
 

Back
Top