Star Trek,da li neko prati?

Mene je privukao taj svet, prakticno idealan. Tamo postoji zelja da se cine dobra i plemenita dela... Ljudi su plemeniti i posteni (cast izuzecima :) )

I mene je to privuklo. Svi su tako pristojni, razumni, moralni, plemeniti i hrabri :D Voyager tu prednjaci jer su likovi dosta upuceni jedni na druge. Zato ga najvise volim.
Privukla me je i ta njihova osudjenost na zivot u fancy-spacy brodu :manikir: To jeste bio njihov izbor, ali i duznost. I sad, jadni oni, moraju da zive u najmodernijem brodu sa dva extra holodeka :cool:
 
Poslednja izmena:
I mene je to privuklo. Svi su tako pristojni, razumni, moralni, plemeniti i hrabri :D Voyager tu prednjaci jer su likovi dosta upuceni jedni na druge. Zato ga najvise volim.
Privukla me je i ta njihova osudjenos na zivot u fancy-spacy brodu :manikir: To jeste bio njihov izbor, ali i duznost. I sad, jadni oni, moraju da zive u najmodernijem brodu sa dva extra holodeka :cool:

Bas to.... Sve je tako... dobro. I onda mi neko kaze na primer: "Star Trek je sranje, ma bolji je sex i grad".... Ma daaaj, molim te:dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam Trip je poginuo, osim ako ti ne mislis na nekoga drugog Tripa:think:
Prema romanima, nije :D
Njegova 'smrt' je bila lazirana da se prikrije njegovo ucesce u spijunskoj misiji na Romulus...

Ukratko, kao i vecina fanova, i urednici zvanicnih Star Trek knjizevnih izdanja i pisci romana vezanih za Enterprise (koji nastavljaju pricu iz serije) mrzeli su poslednju epizodu Enterprise (ono sa Rikerom i Deannom koji gledaju holodek verziju price of Archeru i drustvu), pa su se potrudili da isprave to sto je u njoj uradjeno. E sad, posto je ono sto je vidjeno u toj poslednjoj epizodi bila samo holodek rekreacija istorije, u knjizi saznajemo da je u stvari bila puna istorijskih netacnosti, posto je prava istina zataskana... Istina se otkriva tek pocetkom 25. veka :)

http://memory-alpha.org/wiki/The_Good_That_Men_Do
http://www.amazon.com/Good-That-Men-Star-Trek/dp/0743440013
 
a mi smo isto u holodek simulaciji nekoj virtuelno ne-simuliranoj ili kako :think:
:klap:

sad još samo da čujemo i za kenedija šta kažu :cry: ;)

a jesu oni malo ostareli u toj epizodi :think:
jedva čekamo "directors cut" te epizode ili taknekako :gace:
(podnaslov bi bio "the rise of Klingon galactic empire" :per: )
 
Ево, да се јавим и подигнем тему поново.

Не знам када сам тачно постао фан Стар Трека али верујем да је то било када је некадашња ТВ Сарајево откупила ТНГ крајем 1980-тих. Или можда када сам одгледао "Канов гнев"...Да не смарам тиме.

Елем, толики сам фан да налазим добре стране чак и у универзално омраженим издањима Трека(осим, можда, у Star Trek: Insurrection филму, заиста уз сав труд нисам схватио у чему је поента истог). У Star Trek:Final Frontier филму, на пример, Кирков монолог када одбије Сајбоков "третман" о томе како му је потребан његов бол јер га је и он учинио оним што јесте направи филм једва гледљивим и заправо изложи "шта је писац хтео да каже". У Star Trek: Nemesis има добре акције.

ТНГ је и дан данас мој омиљени серијал али тек треба да гледам ДС9. Иначе, имам ТНГ, Војаџер и ДС9 на ДВД-ијевима. Из Војаџера су ми остале три епизоде али део мене просто не жели да га заврши јер сам постао сентиментално везан за ту серију пошто сам почео да је гледам док ми је супруга била у другом стању са нашом ћеркицом(која сада има 9 месеци). Глупо, зар не?:p

Ево мојих омиљених епизода(без неког нарочитог редоследа). Прво оригинална серија:

The Enemy Within
Balance of Terror
The City on the Edge of Forever
Patterns of Force
Amok Time
The Conscience of the King
Space Seed
The Tholian Web
Requiem for Methuselah

ТНГ:

Measure of a man
Q Who
The Drumhead
Inner Light
The Big Goodbye
Best of Both Worlds
The Defector
The Offspring
Descent
Clues
Conspiracy
All Good Things

Војаџер

Caretaker
Jetrel
Unity
Scorpion
Timeless
Death Wish
Meld
Message in a Bottle
Year of Hell
Survival Instinct
Dark Frontier
Flesh and Blood
 
Dobro nam dosao na temu. Kao sto vidis, malo je zamrla u zadnje vreme. Bilo je ovde svojevremeno svakodnevne polemike, kvizova, pesmica, raznoraznih ST detalja, svidelo bi ti se - ali je vecina ekipe nazalost otisla na photontide zbog par, blago receno nerazumnih, moderatora odavde. A sama tema prebacena sa TV ovamo.

Da ne kukam vise, interesantno da si popamtio nazive tih epizoda, ja nikad na to nisam obracao paznju, samo po radnji ih razlikujem i prisecam. DS9 ti je ostao? Pa mozda si i najbolje ostavio za kraj, cak. Budi uporan s njom, malo sporije pocinje, prvih par sezona, ali kad se zahukta posle, neces pozaliti strpljenja, veruj mi. Zavidim ti na tome sto tek treba da pocnes da je gledas, ja planiram polako i drugi put u skorije vreme, da se podsetim. :)
 
Не знам да ли сте чули за Star Trek: Destiny трилогију Дејвида Мека. Скинуо сам је са торента. У њој се појављује већина ликова из ТНГ, ДС9, Војаџера и Ентерпрајза. Радња скаче из једног периода у други, а језгро заплета почиње, условно речено, пет година након догађаја у Star Trek Nemesis.

Књига није Стар Трек канон, али је занимљива по томе што показује како је настао Борг колектив, и то не кроз нарацију већ описује сам тренутак настанка. Идеја је веома оригинална! Топло препоручујем ово дело, једино бих упозорио фанове Борг колектива да им се крај вероватно неће допасти. Ево насловних страница романа, уз линкове на Мемори Алфа странице:





 
Само један коментар на вечерашњи филм: ПОД ХИТНО ДА СЕ ОТПУСТИ ОНАЈ КОЈИ ЈЕ РАДИО ТИТЛОВАЊЕ!!!! :evil:

Мајко мила, оно је катастрофа! 'Ај што не зна Звездане стазе, већ ни енглески не зна како треба...

Пример - Шинзон каже:"Target the flanking warbird..."
Превод: "Циљајте на брод Фленкин" :dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
i videle su se one kockice ,od mpeg4 kodiranja , ali
to može i do satelita da bude, doduše obično se NE vide nikad na običnom katodnom tv-u pa je neka loša kopija u pitanju :think:
jedino bluray da se skine....
hm i zvuk je nekako zavijao. da nisu pustili preko vga jer tada drastično
vindows smanji kvalitet , (ovo je feature) :think:

a šta su ono stalno pominjali na h neko ime :rotf:
http://sr.wikipedia.org/sr/Ханџар
da ,prevodi jesu sve gori i gori :vudu:
 
Auuu... drago mi je što nisam gledala, samo bih se smorila što takvim budaletinama daju da prevode, a to je sigurno sve preko veze, nikad u životu nisam videla da neko daje konkurs za prevodioca za TV, filmske distributere ili agencije za titlovanje & prevođenje tipa Prava i prevodi... Njima sam slala biografiju, džabe to... A ja em znam engleski, em poznajem Trek, ali šta mi to vredi... :udriglavu:
 
Zanimljivo mi je da i ovde na forumu i na dosta mesta ljudi tvrde kako im je Voyager najbolja Star Trek serija.
Sad da li je to zato što je relativno novija serija ili su neki sentimentalno vezani jer im je to prva Star Trek serija koju su gledali ili neki drugi razlog? ;)

Odgledao sam sve Star Trek serije osim "TOS" po 2 puta i kako god okrenem i po kvalitetu i po zanimljivosti uvek bi ih poredao ovako:

1. Star Trek Next Generation i Star Trek Deep Space Nine (ubedljivo prvi) :)

2. Star Trek Voyager

3. Enterprise
 
Знаш како, ја јесам мало сентиментално везан за Војаџер, што сам мало изнад и навео али и даље више волим ТНГ и мислим да је генерално бољи. Али када је Војаџер добар онда је баш, баш добар и вероватно то многе наведе да га ставе на прво место.
 
Problem je samo sto kad je bio los, bio je katastrofa...a nije to bilo bas ni retko. Po mom skromnom misljenju, mislim da je DS 9 nekako najkompletniji ST serijal, mada sam ja licno u startu bio jako skeptican kad je on u pitanju...dok ga nisam odgledao. :)

Emotivno sam najvezaniji za Pikarda i TNG naravno :)
 
Meni je Voy bio dobar na pocetku, prve 3 sezone, dok je posle bio sve losiji. Najgore su mi epizode kad pevaju Doktor i 7of9. :D Najbolje sa Kes i Okampama. Dopala mi se ta ideja uvodjenja super moci. Nesto kao mali dzedaj na Voy-u. Spoj ST-a i Star Warsa. :D

Naravno, DS9 daleko ispred svih ostalih serija. :ok:
 

Back
Top