Quantcast

Sta volite da jedete?

moonja..

Elita
Poruka
15.401
nisam jeo krokodilski rep...jeo sam ajkulu i supu od ajkule...ribe obožavam... osim nekih rečnih..

volim arapsku, tursku i italijansku kuhinju, koja je vrlo raznovrsna.. i taman po meri.. ne oni krajevi sirotinskji.. volim fine slatkiše. kao i kinesku i japansku kujnu.

mina68

Buduća legenda
Poruka
32.346
Лосос, и то из хладних вода, или Русија или Канада.

Ја волим наша традиционална јела, а немам ништа ни против индијске, италијанске и мексичке кухиње.

И кад помену мађарски гулаш, сад ми се једе па не видим...

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
95.954
Лосос, и то из хладних вода, или Русија или Канада.

Ја волим наша традиционална јела, а немам ништа ни против индијске, италијанске и мексичке кухиње.

И кад помену мађарски гулаш, сад ми се једе па не видим...
Tako je!

Mislio sam na lososa, a napisao bakalar!

Tako je to kada covek omatori....

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
95.954
Prosle nedelja sam imao nesto peceno u rerni, ucelo, sto se zove LAPA.

Kupio sam od jednog poznanika.

To je jedan vodeni glodar, velicine osrednjeg psa.

Poznavaoci tvrde da je to najukusnije measo na svetu....

Ali, meni je prasetina ukusnija....

Ovo je lapa:

Poslednja izmena:

mina68

Buduća legenda
Poruka
32.346
Prosle nedelja sam imao nesto peceno u rerni, ucelo, sto se zove LAPA.

Kupio sam od jednog poznanika.

To je jedan vodeni glodar, velicine osrednjeg psa.

Poznavaoci tvrde da je to najukusnije measo na svetu....

Ali, meni je prasetina ukusnija....

Ovo je lapa:

Блајби, бре, ја бих га чувала као кућног љубимца како је меден :(

Види како му је лепа. сјајна длака...

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.390
Obožavam azijsku i mediteransku kuhinju,obožavam domaću i našu brzu i bliskoistočnu ,obožavam meksičku i srednjeevropsku, ma obožavam hebeni subway i mek kad prigusti :lol:...da probam eskimsku i nju bih verovatnu obožavao :rotf: . Volim da klopam...to je suština... trenutna inspiracija je...pa... trenutna

P.S. A trenutno bih "ubio" za sveže skuvane taške sa pekmezom :njam:

Redmond

Domaćin
Poruka
4.368
Obožavam azijsku i mediteransku kuhinju,obožavam domaću i našu brzu i bliskoistočnu ,obožavam meksičku i srednjeevropsku, ma obožavam hebeni subway i mek kad prigusti :lol:...da probam eskimsku i nju bih verovatnu obožavao :rotf: . Volim da klopam...to je suština... trenutna inspiracija je...pa... trenutna

P.S. A trenutno bih "ubio" za sveže skuvane taške sa pekmezom :njam:
jel si probao mozda kinesku, japansku ili korejsku testeninu, jel vredi nesto? to planiram da probam u bliskoj buducnosti

bundeva

Elita
Poruka
20.961
uh, pavolim pasulj, sarmu, kiseli kupus kuvan sa suvim mesom, a umesto hleba kuvani krompir.. puru sa zacinom, kiselim mlekom, slaninom.. moze i samu.. tako neke corbe mi legnu vise nego meso.. a volim i meso, nije da nije.. i prasence i jagnjence i jarence.. nie to nikakav problem.. i to vise kad se ohladi.. i ribu.. da, spanac obozavam isto, kad se spremi sa pireom... i tako, seticu se jos.. uglavnom, nisam mnogo komplikovan :)

- - - - - - - - - -

salate u bilo kom obliku, solidnu vanglu sabijem posle rucka :)

smokva

Buduća legenda
Poruka
48.544
uh, pavolim pasulj, sarmu, kiseli kupus kuvan sa suvim mesom, a umesto hleba kuvani krompir.. puru sa zacinom, kiselim mlekom, slaninom.. moze i samu.. tako neke corbe mi legnu vise nego meso.. a volim i meso, nije da nije.. i prasence i jagnjence i jarence.. nie to nikakav problem.. i to vise kad se ohladi.. i ribu.. da, spanac obozavam isto, kad se spremi sa pireom... i tako, seticu se jos.. uglavnom, nisam mnogo komplikovan :)

- - - - - - - - - -

salate u bilo kom obliku, solidnu vanglu sabijem posle rucka
:)
nikad ne bi mog'o biti francuz

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.390
jel si probao mozda kinesku, japansku ili korejsku testeninu, jel vredi nesto? to planiram da probam u bliskoj buducnosti
Nudle pirinčane i od jaja,raznih oblika i debljina na milion načina,vontone,dumplings (ovde se nesretno prevode kao knedle iako nikakve veze sa našim poimanjem knedle nemaju)....ima bezbroj jela sa njima,pored pirinča drugi osnov njihovih jela jer hleb praktično i ne koriste...pad thai mi je recimo među 5 omiljenih jela...jedno od onih koje mogu da jedem na dnevnom nivou...narabno da vredi probati ako voliš azijske ukuse i začine