Šta vas muči?

Trenutno me muče dve stvari, ali ne mogu otvoreno da pišem o njima.

Generalno, osim povremenih PTSP simptoma na koje se ponekad nadovezuje sada samo blaga depresija i nervoza, nemam neke velike muke..ako izuzmem zdravstvene probleme koji će se valjda rešiti.
 
Ništa lakše, gledaš da ne bude spam a opet da kažeš šta ti je na umu. Pa da čujemo. 👂
kao prvo nisam se obratio tebi vec nini.

kao drugo otkud ti pada ideja na um da ce ono sto napisem biti spam kada vecih spamera na krstarici nema bas od nekolicine vas iz moderacije koji se ovakvim nabustitim nastupom postavljate kao referenca svega?

a sta me muci, mnogo toga sto muci svakog umetnika semantike, kada nije u saglasju sa okolinom koja na sve nacine pokusava da ga ugura u sopstvenu malogradjansku osrednjost.
 
kao prvo nisam se obratio tebi vec nini.

kao drugo otkud ti pada ideja na um da ce ono sto napisem biti spam kada vecih spamera na krstarici nema bas od nekolicine vas iz moderacije koji se ovakvim nabustitim nastupom postavljate kao referenca svega?

a sta me muci, mnogo toga sto muci svakog umetnika semantike, kada nije u saglasju sa okolinom koja na sve nacine pokusava da ga ugura u sopstvenu malogradjansku osrednjost.
Jao izvinite, oprostite
 
Шта ме мучи?
Мало тога...има ствари које ми сметају...
например, еготрипови, некултура, вербално и друго насиље, па онда среброљубље...
Има тога доста...а ја прљавдољубив, али паднем у празнословље често.
Тако да...мучи ме недостатак самоконтроле у неким тренуцима.
Треба знати када оћутати, а када говорити.
Испеци, па реци, сјајна пословица.
 
Nosim neku tugu u sebi sa kojom ne znam šta ću. Ne znam je ni definisati, ne znam gdje sam je sve usput prikupila, i ne znam kako da je zagrlim i otpustim.
Podseti me na moj omiljeni lik iz knjige , Boru Puba, legendu. ( Dobrica Ćosić).
Evo njega , i njegove tuge :


* Moj državni i nacionalni problem je tuga...Tuga u duši, u koži, u svakoj misli... U svemu što vidim i čujem. Čini mi se da je i ova kaldrma koju gazimo istrulela od tuge. Da se ove kuće, tarabe, ovo drveće pod sijalicom, sve raspada od tuge. Da su kao testo... Mogu ruke do lakata da zavučem u tu tugu.

* Divna je,čudesna moć biti tužan! Imati uslove da pošteno i predano živiš svoju tugu.


* Doktore,šta ćemo s tugom ? Tom krvopijom...
- Pričajte je nekom. Trošite je. Ona buja u ćutanju. A o tuzi - ako se ne govori kako treba, ona se pretvori u gađenje. Ja sam uveren da je tuga predmet visoke, teške nauke.


* Za ispovedanje nisu nam potrebni pametni, nego oni koji su patili.


I predivno mu je rekla njegova devojka :
" Da si srećan, možda te ne bih ni volela. Zato što srećan čovek ne pripada nikome. On pripada svojoj sreći. "

Pozdrav za tebe,
mislim da tuga može da bude mnogo inspirativna za svašta nešto lepo.
 
Безброј лоших људи који чак имају и моћ, и недостатак добрих људи који су блиски које не могу ни да имам због ових првих.
 
Zašto ove druge ne bi mogao da imaš zbog ovih prvih?
Neko ti je dao zabranu ?
Родитељи ме ограничавају, послодавци и колеге ме ограничавају док зарађујем за свој живот, неки закони који ми се не свиђају ме коче, критике на све стране ме коче.. Ако се прилагодиш, налетиш на нови зид који не неко наметнуо. Слобода не постоји. То су све за мене лоши људи због којих не могу да имам пријатеље и љубав са неким.
 
Родитељи ме ограничавају, послодавци и колеге ме ограничавају док зарађујем за свој живот, неки закони који ми се не свиђају ме коче, критике на све стране ме коче.. Ако се прилагодиш, налетиш на нови зид који не неко наметнуо. Слобода не постоји. То су све за мене лоши људи због којих не могу да имам пријатеље и љубав са неким.
Jesi li nekada, u svom životu, upoznao dobru osobu, nekoga, u kome nisi video samo lošu stranu?
Na koji način te kolege mogu ograničavati?
Mobing? Ignorisanje?
Ps- nikada se nisam prilagođavala da bih se nekome dopala, da bi me prihvatio. Ljudi vole da vide tuđu"slabost ", bude im podnošljivija njihova sopstvena.
 
Jesi li nekada, u svom životu, upoznao dobru osobu, nekoga, u kome nisi video samo lošu stranu?
Na koji način te kolege mogu ograničavati?
Mobing? Ignorisanje?
Ps- nikada se nisam prilagođavala da bih se nekome dopala, da bi me prihvatio. Ljudi vole da vide tuđu"slabost ", bude im podnošljivija njihova sopstvena.
Има их сигурно али немам блискост са таквима. Ја се нигде не уклапам. Људи на послу јесу гадни, омаловажавају, коментаришу лоше. Али мислим и генерално на услове рада који се намећу, некаква страховлада, и на цело друштво. Неповратно сам разочаран у све људе. Кад си лоше и кад се сам повучеш у најмањи ћошак, нађу начин да те чак и тад нападају, као да није доста. Јако сам ћутљив и пасиван у реалу, сви људи ће то сконтати као сигнал за узнемиравање, што сматрам лошим.
 
@bezimeni1 Да ли си пробао да разговараш са неким колегама? Немогуће је да су баш све колеге лоше.

Слажем се да се људи разочарају у друге људе. Међутим, да бисмо се добро осећали, морамо да тражимо добре људе.
Веруј ми, још постоје добри људи.
 
@bezimeni1 Да ли си пробао да разговараш са неким колегама? Немогуће је да су баш све колеге лоше.
Јесам, колико то може да буде. Кад сам радио са њима било ми је ок. Велика је фирма и често се мењају позиције, њих тамо сада не виђам уопште, ретко кад се сретнемо у фирми и поздравимо на кратко, радимо на другим позицијама.


Слажем се да се људи разочарају у друге људе. Међутим, да бисмо се добро осећали, морамо да тражимо добре људе.
Веруј ми, још постоје добри људи.
Треба их само наћи..
 
In Love Cat GIF
 

Back
Top