Star wars vs. Lord of the rings

Sta je bolje?

  • Star wars

  • Lord of the rings


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Star Wars je originalan, dok su Gospodari (lose) adaptirani za ekranizaciju. Kad god gledam Gospodare smuci mi se gluma zbog koje su hobiti retardirani, vilenjaci gej, a patuljci debili, jedino Vigo Mortensen i Ian Mekelen vade da film ne bude potpuna katastrofa sto se glume tice. Ratovi Zvezda su na tom planu mnogo bolji. Lukas za potrebe filma napravio ceo novi univerzum, jezik, rase i meni je barem prica u Ratovima Zvezda interesantnija, iako se nekad granici sa svemirskom sapunicom. Da su Ratovi Zvezda pravljeni za decu... i jesu i nije, iako sam ga gledao i kao klinac tek kasnije sam poceo da shvatam sta je to sila cemu sluzi i ceo dzedaj kodeks, igre su pomogle dosta za to :) Ali opet Gospodari su nastali kao Tolkinova uspavanka za unuke, tako da je su Gospodari mnogo vise bajka za decu nego Ratovi Zvezda. Sto se samog kvaliteta tice, oba su inferiorna u odnosu na Blejd Raner i Odiseju. Vise su nekako za uporedjivanje Star Wars i Star Trek nego Star Wars i Gospodari.
 
Na StarWars gledam malo subjektivno posto sam odrastao uz to. S ove tacke gledista, djecja pricica.
LOTR je kao knizevno djelo vrhunac, rame uz rame sa ruskim klasicima, jos treba dodati da je Tolkin morao i da izmisli svijet u kome se to sve desava a Rusi su pisali o svom okruzenju. Film to nije mogao ni blizu prenijeti i moze da posluzi samo kao razbibriga (sto ne znaci da ga nisam odgledao dvaput)
Posto pricamo samo o filmu,moj glas za SW.
Inace, Matrix ispred oba bez razmisljanja
 
Na StarWars gledam malo subjektivno posto sam odrastao uz to. S ove tacke gledista, djecja pricica.
LOTR je kao knizevno djelo vrhunac, rame uz rame sa ruskim klasicima, jos treba dodati da je Tolkin morao i da izmisli svijet u kome se to sve desava a Rusi su pisali o svom okruzenju. Film to nije mogao ni blizu prenijeti i moze da posluzi samo kao razbibriga (sto ne znaci da ga nisam odgledao dvaput)
Posto pricamo samo o filmu,moj glas za SW.
Inace, Matrix ispred oba bez razmisljanja

rep bez razmisljanja
 
Samo sto su Narnija,Hari Poter,Eragon,Segrt,Cirkus nakaza,Persi Dzekson.
Striktno decija ostvarenja(tj filmovi za publiku ispod 13 god) sto se ne moze reci za ove dve sage....

recimo da je ovo istina, slazem se sto se tice filmova u svakom slucaju mada sam procitao knjige barem harija potera, lotr... i mislim da je nacin na koji je cela prica preneta na "veliko platno" jadan...izostavljeno je mnogo detalja i sve je delovalo otprilike tako kao sto si rekao film za publiku ispod 13 godina-govorim o hariju poteru, mada je kompletna prica iz knjige daleko ozbiljnija i interesantnija u odnosu na ono sto je preneto na film..ovo bi malo offtopic, lec kontinju!
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da se ovo odnosi, prema slikama, samo na prvu trilogiju Zvjezdanih ratova? Oni nisu ni po čemu ostali upečatljivi niti legendarni, a prvi film je štoviše očajan, dok je drugi samo za nijansu bolji. Sam je Lukas rekao, Star Wars su pravljeni za djecu i one odrasle u kojima još uvijek tinja dijete, tj. još nisu odrasli. Upravo u tom duhu su pravljeni ti filmovi, a pogotovo je simbol toga ogavni Džar-Džar Binks.

U tom slučaju je, bez ikakve sumnje, bolja trilogija Gospodara Prstenova, za koju se ništa od spomenutog ne može primijeniti, a koja je ostavila neizbrisiv trag.

:ok:bas tako za decu gluma je ocajna
 
Tesko je. Poredimo dva zanra, dva rezisera i dva totalno drugacija stila. Ja obozavam oba, ali mi nije jasno sto svi mrze toliko LoTR. Takodje ne razumem zasto svi mrze prva tri dela SW-a. Nema rasprave-4,5,6 jesu mnogo bolji delovi, ali i prva tri su ekstra filmovi. A sada LoTR. Upravo citam Fellowship of the ring, i vidim da se dosta razlikuje od filma, ali ne razumem zasto je odmah "ubilo" knjigu. Film je jako dobar, knjiga je jos uvek bolja ali i film je fantastican i ne razumem zasto, neke male i neznacajne razlike izmedju filma i knjige odmah nagovestavaju da je film ubio knjigu. Takodje, ako je knjiga dobra, film ne da ne moze da je ubije, nego ce knjiga prevladati. OK, mogli su da uzmu nekog drugog za Frodo-a, a za Luka Skywalkera nekog drugog takodje, ali po meni, glumac ne utice toliko na pricu. Uglavnom moj glas ide LoTR-u jer vise volim taj zanr, pa mi se samim tim vise svidja film.
 
The Lord Of The Rings. :tick:

Gledao sam pre neki dan extended verzije prvi put.
Knjige nisam čitao. Sve zamerke na filmsku trilogiju su upućene lošoj adaptaciji knjiga.
Meni su filmovi besprekorni. 17 Oscara se ne osvaja slučajno. Iako je treći deo osvojio 11 komada, meni je prvi deo najdraži.
Ali kapiram da je The Return Of The King u stvari pokupio nagrade za celu trilogiju.

z:D
 

Back
Top