Stalno gresim na poslu i ne znam kako da se izborim sa tim

odrihepbern

Početnik
Poruka
2
Pocela sam skoro da radim, posao mi sve svidja, atmosfera, uslovi nisu losi..Medjutim, to je posao fakturisanja koji ja nikada nisam radila, i desava mi se stalno da nesto pogresim..Radim vec mesec i po dana, trudim se, imam volju, ali ocigledno sam mnogo dekocewntrisana i osecam se iskreno bezvredno,valjda me obuzeo strah, sta vec i i ja iz straha da ne pogresim, ja gresim..Bojim se otkaza...Stalno sma u nekom vrzinom kolu, i ne znam kako da se izvucem iz toga..:dash:
 
Pocela sam skoro da radim, posao mi sve svidja, atmosfera, uslovi nisu losi..Medjutim, to je posao fakturisanja koji ja nikada nisam radila, i desava mi se stalno da nesto pogresim..Radim vec mesec i po dana, trudim se, imam volju, ali ocigledno sam mnogo dekocewntrisana i osecam se iskreno bezvredno,valjda me obuzeo strah, sta vec i i ja iz straha da ne pogresim, ja gresim..Bojim se otkaza...Stalno sma u nekom vrzinom kolu, i ne znam kako da se izvucem iz toga..:dash:

Predlazem ti da nadjes koleginicu koja poznaje posao i da je zamolis da ti pomogne. Jedan od boljih nacina je ponuditi se da joj pomazes na onim poslovima koje dobro poznajes. Kao segrt da skuvas kafu i da mislis o stvarima koje nisu deo posla ali su dnevna aktivnost. Sve se uci, ako imas volju i ako neko hoce da ti pokaze.
 
Dosta često radim sa ljudima "koji fakturišu" i treba da ih naučim kako to da rade. Ko je opušten i otvoren za nove stvari brzo skapira. Ko je plašljiv, tu sve ide teško. Nema tu neke pomoći, plašljiva osoba se plaši da ne pogreši, na sve moguće načine gleda da što manje zaduženja dobije, grebe se da neko drugi umesto nje uradi. Takvi ljudi kad me pozovu uvek kažu "aj ti to uradi umesto mene, ti to znaš" umesto "ajde mi pokaži da naučim". Dakle sve je u glavi, pasivni i plašljivi ljudi prosto nisu okrenuti kao novim stvarima, ka učenju, ka promenama, kad nešto nauče rade to napamet i zapinju na svakoj nepredviđenoj situaciji. Ko god je gazda, takvi mu apsolutno ne trebaju jer mora da ima još jednog radnika ko će tu osobu da nadgleda i usmerava. Mislim, deluje surovo ali tako je. Firme nisu socijalne ustanove pa da pomažu ljudima da stanu na noge. To se radi u porodici i školi. Kad dođeš u firmu onda se očekuje rad. Novac se mora zaraditi, nema tu milost. Dotičnoj osobi preporučujem da se presabere, počne da živi u realnosti i sve će biti dobro, jer ko zna koliko će gazda imati strpljenja za nekoga ko raducka i mora da ima tutora za svaku operaciju.
 
Nema ljeba od toga! Stres na poslu imaju mnogi i nijedan čaj tu ne pomaže!

Ne mozes da kazes da nece makar malo ublaziti to stanje u kojem se nalazi ... Naravno da nisam ni mislio da ce da se resi stresa ako pocne cajeve da pije ali moze da se oseca opustenije ... Pored toga postoje vanposlovne aktivnosti koje mogu da smanje osetljivost coveka tipa sport , joga itd.
 
Dobro prouči taj posao, jer nije težak. Moraš da znaš šta svaka faktura mora da sadrži, makar i imala aplikaciju koja sve popunjava automatski. Napravi sebi koncept o tome (na jednu stranicu da stane) i drži ga kod sebe, npr. u tašni (nikako na stolu). Sama svest da uvek možeš da "proviriš" u taj koncept vratiće ti samopouzdanje.
Samo fakturisanje je prost posao. Najteži deo u poslu prodaje je obezbediti kupca i naplatu. Sve ostalo je samo popunjavanje podataka. Dakle, budi u dobrim odnosima sa tom ekipom (komercijalista, pravnik, finansije, glavni računovđa) i biće ti lakše, jer će se tako teže desiti da propustiš uneti u fakturu neku klauzulu ili specifičnost, koja je dogovorena, ugovorena i sl. Takođe, oni te mogu uvek "pokriti" ako zabrljaš.
:D
 
Pocela sam skoro da radim, posao mi sve svidja, atmosfera, uslovi nisu losi..Medjutim, to je posao fakturisanja koji ja nikada nisam radila, i desava mi se stalno da nesto pogresim..Radim vec mesec i po dana, trudim se, imam volju, ali ocigledno sam mnogo dekocewntrisana i osecam se iskreno bezvredno,valjda me obuzeo strah, sta vec i i ja iz straha da ne pogresim, ja gresim..Bojim se otkaza...Stalno sma u nekom vrzinom kolu, i ne znam kako da se izvucem iz toga..:dash:

A ovako ljubav sexic kako s tim stojis:cmok:
 

Back
Top