Sta zene misle o sopstvenoj emancipaciji?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
prva stvar na koju pomislim kada cujem rijec emancipacija jeste - bilo vam je gadno u proslosti, dali smo vam neka prava na papiru da vas ucutkamo, sada budite ponosne i zadovoljne sto vam je bolje nego tada, ne razmisljajte o tome kako bi stvari trebale da budu kada bi ste stvarno bile ravnopravne jer bi ste vidjele da ste u stvari samo poluemancipovane, a da to ni same ne znate.
blah.....

vi nama nista niste dali...zene su se za svoja prava izborile....
jos je rano da donosis takve zakljucke.....bice toga josz:mrgreen:

p.s. jadna ti majka koja te je tako vaspitala
 
Meni danas ubode oči (uši) kad su a vestima spomenuli koliko je ljudi izginulo u Palestini, od toga toliko i toliko žena i dece... da su rekli dece, razumela bih šta su hteli da kažu... da su rekli civila, opet bih razumela... ali što žena?! Jel zato što smo slabiji pol?

Verovatno zato sto mi uglavnom ne idemo u rat naoruzane teskom artiljerijom kao tipovi, pa smo onda manje krive za pogibije od njih...Mada pored onih zena samoubica, i to je sad diskutabilno...
 
Pa tema je nakaradno postavljena. Šta mislimo o "feminizmu", o borbi i izborenim pravima da, ali stvarno mi je već preko one stvari što skoro svi imaju jednu (potpuno pogrešnu) reč za sve to - emancipacija.

Niko normalan ne bi mogao da kaže da je protiv svoje lične emancipacije, osim ako je invalid, malouman ili, prosto, karakterom - kreten.

Zato napisah da si se i ti nastavila na temu koja je pogrešno postavljena, a možda i nije :eek: ali bode oči eto ta rečenica...
 
Pa tema je nakaradno postavljena. Šta mislimo o "feminizmu", o borbi i izborenim pravima da, ali stvarno mi je već preko one stvari što skoro svi imaju jednu (potpuno pogrešnu) reč za sve to - emancipacija.

Niko normalan ne bi mogao da kaže da je protiv svoje lične emancipacije, osim ako je invalid, malouman ili, prosto, karakterom - kreten.

Zato napisah da si se i ti nastavila na temu koja je pogrešno postavljena, a možda i nije :eek: ali bode oči eto ta rečenica...

emancipacija (lat.)- 1.oslobodjenje stanja zavisnosti i ogranicenja slobode; 2. oslobadjanje od zastarelih shvatanja i predrasuda; osavremenjavanje

ako jos nekom nije jasno....tu se nista ne moze
 
vi nama nista niste dali...zene su se za svoja prava izborile....
jos je rano da donosis takve zakljucke.....bice toga josz:mrgreen:

p.s. jadna ti majka koja te je tako vaspitala

izborile su se jer je tako odgovaralo druzavi u datom vremenu....isto kao sto sada odgovara, da ima dodatnu radnu snagu koja uz to nije izgubila teret domacice, a i dalje nije dobila prava da bude majka bez skoro pa garantovanog gubljenja posla.....
na primjer

p.s: majka me nije vaspitala,
mada je nekoliko puta naglasila da bi sada mogla da seta po svijetu kao druge pametne majke koje su svoju djecu nakon razvoda ostavile u domu i da joj trebam vjecno bit zahvalna zbog te velike zrtve
ako se to ubraja u vaspitanje, hvala mama z:mrgreen:
 
a i dalje nije dobila prava da bude majka bez skoro pa garantovanog gubljenja posla.....
Samo bih da te ograničim na našu zemlju. Koja svakako nije ni najgori primer, ali nije baš ni ugledni primer... :neutral:

Postoje zemlje u kojima su majke izravnate sa boginjama. I ne da imaju sva prava nego mogu da unište, što oca, što firmu koja bi ih eventualno šutnula, bilie prijavljene ili ne. To je otišlo toliko do ekstrema da su svi sem njih doslovno ugroženi :neutral:
 
izborile su se jer je tako odgovaralo druzavi u datom vremenu....isto kao sto sada odgovara, da ima dodatnu radnu snagu koja uz to nije izgubila teret domacice, a i dalje nije dobila prava da bude majka bez skoro pa garantovanog gubljenja posla.....
na primjer

p.s: majka me nije vaspitala,
mada je nekoliko puta naglasila da bi sada mogla da seta po svijetu kao druge pametne majke koje su svoju djecu nakon razvoda ostavile u domu i da joj trebam vjecno bit zahvalna zbog te velike zrtve
ako se to ubraja u vaspitanje, hvala mama z:mrgreen:

to da te nije vaspitala je ocigledno....

to je vec navedeni primer diskriminacije i sramota ove planete....
treba ukinuti radjanje skotovima....pa da vidimo ko ce koga da ucenjuje...ali polako
 
Emancipacija je bila neophodna i dala nam je slobodu,nacini na koji je korstimo su indivdualni,ali bitno je da znamo da imamo izbora.
Lose je jedino to sto se emancipacijom danas objasnjvaju razlicte savremne pojave koje sa njom nemaju nikakve veze.
Joj ovo je predivno rečeno, u dve rečenice. Sledeći put ti šaljem PP pa da skratiš ono što bih da kažem :lol:

:)
 
Samo bih da te ograničim na našu zemlju. Koja svakako nije ni najgori primer, ali nije baš ni ugledni primer... :neutral:

Postoje zemlje u kojima su majke izravnate sa boginjama. I ne da imaju sva prava nego mogu da unište, što oca, što firmu koja bi ih eventualno šutnula, bilie prijavljene ili ne. To je otišlo toliko do ekstrema da su svi sem njih doslovno ugroženi :neutral:

iz ekstrema u ekstrem....
kada svi postanemo mashine, bez mozga i emocija osim onih koje ce nam pomoci u poslu i trosenju para, onda cemo valjda biti sretni, ovako -> .... : ]

to da te nije vaspitala je ocigledno....

to je vec navedeni primer diskriminacije i sramota ove planete....
treba ukinuti radjanje skotovima....pa da vidimo ko ce koga da ucenjuje...ali polako

...nije tema, jedan odgovor je u redu
ali ne vise od toga
ma koliko se zezala dok pricam, nije svejedno
 
Poslednja izmena:
i sreca je emocija...a i to zvuci bolje od recimo islama

govorila sam o sreci kao o necemo sto se govori, a ne osjeca.... tj govori se jer se zna da bi se trebalo osjecati u datom trenutku u datim okolnostima, ali se ne osjeca
iako se, kao mashina, ubaci smajli :) da se odrzi privid normalnosti, i sve je u redu, izvana
a to je jedino vazno u vrlom novom svijetu

nisam kvalifikovana da govorim o islamu
 
govorila sam o sreci kao o necemo sto se govori, a ne osjeca.... tj govori se jer se zna da bi se trebalo osjecati u datom trenutku u datim okolnostima, ali se ne osjeca
iako se, kao mashina, ubaci smajli :) da se odrzi privid normalnosti, i sve je u redu, izvana
a to je jedino vazno u vrlom novom svijetu

nisam kvalifikovana da govorim o islamu

hoces resi da ce postojati samo forma bez sustine?
 
Meni danas ubode oči (uši) kad su a vestima spomenuli koliko je ljudi izginulo u Palestini, od toga toliko i toliko žena i dece... da su rekli dece, razumela bih šta su hteli da kažu... da su rekli civila, opet bih razumela... ali što žena?! Jel zato što smo slabiji pol?
Pa zapravo zato što se podrazumeva da jedan mužjak može da oplodi više ženki (znaš ono - 4 na jednog...) pa time što ubijaju žene zatiru naciju i to..... što se vidi i po "dodatku" - deca..... mislim da takve izjave i nemaju mnogo veze sa "slabijim polom" :neutral:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top