Šta Žene Žele?

Da, sasvim su nerazumljive one promašene, nezadovoljne i uplašene, sa izborom tipa "da je bolji od mene", pa sledi "da čuje šta pričam" , "da ne čuje šta mislim", "da bar nije stalno kući" do "spusti dasku konju jedan" i na kraju "kenjaj ionako te ne čujem", a razumljive one koje žive srcem i razumom...razlika je samo od ružne do lepe...pamet je relativna kategorija i kod žena i kod muškaraca...(iako je tema o ženama, dežurne bi mi brisale post da nisam rodno korektan u svakom postu ) budalastina, ali vrlo razumljiva...
 
Jao sećam se tog filma, mnogo sam ga voleo kao klinac. Jedan od filmova koji mi je baš ostao u pamćenju, ne znam zašto, ali jaka je fora... jeste malo sladunjav i naivan ali je dobar film za gledanje.

A što se tiče žena, ja sam jedno vreme tripovao da sam provalio neke okvirne norme njihovog psiho-socijalnog ponašanja, mada sam kasnije uvideo da stalno ima novih stvari za 'učenje' sa te strane. Nikad se sa njima ne zna - ali neka glavna linija mog razmišljanja je da ženi ne smeš nikada da dosadiš, mora da nadje u tebi nešto što je stalno opterećuje ili golica maštu i fascinira da bi se 'zadržala'. Ako toga nestane onda se gase emocije i veza ode u propast.

Danas je to naročito teško, kad izadjem napolje ili odem negde zaprepastim se koliko kvalitetnih muškaraca ima. U socijalnom, fizičkom, pa i akademskom smislu... za seksualni ne znam jer je to uvek tajna al' može i to da se pretpostavi. :mrgreen: Tako da je danas konkurencija nikad veća, iskreno govoreći sa odredjenim brojem tih momaka teško da bih mogao da držim tempo oko nekih bitnih stvari, ali šta sad - mene to i ne zanima. I ne samo ja, naravno, tačno se vidi diferencijacija kad se ljudi nadju u društvu. Nego sam ja stalno na lekovima i apatičan pa me briga.

Šta žene žele... evo da navedem primer - devojka sa likovne akademije, introvert, obožava umetničke filmove, ovako fina, povučena u vezi je sa likom koji je sve suprotno. Nije on sirovina ali je ipak totalna različitost od nje. Pitao sam se zašto je to tako - pa sam shvatio da joj je izazov, nije joj dosadan... tako da jbg - mislim da žene žele izazov :)
 
Najveći problem ovoga šta žene žele su napravili ljudi tom mistifikacijom pojave "šta li žele?!".

Žele čoveka koji misli svojom glavom, ne glavom mame i tate ili nekog petog, da ima manire da može otići sa njim sutra negde i da joj može pomoći u vaspitanju deteta, da vodi računa o higijeni, da se trudi da obezbedi nešto za normalan život i da je*e dobro i redovno koliko god okolnosti dozvole.

Da, dosta je poželjno da je vedrog duha i da je ne dočekuje kod kuće sa politikom u rukama ili daljinskim kad god se uđe u dnevnu sobu.
 
Iz arhive :
IMG_20240131_121513.jpg



:mrgreen:
 
Suština teme se svodi na par pitanja:
Za dame:
Da li vam se desilo da naletite na muškarca koji je uspeo da vam čita misli i želje i ako jeste kako je to izgledalo?
Za gospodu:
Da li imate tu moć da čujete šta žene misle i žele i kako su te stvari izgledale u praksi?
Generalno:
Kako komunicirate vaše misli i želje sa partner(k)om? 😉
misli ne mogu da se citaju ali ako te partner poznaje i duže ste zajedno može da protumaci po tebi tvoju želju
 
Šta Žene Žele (What Woman Want) je romantična komedija iz 2000te sa Mel Gibsonom i Helen Hant.
Radnja:
Mel Gibson je neženja koji brzo napreduje u jednoj od najuspešnijih marketinških agencija u Čikagu. Ali, njegov brz uspon dolazi u pitanje kada ga agencija zaobiđe i na njegovo mesto postavi lepu Helen Hant. Gibsonova perspektiva više nije tako blistava, ali sve se menja nakon što uključen fen padne u kadu punu vode u kojoj je Gibson i on doživi strujni udar: on od tada može da čuje šta žene misle i žele.
Koristeći prednost svog novog dara, Gibson želi da minira Helenine planove i ukrade njene ideje.
Ali, tada opet se sve menja - on čuje sopstveni unutrašnji glas koji mu govori da se zaljubio.

the-woman-looks-at-the-man.jpg


Film po meni jeste krindž, jednom sam ga odgledao u mladosti jer mi je bila komična scena da ti ispadne fen u kadu i da dobiješ super moći (desilo mi se jednom nešto slično u kadi, mada dobio sam samo potres mozga kada sam pao... tako da ne pokušavajte ovo kod kuće!)

Suština teme se svodi na par pitanja:
Za dame:
Da li vam se desilo da naletite na muškarca koji je uspeo da vam čita misli i želje i ako jeste kako je to izgledalo?
Za gospodu:
Da li imate tu moć da čujete šta žene misle i žele i kako su te stvari izgledale u praksi?
Generalno:
Kako komunicirate vaše misli i želje sa partner(k)om? 😉
Volim tu limunadu nekad da popijem. :D
Desilo mi se nešto slično i jako je zanimljivo jer ne moraš previše da objašnjavaš.
 

Back
Top