Štitna žlezda ili?

Mnogo lijepo pišeš i nekako uživam dok te čitam.. imala sam slično stanje pre 3 godine, ali je trajalo kraće. Nekako sam se trgla. Npr smeta mi to kad me steže u grudima e to već mjesecima traje svaki dan. I ovo što me zanosi u hodu. A to što si rekao za pomaganje zvuči lijepo, ali ja sas ne znam odakle da krenem xd a i ovde nema puno nekih aktivnosti. Jedino eto npr neki fitnes pa da kao upoznaš nekog. Imaš li ti još neku ideju? Prićam sa mojima, mada trudim sw ne opterećivati ih mnogo. Velika vjernica nisam, mada možda je i to velika greška. Nekad malo pročitam na jednom duhovnom sajtu neke knjige, konkretno od Nikolaja Velimirovića. I pouke takođe. Ni krštena nisam, brat se kasno krstio. Imao je sličbih problema kao ja, nesanice. I kad se krstio, išao je na Ostrog i više nije osjećao nikakvu patnju.
Нема много активности, али их има. Пробај да се сетиш, стави на папир, запиши све што ти падне на памет, чак и ако ти не делује као решење. Можда само тако изгледа на први поглед. Видиш, можда си управо дала неки одговор себи, а да ниси ни свесна.
 
Због чега се та жлезда зове штитна или штитаста? Зато сам и рекао да треба употребљавати српске речи, јер оне много говоре. Дакле, ако је и штитна жлезда, она нас штити и можда те упозорава да мењаш оно што не ваља, да би се довело у ред.
Zato sto lici na stit; na drugim jezicima veze nema sa glagolom stititi.
 
Zato sto lici na stit; na drugim jezicima veze nema sa glagolom stititi.
Наравно да има везе с глаголом штитити ако кажеш да личи на штит.
Међутим, обично кажу да личи на лептира.
Све у свему, штитна жлезда нас заиста штити, јер утиче на готово све ћелије у организму.

Иначе, тиреос значи штит (отуд назив тироидеа).
 
Наравно да има везе с глаголом штитити ако кажеш да личи на штит.
Међутим, обично кажу да личи на лептира.
Све у свему, штитна жлезда нас заиста штити, јер утиче на готово све ћелије у организму.

Иначе, тиреос значи штит (отуд назив тироидеа).
To je tako samo u srpskom slucajno da postoji i glagol od stita, u drugim jezicima nije tako,
nego to i nije sada vazno. Lici na leptira, a stite nas svi hormoni koji organizam proizvodi.
 
Pozdrav.
Interesuje me, ako se radi analiza krvne slike u privatnoj laboratoriji koje analize treba da uradim ako postoji sumlja na rad štitne žlezde?
Hvala unapred na odgovorima.

Moja dr, opšte prakse je otišla u penziju.
Zakažem kod nove, jave mi dan ranije da je promenila termin za posle podne.
Zakažem ponovo, pošalju je u kovid.
Zakažem ponovo, dr ode na bolovanje.
Zakažem, ovu pošalju na drugu lokaciju a termin pomere poslepodne
I tako već dva meseca pokušavam da zakažem.
 
Pozdrav.
Interesuje me, ako se radi analiza krvne slike u privatnoj laboratoriji koje analize treba da uradim ako postoji sumlja na rad štitne žlezde?
Hvala unapred na odgovorima.

Moja dr, opšte prakse je otišla u penziju.
Zakažem kod nove, jave mi dan ranije da je promenila termin za posle podne.
Zakažem ponovo, pošalju je u kovid.
Zakažem ponovo, dr ode na bolovanje.
Zakažem, ovu pošalju na drugu lokaciju a termin pomere poslepodne
I tako već dva meseca pokušavam da zakažem.
U danasnje vreme je stvarno tesko doci do pregleda,a jos teze do dobre dijagnoze.
 
Pozdrav.
Interesuje me, ako se radi analiza krvne slike u privatnoj laboratoriji koje analize treba da uradim ako postoji sumlja na rad štitne žlezde?
Hvala unapred na odgovorima.

To je bar lako odes kod nekog doktora opste prakse preko zdravstvenog osiguranja ili privatno.

Kazes da bi htela da uradis kompletnu analizu krvne slike i napomenes za stitnu zlezdu.

Doktor ce ti dati uput za labaratoriju i upisati jos i TSH da se uradi.Kada dobijes rezultate od krvne slike nosis ih istom Doktoru i on pored svih parametra koje gleda pogleda i da li ti je mnogo visok ili mnogo nizak TSH od normalnog,ukoliko jeste onda te salje jos jednom na analizu krvi ali samo da ti provere 2 hormona T4 i T3.Kada mu ponovo odnneses te analize on opet pogleda i ako vidi da nesto nije u redu.Onda te salje sa uputom kod specijaliste da te snimi i odredi ti neku terapiju ukoliko je potrebna.
 
To je bar lako odes kod nekog doktora opste prakse preko zdravstvenog osiguranja ili privatno.

Kazes da bi htela da uradis kompletnu analizu krvne slike i napomenes za stitnu zlezdu.

Doktor ce ti dati uput za labaratoriju i upisati jos i TSH da se uradi.Kada dobijes rezultate od krvne slike nosis ih istom Doktoru i on pored svih parametra koje gleda pogleda i da li ti je mnogo visok ili mnogo nizak TSH od normalnog,ukoliko jeste onda te salje jos jednom na analizu krvi ali samo da ti provere 2 hormona T4 i T3.Kada mu ponovo odnneses te analize on opet pogleda i ako vidi da nesto nije u redu.Onda te salje sa uputom kod specijaliste da te snimi i odredi ti neku terapiju ukoliko je potrebna.

Znam da se ide prvo kod opšte prakse.
Već dva meseca zakazujem pregled.
U slučaju da ne uspem u ponedeljak i opet pomere termin ili dr ode na bolovanje ili u kovid planiram da odradim u privatnoj laboratoriji
Ili ću se u ponedeljak praviti luda i čekati da me neko primi.

Za ovo hvala puno.
 
U ponedeljak bila kod dr.
Saslušala me pažljivo.
Posla me laboratoriju.
Rezultati nisu baš najbolji.
Povećana mi je sedimentacija i holesterol.
Sutra idem kod dr.
Videćemo gde će dalje da me šalje.

Kad smo juče pričale rekla je da moje tegobe mogu da imaju veze sa poremećajem hormona.
 

Back
Top