Štitna žlezda ili?

Rayela, ovde ne moze kod specijaliste bez uputa lekara opste prakse. Ali, moze da mu potrazi uput, sigurno ce joj dati ako zeli.
ZNam da ne moze,. ne moze nigde, ali u Srbiji mozes da odes privatno kod interniste, jes da kosta, a kosta
i laboratorija.

Ti si napisala da imas cvorice na stitnoij zlezdi ( nedavno i meni nadjose neki cvor od 1,2 cm),
ako su veci od 1 cm moraju ili trebalo bi da se "skidaju", moguce je da tvoji bolovi u grlu ipak imaju
neke veze sa tim cvoricima. Ja tek krajem decembra idem kod endokrinoiloga na razgovor i eventaulnu terapiju
pa cu vas obavestiti kako stvari stoje. Kontrolisi to obavezno, ako ne u 6 meseci barem jedniom godisnje.
 
ZNam da ne moze,. ne moze nigde, ali u Srbiji mozes da odes privatno kod interniste, jes da kosta, a kosta
i laboratorija.

Ti si napisala da imas cvorice na stitnoij zlezdi ( nedavno i meni nadjose neki cvor od 1,2 cm),
ako su veci od 1 cm moraju ili trebalo bi da se "skidaju", moguce je da tvoji bolovi u grlu ipak imaju
neke veze sa tim cvoricima.
Ja tek krajem decembra idem kod endokrinoiloga na razgovor i eventaulnu terapiju
pa cu vas obavestiti kako stvari stoje. Kontrolisi to obavezno, ako ne u 6 meseci barem jedniom godisnje.
Da, hocu, ali nemam ja samo cvorice na stotnoj zlezdi nego imam i polipe u grlu koji su upaljeni trenutno, pa ce pre da je od toga. Isla sam i kod ORL, a i to nije problem od juce meni, ali sada je bas grozan. Spojilo se sve.

Za sada slusam i koristim sta su mi rekli endokrinolog i ORL, pa cu videti.
 
Hm, ja bi išla u dom zdravlja jer nemam baš para za privatno, nadam se i da je to okej
Normalno da jeste, pa vecina drzavnih lekara rade i privatno popodne, tako da, samo napred.

Ja sam kod ORL isla preko drzavnog zdravstva, istrosila sam novac za endokrinologa privatno, ali isto srecom nisam morala da cekam, nekako je sve islo brzo, u jednom danu (prvo kod opste prakse a ona mi dala uput i zakazala odmah slobodan termin kod ORL istog dana).
 
Da, hocu, ali nemam ja samo cvorice na stotnoj zlezdi nego imam i polipe u grlu koji su upaljeni trenutno, pa ce pre da je od toga. Isla sam i kod ORL, a i to nije problem od juce meni, ali sada je bas grozan. Spojilo se sve.

Za sada slusam i koristim sta su mi rekli endokrinolog i ORL, pa cu videti.
Da, verovatno ima veze sa tim polipima jer kod stitne ( i tih cvorica) kazu da je i glas jako hrapav.
Ma ne dao Bog nikome i nigde da se sada mlati po lekarima.
 
Pazi se sa tim Limunom za jacanje imuniteta kako ga koristis,jer mozes da imas i neke posledice ako ga samo iscedis i popijes.Jaka kiselina moze da ti osteti creva i zeludac jer njegova PH vrednost iznosi 2-3,sto je jako kiselo dok ne prodje kroz probavu.

Limun je najbolje da koristis pomesan sa Medom i Djumbirom.

-1.Prazna staklena tegla velicine od 500gr.
-Djumbir oljustiti i sitno iseckati na komadice.
-Napuniti pola tegle sa iseckanim djumbirom.
-Dodati u teglu 2 kruga iseckanog limuna..
-Naliti teglu do kraja sa medom i zatvoriti.
-Teglu ostaviti u frizideru da prenoci.

Ujutru skuvati neki caj i sipati jednu veliku kasiku te mesavine iz tegle u solju caja i popiti na prazan stomak.
Najbolje resenje za jacanje imuniteta na sasvim prirodan nacin.
 
Normalno da jeste, pa vecina drzavnih lekara rade i privatno popodne, tako da, samo napred.

Ja sam kod ORL isla preko drzavnog zdravstva, istrosila sam novac za endokrinologa privatno, ali isto srecom nisam morala da cekam, nekako je sve islo brzo, u jednom danu (prvo kod opste prakse a ona mi dala uput i zakazala odmah slobodan termin kod ORL istog dana).
Da da baš treba puno para privatno.. Valjda je ovako državno manje. Ajoj prebiće me moji, potroši pare što mi tetka poslala 🙈
 
Da da baš treba puno para privatno.. Valjda je ovako državno manje. Ajoj prebiće me moji, potroši pare što mi tetka poslala 🙈
Ma u drzavnom ne kosta nista, nego sam i ja malo panicar sto se tice cekanja na rezultate (a nije jedno) pa sam zato iskoristila deo novca za privatno koliko sam mogla. Kombinovala sma ovog puta a i zbog korone.

Pre toga sam i ja tako cekala kao ti jedno vreme da prodje samo od sebe, dok se samoj sebi nisam dosadila cekajuci a plaseci se stalno.
 
Pazi se sa tim Limunom za jacanje imuniteta kako ga koristis,jer mozes da imas i neke posledice ako ga samo iscedis i popijes.Jaka kiselina moze da ti osteti creva i zeludac jer njegova PH vrednost iznosi 2-3,sto je jako kiselo dok ne prodje kroz probavu.

Limun je najbolje da koristis pomesan sa Medom i Djumbirom.

-1.Prazna staklena tegla velicine od 500gr.
-Djumbir oljustiti i sitno iseckati na komadice.
-Napuniti pola tegle sa iseckanim djumbirom.
-Dodati u teglu 2 kruga iseckanog limuna..
-Naliti teglu do kraja sa medom i zatvoriti.
-Teglu ostaviti u frizideru da prenoci.

Ujutru skuvati neki caj i sipati jednu veliku kasiku te mesavine iz tegle u solju caja i popiti na prazan stomak.
Najbolje resenje za jacanje imuniteta na sasvim prirodan nacin.
Samo to kosta, i brzo se potrosi. Ali jeste najbolji nacin.

Ja sada limun sam pocela da pijem sa sodom bikarbonom, ne mogu stalno med da kupujem, a i nesto sam kao u zadnje vreme postala alergicna na med i propolis, osecam neko stezanje u grlu i nadutost u ustima i jezika kad ih popijem , pojedem..
 
Pazi se sa tim Limunom za jacanje imuniteta kako ga koristis,jer mozes da imas i neke posledice ako ga samo iscedis i popijes.Jaka kiselina moze da ti osteti creva i zeludac jer njegova PH vrednost iznosi 2-3,sto je jako kiselo dok ne prodje kroz probavu.

Limun je najbolje da koristis pomesan sa Medom i Djumbirom.

-1.Prazna staklena tegla velicine od 500gr.
-Djumbir oljustiti i sitno iseckati na komadice.
-Napuniti pola tegle sa iseckanim djumbirom.
-Dodati u teglu 2 kruga iseckanog limuna..
-Naliti teglu do kraja sa medom i zatvoriti.
-Teglu ostaviti u frizideru da prenoci.

Ujutru skuvati neki caj i sipati jednu veliku kasiku te mesavine iz tegle u solju caja i popiti na prazan stomak.
Najbolje resenje za jacanje imuniteta na sasvim prirodan nacin.
Ne bih ni smjela baš jesti limun. Pa moja mama iscijedi limun, oguli koru pa narenda đumbir. I odmah pijem, ne stavljam u frižider. Ali sad više samo običnu limunadu pravimo. A med neki od borovih iglica to baš preslatko..
 
Meni smješno i žalosno kakva sam sad, a kakva sam bila prije par mjeseci. Da se čovjek toliko može promjeniti i da ga snađe ovako nešto..
:lol: Ma ne brini se, svi smo mi pomalo sada razliciti nego ranije, mislim da je ova korona i nezdrav nacin zivota najvise uticao na to, a i ne vidi se kraj ovome, pa je drugacije kad covek ne moze da planira, da se opusti. Proci ce :), a taman posla da je 3 meseca dug period, to nije nista!

Ti si jos i mlada, za tebe "nema zime"!
 
Bas tako sta moze da fali mladoj osobi.Evo Kerkyra na avataru izgleda kao Monica Bellucci. :D

Ja volim taj med od Borovine,ali ne moze nigde kvalitetan da se nadje,jedino u Grcku kada idem na odmor na Tasos ima dosta dobar a tamo se i proizvodi pa iskupujem po nekoliko tegli,ali ne idem svake godine na to ostrvo.U Grcku su dobre i masline ali one crne i maslinovo ulje moze da se nadje kvalitetno.A po drugim drzavama nemoguce je,to sto pise Extra Vergine di Oliva nema od toga nista.Ja med kupujem u prodavnicu onaj sumski ali znam da nije cist.A sta ima u danasnje vreme zdravo pa i da se kupi.
 
Jel neko osjeća stalne glavobolje zanošenje u hodu i kao temperaturu neku. Meni našli malo kao početak uvećanja štitne sa desne strane... Ali ono baš se malaksalo osjećam mogla bih spavati a ostaviti otvoren prozor.. Imala sam stres i onda me i anskioznoat muči već 3 mjeseca. Uglavnom nekad se osjećam izgubljeno, bez volje.. A možda mi je opao imunitet jer sam smršala 10kg
Psihički problem. Stres je ubica i izaziva razne poremećaje. Otkloni stres, misli pozitivno izbegavaj da se psihički osećaš loše, ako je moguće,
ne gledaj TV, slušaj prijatnu muziku, i gledaj generalno da se miriš sa ljudima.
 
Psihički problem. Stres je ubica i izaziva razne poremećaje. Otkloni stres, misli pozitivno izbegavaj da se psihički osećaš loše, ako je moguće,
ne gledaj TV, slušaj prijatnu muziku, i gledaj generalno da se miriš sa ljudima.
Misliš da je do psihe? Baš se ono ko izgubim Pa da, puno razmišljam, steže me između grudi stalno dugo mjeseci imam u sebi neke strahove, i generalno mi mnogo toga smeta, i uznemiri me. I izbjegavam gužve što češće. Napadi panike ne tako često. Ali da sam imala stres i bila tužna dugo, jesam. Tako se potrefilo. Moguće da sam se opteretila i iscrpila
 
Misliš da je do psihe? Baš se ono ko izgubim Pa da, puno razmišljam, steže me između grudi stalno dugo mjeseci imam u sebi neke strahove, i generalno mi mnogo toga smeta, i uznemiri me. I izbjegavam gužve što češće. Napadi panike ne tako često. Ali da sam imala stres i bila tužna dugo, jesam. Tako se potrefilo. Moguće da sam se opteretila i iscrpila
Hoces li da nam sutra napises sta je bilo?
 
Pa ima već 3 mjeseca otkako osjećam tu anskioznost, imala sam uvećanu gušteraču i morala sam smršati jer sam puno jela. E sad moguće je i da mi je pao imunitet jer tad bukvalno ništa nisam mogla da jedem. Prije mjesec i po sam vadila krv i bila je uredu. Ali me drmao strah i anskioznost, napadi panike i kupila sam neke tablete za smirenje na biljnoj bazi. Imam često to stezanje između grudi.. Otkako sam njih počela trošiti osjetila sam kao to ljuljanje tijela, možda par dana prije uzimanja tableta.. Bukvalno kad god izađem vani zanosi me i imam stalne glavobolje. Imala sam dosta stresa i tugovala sam.. I eto našli su mi tu štitnu malo, sa desne strane.. Ima već 7 dana kako me glava žiga, trnu ruke i osjećam se malaksalo, izgubljeno nekako, umorim se brzo. Pretjerano mislim o svemu, ovi koji imaju anksioznost to razumiju
Misliš da je do psihe? Baš se ono ko izgubim Pa da, puno razmišljam, steže me između grudi stalno dugo mjeseci imam u sebi neke strahove, i generalno mi mnogo toga smeta, i uznemiri me. I izbjegavam gužve što češće. Napadi panike ne tako često. Ali da sam imala stres i bila tužna dugo, jesam. Tako se potrefilo. Moguće da sam se opteretila i iscrpila
Увек је до писхе, а да ли је психичко, тј. психолошко, ментално или душевно... људи то раздвајају, односно лекари, психијатри и разни стручњаци... али психа значи душа.

Као што Јунг рече, психа је почетак и крај сваке спознаје, није само објекат њене науке већ и њен субјекат; она је свесно-несвесна целина, а из те целине, тј. душе, потичу сва човекова искуства и њој се враћају сва стечена сазнања.

Могуће је да си имала овај грип, као што рече колега, као што је већина имала, али ниси имала јаче симптоме. Међутим, касније може да дође до оваквих стања. Вируса има, али се калеме тамо где нађу плодно тло. Уз то, имамо епидемију стреса и страха, а они чуда чине, али не добра.

Дакле, до душе је. Млада си и вероватно здрава, али си емотивно (пре)осетљива, па су туга, као што си сама рекла, а можда и неки бол нарушили твој енергетски статус. Данас кажу: не осећа(м) се психички добро, стрес... а некад су говорили: душа ми/му/јој пати или душа је болна. Е, па ако је душа болна, ето узрока и шта треба лечити.

Можда ти је ово опомена и лекција коју треба да савладаш и извучеш поуку. Ниједан лекар, нити било ко други те не познаје боље од тебе саме и ко год ти буде помагао, неће ти помоћи као ти сама себи. У реду је да потражиш помоћ где год мислиш да треба. Међутим, можеш ићи код десет лекара и нека су какви год стручњаци и доктори наука, па да опет не буде ништа. Најгора болест је - дијагноза (и лењост, у другом контексту). И није битно ако те неко не разуме, битно је да ти разумеш себе.

Мој ти је савет за почетак: на ноге лагане! Нарочито кад те мрзи, посебно тада. 🙂
 
Увек је до писхе, а да ли је психичко, тј. психолошко, ментално или душевно... људи то раздвајају, односно лекари, психијатри и разни стручњаци... али психа значи душа.

Као што Јунг рече, психа је почетак и крај сваке спознаје, није само објекат њене науке већ и њен субјекат; она је свесно-несвесна целина, а из те целине, тј. душе, потичу сва човекова искуства и њој се враћају сва стечена сазнања.

Могуће је да си имала овај грип, као што рече колега, као што је већина имала, али ниси имала јаче симптоме. Међутим, касније може да дође до оваквих стања. Вируса има, али се калеме тамо где нађу плодно тло. Уз то, имамо епидемију стреса и страха, а они чуда чине, али не добра.

Дакле, до душе је. Млада си и вероватно здрава, али си емотивно (пре)осетљива, па су туга, као што си сама рекла, а можда и неки бол нарушили твој енергетски статус. Данас кажу: не осећа(м) се психички добро, стрес... а некад су говорили: душа ми/му/јој пати или душа је болна. Е, па ако је душа болна, ето узрока и шта треба лечити.

Можда ти је ово опомена и лекција коју треба да савладаш и извучеш поуку. Ниједан лекар, нити било ко други те не познаје боље од тебе саме и ко год ти буде помагао, неће ти помоћи као ти сама себи. У реду је да потражиш помоћ где год мислиш да треба. Међутим, можеш ићи код десет лекара и нека су какви год стручњаци и доктори наука, па да опет не буде ништа. Најгора болест је - дијагноза (и лењост, у другом контексту). И није битно ако те неко не разуме, битно је да ти разумеш себе.

Мој ти је савет за почетак: на ноге лагане! Нарочито кад те мрзи, посебно тада. 🙂
Hvala ti. Da, baš danas sam imala opet to stezanje u grudima i posle bude teško udisati tu. Možda je štitna. Ne znam. I trnu mi ruke. Da, stalno sam bila u stresu i panici, i sad sam. Ono osjećam se pogubljeno, ko da ne osjećam tijelo.. Hm, a ne znam da li je virus, ali baš mi je slabiji organizam sad. I bukvalno kad se i smijem tako mi je u tijelu čudno ko da se nisam godinu dana nasmijala jer sam provela puno vremena u toj anksioznosti. I što bi voljela je da se riješim tih nekih strahova.. Koji su mi stalno u glavi.
 
Poslednja izmena:
Увек је до писхе, а да ли је психичко, тј. психолошко, ментално или душевно... људи то раздвајају, односно лекари, психијатри и разни стручњаци... али психа значи душа.

Као што Јунг рече, психа је почетак и крај сваке спознаје, није само објекат њене науке већ и њен субјекат; она је свесно-несвесна целина, а из те целине, тј. душе, потичу сва човекова искуства и њој се враћају сва стечена сазнања.

Могуће је да си имала овај грип, као што рече колега, као што је већина имала, али ниси имала јаче симптоме. Међутим, касније може да дође до оваквих стања. Вируса има, али се калеме тамо где нађу плодно тло. Уз то, имамо епидемију стреса и страха, а они чуда чине, али не добра.

Дакле, до душе је. Млада си и вероватно здрава, али си емотивно (пре)осетљива, па су туга, као што си сама рекла, а можда и неки бол нарушили твој енергетски статус. Данас кажу: не осећа(м) се психички добро, стрес... а некад су говорили: душа ми/му/јој пати или душа је болна. Е, па ако је душа болна, ето узрока и шта треба лечити.

Можда ти је ово опомена и лекција коју треба да савладаш и извучеш поуку. Ниједан лекар, нити било ко други те не познаје боље од тебе саме и ко год ти буде помагао, неће ти помоћи као ти сама себи. У реду је да потражиш помоћ где год мислиш да треба. Међутим, можеш ићи код десет лекара и нека су какви год стручњаци и доктори наука, па да опет не буде ништа. Најгора болест је - дијагноза (и лењост, у другом контексту). И није битно ако те неко не разуме, битно је да ти разумеш себе.

Мој ти је савет за почетак: на ноге лагане! Нарочито кад те мрзи, посебно тада. 🙂
Da, puno sam osjetljiva, tj sad još više, ne volim tv, mnogo toga kao prije. Sve me uzmemiri i stvara anksioznost. Ali sam sam sebi kriva jer sam dozvolila da me poremete neke stvari. Uglavnom, akobogda gledaću da fizički ojačam i nađem neki posao, druge nema. Ne pratim ni tv, ništa, sve mi stvara anksioznost i uznemirava me
 
Poslednja izmena:
Hvala ti. Da, baš danas sam imala opet to stezanje u grudima i posle bude teško udisati tu. Možda je štitna. Ne znam. I trnu mi ruke. Da, stalno sam bila u stresu i panici, i sad sam. Ono osjećam se pogubljeno, ko da ne osjećam tijelo.. Hm, a ne znam da li je virus, ali baš mi je slabiji organizam sad. I bukvalno kad se i smijem tako mi je u tijelu čudno ko da se nisam godinu dana nasmijala jer sam provela puno vremena u toj anksioznosti. I što bi voljela je da se riješim tih nekih strahova.. Koji su mi stalno u glavi.
Нема на чему. Па и да је штитна, због чега је? Није она узрок твог стања, већ последица. Хормони штитне жлезде утичу на рад ћелија у организму и направе неравнотежу читавог организма, па се узбурка. Због чега се та жлезда зове штитна или штитаста? Зато сам и рекао да треба употребљавати српске речи, јер оне много говоре. Дакле, ако је и штитна жлезда, она нас штити и можда те упозорава да мењаш оно што не ваља, да би се довело у ред. Ако смо направили неравнотежу, није се то десило преко ноћи, а исто тако можемо и да је успоставимо, али треба радити на томе. Све има своју улогу, па и страхови. Страх није лош, јесте непријатан. Бол нас штити, као и температура, притисак. То су све наши савезници и тако треба схватити.

Ако се не осећаш способном за рад, тј. посао тренутно, немој се форсирати, али ради нешто што можеш. Чак и ако те нешто тренутно не испуњава, ради нешто што је од користи, теби или другоме, због чега ћеш се боље осећати. Можда можеш помоћи некоме коме треба помоћ, а уједно ћеш помоћи и себи. Можда ту у суседству или у граду има нека старија особа којој баш треба нечија помоћ. Поразговарај с родитељима. Затражи подршку од њих отворено или од неког рођака, неког блиског, психолога-психотерапеута, духовника, ако си верница.
 
Нема на чему. Па и да је штитна, због чега је? Није она узрок твог стања, већ последица. Хормони штитне жлезде утичу на рад ћелија у организму и направе неравнотежу читавог организма, па се узбурка. Због чега се та жлезда зове штитна или штитаста? Зато сам и рекао да треба употребљавати српске речи, јер оне много говоре. Дакле, ако је и штитна жлезда, она нас штити и можда те упозорава да мењаш оно што не ваља, да би се довело у ред. Ако смо направили неравнотежу, није се то десило преко ноћи, а исто тако можемо и да је успоставимо, али треба радити на томе. Све има своју улогу, па и страхови. Страх није лош, јесте непријатан. Бол нас штити, као и температура, притисак. То су све наши савезници и тако треба схватити.

Ако се не осећаш способном за рад, тј. посао тренутно, немој се форсирати, али ради нешто што можеш. Чак и ако те нешто тренутно не испуњава, ради нешто што је од користи, теби или другоме, због чега ћеш се боље осећати. Можда можеш помоћи некоме коме треба помоћ, а уједно ћеш помоћи и себи. Можда ту у суседству или у граду има нека старија особа којој баш треба нечија помоћ. Поразговарај с родитељима. Затражи подршку од њих отворено или од неког рођака, неког блиског, психолога-психотерапеута, духовника, ако си верница.
Mnogo lijepo pišeš i nekako uživam dok te čitam.. imala sam slično stanje pre 3 godine, ali je trajalo kraće. Nekako sam se trgla. Npr smeta mi to kad me steže u grudima e to već mjesecima traje svaki dan. I ovo što me zanosi u hodu. A to što si rekao za pomaganje zvuči lijepo, ali ja sas ne znam odakle da krenem xd a i ovde nema puno nekih aktivnosti. Jedino eto npr neki fitnes pa da kao upoznaš nekog. Imaš li ti još neku ideju? Prićam sa mojima, mada trudim sw ne opterećivati ih mnogo. Velika vjernica nisam, mada možda je i to velika greška. Nekad malo pročitam na jednom duhovnom sajtu neke knjige, konkretno od Nikolaja Velimirovića. I pouke takođe. Ni krštena nisam, brat se kasno krstio. Imao je sličbih problema kao ja, nesanice. I kad se krstio, išao je na Ostrog i više nije osjećao nikakvu patnju.
 

Back
Top