Стивен Кинг

Ослабила му је инспирација...Што је и нормално са временом...Мени се мрачне куле уопште нису свиделе ево скупљју прашину на полицама а био сам тако пун ентузијазма да их прочитам...Врећа костију исто мада сам ту стигао до пола скоро...Стари радови су му класа али нови...Баш пензионерски...Иначе имао је саобраћајну несрећу не знам како се опоравио...
 
Vreću kostiju pročitao
knjiga na samom kraju doživljava uspon, kulminacija neviđena :lol:
baš sam se iznenadio, a nije me baš držala knjiga, mada sam zadnjih 120 strana progutao..
a čak se pravi i mini-serija koja izlazi krajem decembra,ovde info i dva klipa koja pokazuju koliko je dobro odrađeno
glumci na nivou, Džoina ekranizacija mi se ne sviđa
efekti takođe

http://www.dreadcentral.com/news/47946/first-footage-stephen-kings-bag-bones-surfaces-online

sad čitam "Mobilni Telefon", baš je izgubio strpljenje,pa je krenuo sa ubistvima već na početku :D očekivao sam da će razvući radnju kao u Uporištu, al je kul za sad
 
Jos vas ima koji citate to populisticko smece.
Da, nas ovde, i nekoliko miliona širom sveta :).
S obzirom da sam čitao tvoje postove ovde, tipa onih da je recimo Bulgakov precenjen pisac, iskreno, dozvolićeš da tvoj sud ne uzimam baš naročito ozbiljno.
Da Goxy, posle te nesreće kao da mu je nestala inspiracija. Pod kupolom npr. je čisto zanatski odrađeno, drži to pažnju, ali likovi su do bola kližeizirani, kraj patetičan i neubedljiv, previše rastegnuto... nema više one magije i zanosa koji se osećao u ranijim delima, posebno TO, Isijanju, Uporištu...
 
Poslednja izmena:
hmm, pročitao sam Mobilni Telefon i razočarao se.. A onda sam provalio da je to noviji rad, što znači da me ne čudi xD
Sledeća Kingova koju ću čitati(i koju imam) je Uporište 2.. Ne znam samo šta je sve stavio na 800 strana :D

Sramota me da kažem,al nisam ni Salemovo čitao :S
to je sledeća kupovina
 
Jesi li čitao Salemovo?
Meni reče drugarica da je odlična knjiga i pored Keri najbolja.. A pošto Keri nije prevedena kod nas ostaje mi ova :lol:
mrzi me da čitam na engleskom i na kompu..

A, ona mi reče i da je Mobilni Telefon odlična knjiga, pa sam se zaebo, tako da ne mogu potpuno da verujem :mrgreen:
 
Nisam ali možda ću kupiti...''Jedna za put'' je vezana za Salemovo kao i ''Jerusalemovo''...King je majstor kad uspe da nevezane natprirodne događaje veže nekom žicom jedan za drugi samo imenom mesta i stvari zlokobnu atmosferu...Nađi ove dve kratke priče!
 
Погледала сам скоро филм ,,Apt pupil'', екранизацију Стивенове новеле.
Међутим, нигде нисам могла да нађем шта заправо значи - апт. Да ли можда неко зна?
 
Јесте, оно кад дечак уцењује нацисту. Баш ме занима како би га ови ''креативни преводиоци'' са наших простора превели.
Вероватно ''Уцена'' или тако нешто :)
 
Nisam ali možda ću kupiti...''Jedna za put'' je vezana za Salemovo kao i ''Jerusalemovo''...King je majstor kad uspe da nevezane natprirodne događaje veže nekom žicom jedan za drugi samo imenom mesta i stvari zlokobnu atmosferu...Nađi ove dve kratke priče!

Uzeo Salemovo, posebno izdanje sa tim pričama i ilustracijama :mrgreen:
pročitao već pola za kratko vreme, odlična knjiga

inače, na netu se može naći mini serija "Bag of Bones", dve epizode * 2h.
http://www.imdb.com/title/tt1212452/

Knjiga je odlična, a sad ću videti kako je ekranizovana :)
 
Ma King je najbolji.
Ako izuzmemo njegove velike romane, od nešto kraćih najviše su mi se dopali Zelena milja i Bjuik 8.
Zelena milja je baš strava roman, fenomenalan. Preplitanje dobra i zla, čudesnog i stvarnog, životne snage i nadolazeće starosti, prošlosti i sadašnjosti, baš je ostavio jak utisak na mene.
Jedan od meni omiljenih romana, koji možda nije toliko popularan- Crna kuća. Strašna ideja, sa nestankom dece kroz crvotočinu u liku Crne kuće, prema svetu Grimiznog kralja... serijski ubica kojim upravlja demon iz drugog sveta... galerija živopisnih likova, od Gromovite petorke do Džudi Maršal... Sofi, ljubav Džeka Sojera u drugom svetu. Treba malo istrpeti neke opise i rastezanja u prvih sto i kusur strana, ali kad se radnja zahukta, knjiga se
ne ispušta iz ruku.z:)
 
Trenutno zavrsavam 2. deo Mracne kule, zaista je sjajna knjiga. Pretpostavljam da sam bolje trebao da se upoznam sa Kingovim stvaralastvom pre uzimanja ove knjige u ruke, jer se u njoj, koliko sam primetio, prave paralele sa drugim Kingovim delima. A procitao sam i To, najbolja knjiga koju sam procitao u zadnje vreme, dok mi es Mobilni telefon i Lisina prica nisu bas dopale. Mogao bih da se bacim na Uporiste, cuo sam da je ok
 

Back
Top