Stabilan životni put

Stabilan zivot znaci dobro izbalansiran, i to na seledecim poljima:
1) Posao - imati posao koji ako je moguce i volis da radis.
2) Finansije - dobro balansirati novcem.
3) Kreativnost - imati svoje hobije i izrazavati se, poput slikanja, pisanja, itd.
4) Zdravlje i forma - brinuti o ishrani, kondiciji i fizickoj formi tjela.
5) Samostalno vreme - citanje knjiga, kompijuterske igrice, muzika, pecanje...
6) Socijalizacija - imati zdrave socijalne krugove.
7) Porodica - imati dobre odnose sa clanovima svoje porodice.
8) Partner i intimna veza - odgovarajuci partner.

Jednostavno na kom god da smo od ovih 8 polja slabi, treba poraditi.
Isto tako, nijedno od ovih polja ne sme nam biti mnogo bitnije od ostalih polja, odnosno zbog jednog ne smeju trpiti ostala, i to je sva umetnost balansiranja. :ok:


Sto se tice nekog prioriteta i cilja, svako ima drugaciji i svako bira svoj sopstveni.;)
 
Koji su vam prioriteti u životu, kako izgraditi stabilan život i šta za vas znači takav pojam..?

Iz moje perspektive, stabilan zivot ne postoji. Postoji samo stabilan odnos prema zivotu...tj. znati kako se postaviti prema situacijama, pogotovo kad pomenute ne idu bas po planu...
Jer sve sto danas jeste, sutra vise ne mora da bude...Nema garancije ni na sta. Ni na stalan posao, vezu, brak, kucu/stan...zivot. (...desi se "nsto" i promjena iz korijena...rat, poplava, pozar, zemljotres, gubitak voljene osobe, bolest...itd.)...Sto ne znaci da treba biti u stalnom strahu i opreznosti, naprotiv, zivjeti sa manje stresa i pritiska, prohtjeva koji uzrokuju nezadovoljstvo, ostvarivati zadate ciljeve, uzivati u svakom danu-i sve to koliko se to moze...
Prioritete sam mijenjala uporedo sa "odrastanjem"...da ne kazem sazrijevanjem...
Nesto sto mi je bazicno-odrzavanje zdravlja, ljubav, i razumijevanja za sve meni drage ljude i same sebe, na tone...
 
Stabilan zivot znaci dobro izbalansiran, i to na seledecim poljima:
1) Posao - imati posao koji ako je moguce i volis da radis.
2) Finansije - dobro balansirati novcem.
3) Kreativnost - imati svoje hobije i izrazavati se, poput slikanja, pisanja, itd.
4) Zdravlje i forma - brinuti o ishrani, kondiciji i fizickoj formi tjela.
5) Samostalno vreme - citanje knjiga, kompijuterske igrice, muzika, pecanje...
6) Socijalizacija - imati zdrave socijalne krugove.
7) Porodica - imati dobre odnose sa clanovima svoje porodice.
8) Partner i intimna veza - odgovarajuci partner.

Jednostavno na kom god da smo od ovih 8 polja slabi, treba poraditi.
Isto tako, nijedno od ovih polja ne sme nam biti mnogo bitnije od ostalih polja, odnosno zbog jednog ne smeju trpiti ostala, i to je sva umetnost balansiranja. :ok:


Sto se tice nekog prioriteta i cilja, svako ima drugaciji i svako bira svoj sopstveni.;)

Malo nejasan post ... navedena polja su odvojena od 'prioriteta' i 'cilja' ..?
 
Koji su vam prioriteti u životu, kako izgraditi stabilan život i šta za vas znači takav pojam..?

Želje svih ljudi imaju nekako isti korijen..zdravlje,sreća,blagostanje,ljubav..ali,govoreći o tome šta je stabilan život,teško je da to možemo podvesti pod neke zajedničke pojmove...u obilju neizvjesnosti,relativnosti i promjena takve odrednice ne znjače mnogo..sve je nekako sigurno kao "vrbov klin"..ali mišljenja sam da postoje dva preduslova da bismo u tom nečem što zovemo "stabilan život" imali snagu za nošenje sveg ostalog..pravilan izbor zanimanja i pravilan izbor partnera.
Jer šta znači blagostanje kad radimo posao koji ne volimo,kad živimo pored nekog s kim ne možemo..
 
Stabilan životni put ne postoji.
To je previše idealistički i mehanički.

Ne možeš ti toliko dobro napraviti temelj, i još bolje planirati 10, 20 godina unapred, a da se u međuvremenu nešto ne izjalovi.
I kad bi se čovek promenio, ako ga promene okolnosti u kojima ne može da zadovoljava svoje potrebe onako kako je planirao, on će manje vrednovati taj put, tražiće neki novi način, neki novi početak.
"Život je sve ono što se dešava dok mi planiramo život."

Biti zatvoren, truditi se da ne zavisiš ni od koga meni uopšte ne predstavlja neki životni put, zato što nije nimalo ambiciozno.
 

Back
Top