Stitna zlezda

Dobro vece. Radila sam rezultate stitne zlezde i nisu dobri, sto mi je i doktorica potvrdila. Imam ubrzan rad i prepisala mi je lekove. Danas mi je odradjen i Anti tpo i rezultati takodje nisu dobri. Sutra idem kod doktorice. Da li je ovo jako lose?
 

Prilozi

  • IMG-64433062b76fd1a58716ac89c9ce9981-V.jpg
    IMG-64433062b76fd1a58716ac89c9ce9981-V.jpg
    76,4 KB · Pregleda: 66
Dobro vece. Radila sam rezultate stitne zlezde i nisu dobri, sto mi je i doktorica potvrdila. Imam ubrzan rad i prepisala mi je lekove. Danas mi je odradjen i Anti tpo i rezultati takodje nisu dobri. Sutra idem kod doktorice. Da li je ovo jako lose?
Ma nema tu nista jako lose, lek to sve sredi, trajace nekoliko meseci dok ne ustanovis svoju pravu
jacinu za lek, pocinje se sa niskom dozom, a onda se na svakih 20 dana ide na vise pri cemu moras
cesce u laboratoriju na kontrole. To ce ti sve doktorka objasniti. Mozda bi trebalo da uradis i pregled
na ultrazvuk, cesto su i cvorovi na stitnoj zlezdi.

Samo me jos nesto zanima,da li stitna zlezda utice na potomstvo?
U kom smislu? Da li smes da ostanes u drugom stanju?
 
Ma nema tu nista jako lose, lek to sve sredi, trajace nekoliko meseci dok ne ustanovis svoju pravu
jacinu za lek, pocinje se sa niskom dozom, a onda se na svakih 20 dana ide na vise pri cemu moras
cesce u laboratoriju na kontrole. To ce ti sve doktorka objasniti. Mozda bi trebalo da uradis i pregled
na ultrazvuk, cesto su i cvorovi na stitnoj zlezdi.


U kom smislu? Da li smes da ostanes u drugom stanju?
Mislim na to,da li utice na sterilitet,da li dovodi do nepolodnosti?
 
Da, dovodi do steriliteta ako se ne leci, ali ti sada uzimas taj hormon tako
da onda nema problema.

Ne,ja za sad ne pijem nikakvu terapiju,jer mi ostatak zlezde trenutno dobro radi,radi kao cela,hormoni mi nisu u disbalansu.Kontorloni ultra zvuk radim jednom godisnje,jer takodje i na tom ostaku imam mikrocisticne promene,koje moraju da se prate,a hormone proveravam na šest meseci.
 
Eh, dobih i ja dijagnozu. Na pregled sam otišla posle pregleda krvi. Doktor iz laboratorije me je pitao da li sam nekad radila T3, T4… na moj odgovor da nisam predložio je da i to proverim. "Preko noći " se sve promenilo. Rezultati ukazuju da mi je povećan T4… ajde na ultra zvuk, ajde tumor markeri, antitela i ostalo. Ceo levi režanj mi je pokriven nodusom, u desnom ima blagih promena. Antitela u velikom broju i na osnovu drugih rezultata ima tu po doktoru i malignih ćelija. Pišem laički jer stvarno se ne razumem u boljke, analize i sl. Predložio mi je da za četiri meseca ponovo uradim analize za žlezdu i tumor marker i da dođem na kontrolu. U međuvremenu da pijem lek EUTHYROX. Da li je neko imao slično iskustvo i da li je ovo čekanje O.K ili da potražim još neko mišljenje kod drugih lekara?
 
Da li je neko nakon operacije stitne imao problema sa glasom? Meni je pre 4 meseca odstranjena cela stitna zlezda i glas mi se jos nije vratio,dijagnostikovana je paraliza leve glasne zice. Da li je neko imao taj problem i kako ste to resili?
Unpared hvala
 
Da li je neko nakon operacije stitne imao problema sa glasom? Meni je pre 4 meseca odstranjena cela stitna zlezda i glas mi se jos nije vratio,dijagnostikovana je paraliza leve glasne zice. Da li je neko imao taj problem i kako ste to resili?
Unpared hvala
Имаш у КЦС на клиници за ОРЛ кабинет за вежбу гласа.
Они то опорављају.
 
Da li si pokusala sa nekim logopedom, oni mogu da ti pomognu da progovoris, a ova
" knedla u grllu" cesta je posle takvih operacija.
Ja imam paralizu leve glasne zice i grkljana.Proslo je cetiri ipo meseca od operacije stitne.Isla sam na fonijatriski pregle,lezala u bolnici gde sam bila kod logopeda po par puta na dan.Nastavila sam da radim vezbe koje su mi pokazali i nakon dva meseca,glas mi je za nijansu bolji.Rekli su da ne postoji mogucnost da se pokrene glasnica jer je ostecen nerv samo da se ojaca desna da bih mogla malo "normalnije" da pricam.Cula sam za dr. Rajka Jovica u Novom Sadu ali meni je malo teze da dodjem do uputa.
 
Možda ima nekoga između vas sa sličnim problemom.
Prije pet tjedana nakon laboratorijskih pretraga smanjen tsh 0.01, povišeni f3 i f4.
Urađen ultrazvuk i scientografija i sve ide u prilog dijagnozi subakutni tireoiditis De Quera, koje je kao posljedica nekog viroznog preboljenja gornjih dišnih putova ja bi rekla covid 19.

E sad simptomi hiper i dobijem terapiju betablokatore i brufen. Tako već pet tjedana i nalazi do sad bili manje više isti. Tsh stalno 0.01 dok su sitne promjene bile f4 i f3.

Danas uređeni nalazi govore kontra pa je tsh 7.8, sad je previsoki, a f4 i f3 u granicama normale.

Da li je tko od vas imao takve probleme i koliko su trajali?

Simptomi na početku zbog kojih sam i isla doktoru su bili bol u grlu i nagli gubitak bez razloga 5 kg.

Općenito se osjećam dobro.
 

Back
Top