Štitna žlezda ili?

Ne, vec da odes kod lekara opste prakse i kazes mu sve ovo, i trazi i krvnu sliku da proveris, obavezno.

Ako je sve u redu, onda ok, mozda je na nervnoj bazi ali ne pij na svoju ruku nista jer moze i od toga vrtoglavica da ti bude, a ako nije, on ce te vec upututi gde treba, a verovatno kod interniste, sto isto mozes brzo da zavrsis maltene u istom danu jer ih ima puno i nije tesko doci do njih.

Da li si slucajno pila valerijanu kapi na svoju ruku, i ako da, koliko?

edit: Koliko god da si i sta pila na svoju ruku za smirenje, ostavi to odmah.

Moze sve to i na nervnoj bazi kad je tako, ali moj ti je redlog da ipak prvo proveris jos jednom krvnu sliku kod lekara opste prakse i kazes mu sve ovo bas da ne bi ubuduce panicila, a ako je sve u redu od laboratoije, onda bi mogla da odes kod nekog psihologa, koji bi ti bar preporucio sta i koliko da pijes, da ne panicis dzabe i da ne pijes na svoju ruku jer moze i od toga da ti bude kao zamor i vrtoglavica ako preteras s tim, a svaki je organizam razlicit i razlicito podnosi i najmanju dozu pa je mozda to. Zato je tu lekar da vidi sta i koliko treba, i da li pre svega, uopste i treba da pijes nesto za smirenje.

Ja verujem da ako je sa rezultatima krvne slike sve u redu, da ce ti vec i sa pronalazenjem novog posla biti bolje ili neke zanimacije koja je kreativna i gde ces da se koncentrises na to vecinu dana, ali to ne iskljucuje da iovako ionako posetis psihologa, nije lose s obzirom da si osetljiva pa da cisto znas na cemu si, i da ne bi panicila ubuduce, isto.
Hvala ti, hoću akobogda. Ma mene muče neki strahovi i pretjerano mislim. Malo sam bila vani iako sam prala kosu, nešto me glava boli stalno. Valjda si sinusi. Hvala na savetima 👍👍
 
Poslednja izmena:
Hvala ti, hoću akobogda. Malo sam bila vani iako sam prala kosu, nešto me glava boli stalno. Valjda si sinusi. Hvala na savetima 👍👍
Zato - prvo lekar opste prakse, za bilo sta.

A posle, ako si iz malog mesta ili ti je neprijatno da ides kod psihologa a lekar ti mozda to preporuci, imas uvek veca mesta koja su ti relativno blizu, pa makar skupila novac, idi tamo makar jednom. Nije lose, a moze da pomogne makar kao smernica, dok ne prebrodis ovaj period bez posla a i inace uzasan zbog korone, u svom zivotu. A videces, sve brzo prodje i sve opet dodje na svoje, jos kad se zaljubis...! Ihaj, zaboravices na sve ovo!

Svako ti dobro zelim! 👍:uja: :zag: :cao: :) :) :)
 
Zato - prvo lekar opste prakse, za bilo sta.

A posle, ako si iz malog mesta ili ti je neprijatno da ides kod psihologa a lekar ti mozda to preporuci, imas uvek veca mesta koja su ti relativno blizu, pa makar skupila novac, idi tamo makar jednom. Nije lose, a moze da pomogne makar kao smernica, dok ne prebrodis ovaj period bez posla a i inace uzasan zbog korone, u svom zivotu. A videces, sve brzo prodje i sve opet dodje na svoje, jos kad se zaljubis...! Ihaj, zaboravices na sve ovo!

Svako ti dobro zelim! 👍:uja: :zag: :cao: :) :) :)
Zato - prvo lekar opste prakse, za bilo sta.

A posle, ako si iz malog mesta ili ti je neprijatno da ides kod psihologa a lekar ti mozda to preporuci, imas uvek veca mesta koja su ti relativno blizu, pa makar skupila novac, idi tamo makar jednom. Nije lose, a moze da pomogne makar kao smernica, dok ne prebrodis ovaj period bez posla a i inace uzasan zbog korone, u svom zivotu. A videces, sve brzo prodje i sve opet dodje na svoje, jos kad se zaljubis...! Ihaj, zaboravices na sve ovo!

Svako ti dobro zelim! 👍:uja: :zag: :cao: :) :) :)
Da, u pravu si. Ja imam taj neki strah koji me muči mjesecima, ne volim gledati tv, nekako izbegavam sve što mi daje anskioznost i steže između grudi, tj uznemiri. Hvala ti opet 👍
 
Da, u pravu si. Ja imam taj neki strah koji me muči mjesecima, ne volim gledati tv, nekako izbegavam sve što mi daje anskioznost i steže između grudi, tj uznemiri. Hvala ti opet👍

Ma ko voli danas da gleda TV, i ja ga retko ili uopste ne gledam, nego stvori sebi prijatnu i kreativnu atmosferu, pa polako napred.

I nems na cemu da zahvaljujes, bas i bukvalno.
Zdravo!
 
Gledaj lokalnu tv, i ignoriši politiku i crne brojke korone...Nije dobar ni samo Internet...
Lokalna će ti pružiti informacije koje te se možda i tiču. Globalne-nacionalne će te samo trpati nebitnim i malovažnim informacijama...

Rekla ti je sve Kerkyra. A i ja sam to isto. Tako da znaš šta ti je činiti. Nazovi svoju ambulantu i zakaži pregled. Naglasi za bol u grudima i malaksalost.

Za dva meseca mogu razne promene na organizmu da se dogode, i za kraći period.
A stres rešavaš tako što rešavaš uzrok. Odakle si?
 
Poslednja izmena:
Gledaj lokalnu tv, i ignoriši politiku i crne brojke korone...Nije dobar ni samo Internet...
Lokalna će ti pružiti informacije koje te se možda i tiču. Globalne-nacionalne će te samo trpati nebitnim i malovažnim informacijama...

Rekla ti je sve Kerkyra. A i ja sam to isto. Tako da znaš šta ti je činiti. Nazovi svoju ambulantu i zakaži pregled. Naglasi za bol u grudima i malaksalost.

Za dva meseca mogu razne promene na organizmu da se dogode, i za kraći period.
A stres rešavaš tako što rešavaš uzrok. Odakle si?
Bas tako, cak na lokalnim mozda bude i neki lekar u nekoj emisiji koji je poznat iz te struke ili joj se dopadne, pa da zakaze kod njega. Poverenje i simpatija tj pozitivan odnos ka lekaru mnogo znaci, takoreci pola.

A i ostalo, mozda bude neka lepa akcija u tom gradu na skupljanju lisca ili slicno, koja nije teska pa bi se mozda prosetala neki dan da ucestvuje makar par sati?
 
Gledaj lokalnu tv, i ignoriši politiku i crne brojke korone...Nije dobar ni samo Internet...
Lokalna će ti pružiti informacije koje te se možda i tiču. Globalne-nacionalne će te samo trpati nebitnim i malovažnim informacijama...

Rekla ti je sve Kerkyra. A i ja sam to isto. Tako da znaš šta ti je činiti. Nazovi svoju ambulantu i zakaži pregled. Naglasi za bol u grudima i malaksalost.

Za dva meseca mogu razne promene na organizmu da se dogode, i za kraći period.
A stres rešavaš tako što rešavaš uzrok. Odakle si?
Vjeruj da ne volim da čitam nikako niti gledam tv, a moji to bukvalno stalno puštaju i ja moram da bježim odmah. Iskreno, mislim da me sinusi muče, ali ono ljulja mi se tijelo i nekad moram napolju da tražim neki oslonac.ne mogu nazvati mogu otići do doma zdravlja pa zavisi kad daju da izvadim krv. I slabo spavam, nekad mi muka, stalno me boli glava. nikako nisam umorna, npr spavam 2,3 sata ukupno i budim se celu noć, a i noćas sam preružan san imala. Ne mogu da se opustim nikako, ko pogubljena sam u glavi, tipa pu pu ono ko kad imaš visoku temperaturu pa ne možeš doći sebi od izgubljenosti, ko da ne znaš gdje si. Ne znam da li je to anksioznost. Ali baš imam jedan poseban strah u sebi koji mi ne da mira. Možda i zbog toga nmg da spavam. A čim kažeš bol u grudima, zamaranje zanošenje oni će odmah reći korona.. Inače ovdje nema nekih aktivnosti, grad je malen. Iz Doboja sam 🙈
 
Poslednja izmena:
Meni se slicne stvari dogadjaju.Mislim da nema veze sa stitnom,ali treba proveriti hormone.
Mislim da je psihicke prirode..ono sto kazu..iznutra.Kad sam pod stresom npr,kad puno radim il provodim vreme u sobi..il za kompjuterom..imam to zanosenje u glavi i nestabilnost,i tu odmah dodje i preznojavanje,strah...Isto se budim nocu par puta,al samo kad spavam sama(to je pa moj neki strah jos od pocetka korone,ostalo u meni da ako sam sama moze nesto da mi se desi..) i evo ne mogu se od toga oslobodit.
Proveri krvnu sliku obavezno,gvozdje,hormone stitne za svaki slucaj.Ako neces kod psihologa,popricaj sa sobom..il s nekim sta te muci i tu ciljaj.Ta tvoja tuga..moras da je se resis.I samo s pozitivnima se druzi,izbegavaj vesti,gledaj neke opustajuce serije,slikaj..
 
Meni se slicne stvari dogadjaju.Mislim da nema veze sa stitnom,ali treba proveriti hormone.
Mislim da je psihicke prirode..ono sto kazu..iznutra.Kad sam pod stresom npr,kad puno radim il provodim vreme u sobi..il za kompjuterom..imam to zanosenje u glavi i nestabilnost,i tu odmah dodje i preznojavanje,strah...Isto se budim nocu par puta,al samo kad spavam sama(to je pa moj neki strah jos od pocetka korone,ostalo u meni da ako sam sama moze nesto da mi se desi..) i evo ne mogu se od toga oslobodit.
Proveri krvnu sliku obavezno,gvozdje,hormone stitne za svaki slucaj.Ako neces kod psihologa,popricaj sa sobom..il s nekim sta te muci i tu ciljaj.Ta tvoja tuga..moras da je se resis.I samo s pozitivnima se druzi,izbegavaj vesti,gledaj neke opustajuce serije,slikaj..
Razumijem te, ni ja ne volim biti ni sama ni među puno ljudi dobijam napade panike. Izbjegavam ići u tržne centre. A to što se plašiš da če ti se desiti nešto, i ja imam taj trip. Imam i ja strahova. A prije mi bilo svejedno ako ostanem sama. Možda je psihički, puno sam se optererila svakodnevno nekim ljudima i sobom. Nakupiš svega u sebi, pogotovo ako nisi navikao na to da nekad moraš da prolaziš kroz razne faze u životu.
 
Bas tako, cak na lokalnim mozda bude i neki lekar u nekoj emisiji koji je poznat iz te struke ili joj se dopadne, pa da zakaze kod njega. Poverenje i simpatija tj pozitivan odnos ka lekaru mnogo znaci, takoreci pola.

A i ostalo, mozda bude neka lepa akcija u tom gradu na skupljanju lisca ili slicno, koja nije teska pa bi se mozda prosetala neki dan da ucestvuje makar par sati?
Nekad kad vidim ove radnike što čiste na ulicama i sređuju grad, dođe mi da im se pridružim 🙈
 
Razumijem te, ni ja ne volim biti ni sama ni među puno ljudi dobijam napade panike. Izbjegavam ići u tržne centre. A to što se plašiš da če ti se desiti nešto, i ja imam taj trip. Imam i ja strahova. A prije mi bilo svejedno ako ostanem sama. Možda je psihički, puno sam se optererila svakodnevno nekim ljudima i sobom. Nakupiš svega u sebi, pogotovo ako nisi navikao na to da nekad moraš da prolaziš kroz razne faze u životu.
Najgore je sto te to koci u zivotu.I sto znam kako sam nekad jedva cekala da se odmorim,naspavam a da me niko ne budi.A sad,cim znam da mi je muz u nocnoj..ja znam da necu spavati..glupost ziva!Al nikako da se opustim od toga
 
Najgore je sto te to koci u zivotu.I sto znam kako sam nekad jedva cekala da se odmorim,naspavam a da me niko ne budi.A sad,cim znam da mi je muz u nocnoj..ja znam da necu spavati..glupost ziva!Al nikako da se opustim od toga
Nemoj se smijati ali ja nekad ostavim upaljeno svijetlo u hodniku pored svoje sobe. Apsolutno te razumijem. Strah je največi neprijatelj. Vidjela sam u mnogim situacijama. Jesi pokušavala pustiti neke opuštajuće zvukove?
 
Pa kad sam bila na uzv abdomena doktor mi i to usput snimio i vidio da je malo uvećano sa desne strane
Pa kada je Doktor tako rekao znaci da se zna o cemu se radi.
Uradila si analize krvne slike i verovatno TSH kao i hormone T4 i T3 u kojima se nalaze molekuli joda,Na osnovu toga Doktor moze da ti odredi neku terapiju.
Ako ne zelis u Bolnicu mozes i kod privatnog Doktora.

Ovde su ti preporucili Vitamin B za jacanje nerava i protiv stresa sto je tacno,ali zbog stitne i prevelikog stresa potrebna je jaca doza Vitamina B koju opet Doktor mora da odredi i to nije dovoljno jer ti je sigurno potreban i Vitamin D.Mozda i neki lek ciju jacinu mora Doktor da odredi na osnovu pregleda i nove krvne slike.
 
Pa kada je Doktor tako rekao znaci da se zna o cemu se radi.
Uradila si analize krvne slike i verovatno TSH kao i hormone T4 i T3 u kojima se nalaze molekuli joda,Na osnovu toga Doktor moze da ti odredi neku terapiju.
Ako ne zelis u Bolnicu mozes i kod privatnog Doktora.

Ovde su ti preporucili Vitamin B za jacanje nerava i protiv stresa sto je tacno,ali zbog stitne i prevelikog stresa potrebna je jaca doza Vitamina B koju opet Doktor mora da odredi i to nije dovoljno jer ti je sigurno potreban i Vitamin D.Mozda i neki lek ciju jacinu mora Doktor da odredi na osnovu pregleda i nove krvne slike.
Ne ne, tad mi je rekao kao nije još strašno, osim ako se budem nervirala dalje. A nisam nikakve analize radila, to što je uvećano možda ne znači da treba neka terapija. Sutra ću akobogda vaditi krv pa vidjeti. Hvala ti.
 
Manjak sna i spavanja dovodi do povećanja anksioznosti. Telu treba dobar odmor.

Svakako idi kod doktora.

Covid koja god sorta ako te sad strefi, u riziku si, jer ti je imunitet slab. Uzmi šta treba za poboljšanje imuniteta. Pojedi limun, za početak.
Kao i ostale vitamine, B i D...

Nije Doboj baš toliko mali. Izjadaj se nekome, biće ti lakše.
 
Manjak sna i spavanja dovodi do povećanja anksioznosti. Telu treba dobar odmor.

Svakako idi kod doktora.

Covid koja god sorta ako te sad strefi, u riziku si, jer ti je imunitet slab. Uzmi šta treba za poboljšanje imuniteta. Pojedi limun, za početak.
Kao i ostale vitamine, B i D...

Nije Doboj baš toliko mali. Izjadaj se nekome, biće ti lakše.
Evo steže me između grudi.. A joj, još mi covid fali, mada nisam toliko bila u društvu. Nemam kome da se jadam, veruj da me ni moji toliko ne razumiju. Nemam društva. Prije mi je i nekako bilo a sad kao sve gore.. Mislim da mi treba terapija.. Okej, ja jedem ono voće, povrće baš i ne volim osim luka ili u supi ono što mama isjecka. Pijem limunadu, jedem mandarine, pijem sok od cvekle, bijeli luk, banane. Eto pokušavala sam na neke aplikacije za upoznavanje da sretnem nekoga ali stvarno slabo ima šta ja tražim.. Hvala ti, djeluješ simpatično. Ovdje mi je nekako fino.
 
Pojedi limun. Bijeli luk je najbolje nešto, za imunitet.

Piši na privatne poruke, možeš i meni. Istresi višak nepotrebnih emocija...Amigdala ti nije baš verovatno u najboljem redu.

Što se tiče aplikacije, ne birajte previše. Dajte šansu, prvi utisak ne treba da bude i poslednji, pa šta bude... To nisi samo ti, nego svi mi...
 
Par dana posle mršavljenja. Išla sam na uzv abdomena dva puta radi gušterače i krv vadila eto. I ekg
Ja ti savetujem da odes kod interniste, ispricas mu sve ( doneses i rezultate i te gusterace),
objasnis i da si anksiozna ( ovo valjda samo pretpostavljas), da je stitna obolela ( opet samo
tvoja interpretacija i sumnja) i objasnis sve svoje tegobve, on ce te uputiti na laboratoriju
i objasniti koje su analize potrebne i to bi bio prvi korak jer mozda tebi ama bas nista ne" fali",
fizicki, ali ti je za to potrebna potvrda.
 
Ja ti savetujem da odes kod interniste, ispricas mu sve ( doneses i rezultate i te gusterace),
objasnis i da si anksiozna ( ovo valjda samo pretpostavljas), da je stitna obolela ( opet samo
tvoja interpretacija i sumnja) i objasnis sve svoje tegobve, on ce te uputiti na laboratoriju
i objasniti koje su analize potrebne i to bi bio prvi korak jer mozda tebi ama bas nista ne" fali",
fizicki, ali ti je za to potrebna potvrda.
Jel to ljekar opšte prakse 🤔 okej, uradiću tako kako kažeš. Hvala ti 🙂
 
Nemoj se smijati ali ja nekad ostavim upaljeno svijetlo u hodniku pored svoje sobe. Apsolutno te razumijem. Strah je največi neprijatelj. Vidjela sam u mnogim situacijama. Jesi pokušavala pustiti neke opuštajuće zvukove?
Pa ja i danas, iako mi je otac umro pre skoro 20 godina, ostavljam upaljeno svetlo nocu u kupatilu. Navika od tada, nije me cak ni strah, ali ne mogu drugacije.

Ja imam inace isto probleme sa stitnom zlezdom, zato me je i zainteresovala ova tema, ali ne sa funkcionisanjem nego druge, ali da bih to utvrdila, morala sam da odem kod endokrinologa, a najpre kod interniste, svojevremeno. Nije bauk.
Ja ti savetujem da odes kod interniste, ispricas mu sve ( doneses i rezultate i te gusterace),
objasnis i da si anksiozna ( ovo valjda samo pretpostavljas), da je stitna obolela ( opet samo
tvoja interpretacija i sumnja) i objasnis sve svoje tegobve, on ce te uputiti na laboratoriju
i objasniti koje su analize potrebne i to bi
bio prvi korak jer mozda tebi ama bas nista ne" fali",
fizicki, ali ti je za to potrebna potvrda.
Rayela, ovde ne moze kod specijaliste bez uputa lekara opste prakse. Ali, moze da mu potrazi uput, sigurno ce joj dati ako zeli.
 
Pa ja i danas, iako mi je otac umro pre skoro 20 godina, ostavljam upaljeno svetlo nocu u kupatilu. Navika od tada, nije me cak ni strah, ali ne mogu drugacije.

Ja imam inace isto probleme sa stitnom zlezdom, zato me je i zainteresovala ova tema, ali ne sa funkcionisanjem nego druge, ali da bih to utvrdila, morala sam da odem kod endokrinologa, a najpre kod interniste, svojevremeno. Nije bauk.

Rayela, ovde ne moze kod specijaliste bez uputa lekara opste prakse. Ali, moze da mu potrazi uput, sigurno ce joj dati ako zeli.
Otkad imaš problema sa štitnom?
 
Od 2007. a da znam, znaci 14 godina. Tad su mi pronasli neke cvorice koji su se sada dosta uvecali, preporuceno mi je da pratim jednom u 6 meseci kako se razvijaju.

S tim sto sada zadnji put ni ja nisma isla preko drzavnih lekara, nego kod privatnog na kontrolu.
I kod moje mame su čvorići. Da, bolje je privatno, pogotovo ako se nađe dobar doktor. Jel ti sad okej? Mene nešto uhvatio ko pritisak između grudi, i ko steže lijeva strana 🤔
 
I kod moje mame su čvorići. Da, bolje je privatno, pogotovo ako se nađe dobar doktor. Jel ti sad okej? Mene nešto uhvatio ko pritisak između grudi, i ko steže lijeva strana 🤔
Pa posto je funkcija ocuvana (merila sam isto privatno u laboratoriji T4 i TSH), da kazem da sam dobro, tj. da ne bude gore, eto.

Ali osecam neki zamor i kao bol u grlu, ali verovatno da nije od toga toliko. Receno mi je da pijem vitamine D i C i to i radim, za sada.

Inace ovaj doktor sto sam isla kod njega je odlican, endokrinolog, i verujem mu. Ustvari ja sam ga upoznala jos tada slucajno, pre 14 godina i odmah mi se dopao, a sada radi privatno.
 
Poslednja izmena:
Na kraju ti mozes da uradis krvnu sliku i hormone privatno ako zelis, pa onda ako nije u redu da ides kod lekara, ali to nije bas najispravniji put, ali jeste bar neki pocetak.

Tako sam ja uradila ali samo ovog puta, zbog korone.
 

Back
Top