Šta znamo o bandi maloletnika koji haraju po Novom Sadu? Ubili starca, stoje iza više od 40 krađa, a institucijama vezane ruke

Boli nas ***** za tvoje izmisljene price.
Kako pojesti džaba sladoled u MAXI-ju?

"kupili smo na ulici, tamo ne daju fiskalni"

Kako popiti flaširanu vodu u MAXI-ju:

1. nije odavde, možete da bacite ambalažu, ne treba mi

ili ako se još konzumira

2. Pozlilo mi, lekovita voda pa vraća u život, ne treba hitna pomoć

ili

3. ko si bre ti, sad će mobilna žalba...
 
Stojko je kasirka?
kasirka je vezana za kasu, ja nisam...

lekar u penziji, pozlilo mu pa imao snage da otvara da se spasi

u digitalnoj žalbi nije poslao fotku računa da je platio

45 minuta se oporavljao, nije on od onih...

ali sam ga ja pratio pa da me prijavi

nije imao odgovor kako mu to radi čulo opažanja ako mu toliko pozlilo pa primećuje sve oko sebe?

inače uz MAXI ima 4 trafike plus doktor penzioner stanuje uz MAXI, druga treća zgrada...

interesantna mu "apoteka"...

inače "demokrata"

zato krade
 
Novosađanin Z. N. (13) koji je uhapšen nakon bega iz Centra za socijalni rad gde je smešten zbog sumnje da je proteklih nedelju dana počinio više pljački širom Novog Sada pre nekoliko dana je ponovo pobegao iz te institucije, samo sada sa mlađim bratom V. N. (11). Pomenuti maloletnici, koji su prošle godine učestvovali u stravičnom prebijanju Todora Šunjke (75), koji je preminuo od povreda, već mesecima terorišu građane na području Novog Sada, a niko im ništa ne može iz jednog razloga - ne podležu krivičnoj odgovornosti.

Kako su mediji preneli, Z. N. je ovo treći beg iz novosadskog Centra za socijalni rad, gde je smešten još prošle godine, odnosno nakon 14. aprila kada je učestvovao u stravičnom prebijanju Todora Šunjke u Tovariševu, starca koji je tri meseca nakon napada preminuo od teških povreda.

Maloletnici koji su pretukli Todora nisu mogli biti smešteni u ustanovu zatvorenog tipa zato što su mlađi maloletnici, pa su to i iskoristili da pobegnu iz pomenute institucije.

1682084008-Tovarisevo-Foto-filip-kraincanic-nova-rs-4-copy-a-750x422.jpg


Takođe, bitno je naglasiti da, iako će jedan od maloletnika kroz godinu dana napuniti 14 godina, ne može da odgovora za ranije počinjena krivična dela.

„Na učinioca krivičnog dela koje je predviđeno zakonom sa određenim vremenskim trajanjem primenjuje se taj zakon, bez obzira na to kad mu se sudi, ako tim zakonom nije drukčije određeno“, navodi se u Krivičnom zakoniku Republike Srbije.

Kako zakon maloletnicima ne može ništa, oni su nastavili da čine krivična dela, bez ikakvih sankcija.

Pretukli starca iz čista mira

Sumnjiče se da stoje iza čak 41 krađe na području Novog Sada. Naime, krajem prošle godine policija je saopštila da maloletnici, koji su brutalno pretukli 75-godišnjeg Todora, stoje iza 32 krađe. Ubrzo što su identifikovani i smešteni u ustanovu socijalne zaštite, osumnjičeni Z. N. je pobegao.

Nakon beksta nastavio je da „operiše“ i počinio čak novih devet krađa i nekoliko pokušaja.

Po svemu sudeći, maloletnici su svesni činjenica da im zakon ne može ništa, te su nastavili da vrše krivična dela. Njihove mete su prodavnice, restorani, cvećare, menjačnice, a najveći problem je što im ni vlasnici objekata ne mogu ništa.

„Ponovo su pobegli iz ustanove i verovatno će nastaviti da terorišu. Niko im ne može ništa, institucijama su maltene vezane ruke kada je reč o ovom maloletnoj bandi“, kaže sagovornik.

Najveći problem u celom slučaju jeste to što maloletnici nemaju čak ni navršenih 14 godina. Praktično, Krivični zakonik Srbije im ne može ništa, jer ne podležu krivičnoj odgovornosti i to je najveći problem u celom slučaju.

„Tek kada napune 14 godina mogu da odgovoraju. Najveći je problem što ne postoji rešenje za ovu situaciju“, kaže sagovornik.

Ono što je posebno zabrinjavajuće jeste što su ovi maloletnici učestvovali i u mnogo težim krivičnim delima, pa se postavlja pitanje šta su sve spremni da urade.


Naime, maloletnici su učestvovali u prebijanju Todora Šunjke, koji je preminuo nakon tri meseca agonije zbog teških telesnih povreda koje su mu naneli dečaci, tada stari 10 i 13 godina dok su ga zverski tukli na ulici u Tovariševu u sred dana.

Šunjka je nakon prebijanja prebačen na u bolnicu u Novom Sadu. Zadobio je teške povrede glave i pluća, međutim, nije mu bilo spasa.

Pretučen je iz čista mira, a ovaj zločin je šokirao javnost u Srbiji.

O mučki pretučenom Todoru svi su imali reči hvale, tvrdili su da je bio čovek koji ne bi ni mrava zgazio i uvek je bio spreman da pomogne.

https://web.archive.org/web/2024011...ise-od-40-kradja-a-institucijama-vezane-ruke/
klasicna ciganska banda. na Stormfrontu je nekada bila tema :zlocini cigana nad srpskim stanovnistvom.

iste price, ista hronika samo sto u medijima nije pisalo da su cigani
 
u odgovoru firmi bio sam jebitačno kratak:

"potvrdjujem da je potrošaču podnosiocu žalbe bilo primetno loše pa sam ga iz humanih razloga pratio po objektu kako bih potencijalno preduzeo mere ako se sruši bilo pozivanjem hitne pomoći bilo jkp pogrebne usluge. Jedino što mu se smutilo je da plati otvoreno"
 
u odgovoru firmi bio sam jebitalno kratak:

"potvrdjujem da je potrošaču podnosiocu žalbe bilo primetno loše pa sam ga iz humanih razloga pratio po objektu kako bih potencijalno preduzeo mere ako se sruši bilo pozivanjem hitne pomoći bilo jkp pogrebne usluge. Jedino što mu se smutilo je da plati otvoreno"
Stojko, jesi li ti ciganin?
 
da li je vreme za promenu zakona i da kod nas bude kao u americi.
ako dete napravi zlocin kao odrasla osoba, da mu se i sudi kao odrasloj osobi.

ja sam skroz za taj zakon.

Za pocetak da se promeni zakon i definise institucija zatvorenog tipa za ma koji uzrast u koju bi se ovakvi slucajevi zatvorili.
 
Poslije onog djeteta monstruma pricalo se da cemo mijenjati zakon i da treba da djeca od 12 godina budu krivicno odgovorni.
То ће много тешко ићи, јер је тренд да се примена закона за малолетнике проширује и на млађа пунолетна лица.

Тренутно, закон прописује да се према млађим малолетницима од 14-16 година могу применити само васпитне мере:укор, појачани надзор , упућивање у васпитно-поправни дом или установу у трајању од 6 месеци до 4 године.

Старијим малолетницима(16-18 година) се може изрећи и малолетнички затвор у трајању од 6 месеци до 5 година, а за нарочито тешка дела(у која не спада основни облик убиства) и до 10 година.

Према лицима млађим од 14 година се не примењују никакве мере и санкције у кривичном поступку.
 
da li je vreme za promenu zakona i da kod nas bude kao u americi.
ako dete napravi zlocin kao odrasla osoba, da mu se i sudi kao odrasloj osobi.

ja sam skroz za taj zakon.
Izgleda da će morati tako. Možda da kazne budu manje, ali nikako ovo kako je sad.
 
Svaki čovek kada čuje za ovakve stvari poželi osvetu za učinjeno, ali pitanje je da li je to zaista najpametniji način.

Oštrija kaznena politika ne smanjuje nužno ovaj tip krivičnih dela.
Није потребна оштрија казнена политика или освета. Потребно је да се примењују постојећи закони.
 
Према лицима млађим од 14 година се не примењују никакве мере и санкције у кривичном поступку.
Био је скоро случај, односно трагедија да се боље изразим, где је главни актер било дете од 13. година. То дете је сада на мерама.

Када држава хоће, она нађе начин. Када неће, онда имамо то што имамо.
 
Smije li se znati stupanj pigmentacije kože počinitelja po Fitzpatricku?

Face-samples-of-different-skin-types-according-to-Fitzpatrick-Scale-in-VLA-column-A.png


Pitam za prijatelja.
Koža im je braon boje. Radi se o pripadnicima jedne manjine koji su se ranije zvali drugačije a sada im je nonouvedeno ime slično imenu jedne države koja se graniči sa Srbijom i poreklom su iz Indije.
 
Није потребна оштрија казнена политика или освета. Потребно је да се примењују постојећи закони.
Kad su tako besni i ispušteni, a pritom još uvek nemaju razvijenu svest niti samokontrolu, jedino što pomaže i što razumeju u datom trenutku je da im u odbrani tresneš šamarčinu. A to ne smeš.
Znači ono može da te maltretira ili nekog pored tebe, a ti mu ne smeš ništa.
 
Kad su tako besni i ispušteni, a pritom još uvek nemaju razvijenu svest niti samokontrolu, jedino što pomaže i što razumeju u datom trenutku je da im u odbrani tresneš šamarčinu. A to ne smeš.
Znači ono može da te maltretira ili nekog pored tebe, a ti mu ne smeš ništa.
Смеш.
 

Back
Top