sta tu moze da se uradi

nesvesna

Zainteresovan član
Poruka
149
moja sestra posle dvadeset godina srecnog braka odjednom ima probleme...Za to cujem od svih samo ne od nje...Nismo blizu jedna druge pa ne znam sta se tacno dogadja a ona cuti kad se cujemo...Sekiram se zbog nje, znam da je njoj brak svetinja i da ce ukoliko se razvede to tesko preziveti...Kad bi mi se poverila dala bih joj podrsku i kako da joj bude lakse ali eto ona nece ni slovo o tome da kaze pa ne znam sta cu...Treba li da je izokola ispitam ili da cekam ali dokle?:(
 
Problemi ne nastaju odjednom... Šta drugi znaju o nečijem braku, diskutabilna je stvar. Ona ima pravo da sama odluči da li će i kome reći bilo šta o sebi i svom braku, ili problemima uopšte. Možda ne želi da te opterećuje. Možda joj treba vremena da sama sa sobom raščisti šta joj se dešava. Ti jedino možeš da joj daš do znanja da ima tvoju podršku ma šta joj se dešavalo. A možda i nije sve baš kako deugi kažu.
 
moja sestra posle dvadeset godina srecnog braka odjednom ima probleme...Za to cujem od svih samo ne od nje...Nismo blizu jedna druge pa ne znam sta se tacno dogadja a ona cuti kad se cujemo...Sekiram se zbog nje, znam da je njoj brak svetinja i da ce ukoliko se razvede to tesko preziveti...Kad bi mi se poverila dala bih joj podrsku i kako da joj bude lakse ali eto ona nece ni slovo o tome da kaze pa ne znam sta cu...Treba li da je izokola ispitam ili da cekam ali dokle?:(

Sigurno joj je teško da sama sebi prizna te probleme i da ih podeli sa drugima, pa i sa tobom. Stavi joj do znanja da je nećeš osuđivati šta god da uradi i da ćeš biti uz nju i čekaj da se sama otvori i započne priču.
 
Problemi ne nastaju odjednom... Šta drugi znaju o nečijem braku, diskutabilna je stvar. Ona ima pravo da sama odluči da li će i kome reći bilo šta o sebi i svom braku, ili problemima uopšte. Možda ne želi da te opterećuje. Možda joj treba vremena da sama sa sobom raščisti šta joj se dešava. Ti jedino možeš da joj daš do znanja da ima tvoju podršku ma šta joj se dešavalo. A možda i nije sve baš kako deugi kažu.

e taman sam tela da napišem ovo isto
 
Sigurno jako dobro poznajes svoju sestru, medjutim ima osoba koje svoje najvece probleme zele da premoste sami, i tako im je najlakse.
Mozda ne zeli da prica iz prostog razloga sto joj je potreban mir i tisina i da rascisti neke stvari sama sa sobom.
Samo budi uz nju, bez napada, insistiranja na odgovorima i navalentnog pruzanja pomoci. Budi tu i ona ce sama da se otvori onda kada bude mislila da joj je potrebno
 
Ne bih se slozila da ju je bas sramota. Mozda vise ne zeli svojoj mladjoj sestrici da srusi sliku koju je do sada imala srecnog braka. Mozda misli da svoje probleme sa suprugom treba da zadrzi iskljucivo za sebe. A i sama cinjenica sto njena sestra poznaje tog coveka dugi niz godina, mislim da je navodi na to da je ustvari stiti od situacije
 
moja sestra posle dvadeset godina srecnog braka odjednom ima probleme...Za to cujem od svih samo ne od nje...Nismo blizu jedna druge pa ne znam sta se tacno dogadja a ona cuti kad se cujemo...Sekiram se zbog nje, znam da je njoj brak svetinja i da ce ukoliko se razvede to tesko preziveti...Kad bi mi se poverila dala bih joj podrsku i kako da joj bude lakse ali eto ona nece ni slovo o tome da kaze pa ne znam sta cu...Treba li da je izokola ispitam ili da cekam ali dokle?:(

Pa svi ce ti reci da se ne mesas jer ces ispasti rogata..a onda kad bude bila modra od batinanja reci ce nije ona kriva sto je ostala u tom braku i sto voli takvog
 
U svakom braku postoje trzavice i nije pozeljno da se iko mesa.
Ali ti kao sestra mozes joj pomoci samo ljubavlju i osmehom na licu.
Izadjite negde na kafu,lepo se provedite i ne ispituj je - ako hoce reci ce ti sama.
Ako je nesto strasnije vec ce ona naci resenje ili ce se vratitit kuci:sad2:
Lepo je imati setru kao sto si ti .Koja sve vidi i oseca kako joj sestra dise.
Zato sestre i postoje:heart::zag::bye:
 
moja sestra posle dvadeset godina srecnog braka odjednom ima probleme...Za to cujem od svih samo ne od nje...Nismo blizu jedna druge pa ne znam sta se tacno dogadja a ona cuti kad se cujemo...Sekiram se zbog nje, znam da je njoj brak svetinja i da ce ukoliko se razvede to tesko preziveti...Kad bi mi se poverila dala bih joj podrsku i kako da joj bude lakse ali eto ona nece ni slovo o tome da kaze pa ne znam sta cu...Treba li da je izokola ispitam ili da cekam ali dokle?:(


Ne, ne samo to ne. Ako ista mrzim na svetu to je "izokolo" i to sa rodjenom sestrom.
Ne znam sta ti treba tacno da uradis ali znam da bih ja lepo otvoreno pitala u cemu je problem, da li je moguce pomoci ili bar olaksati na neki nacin. I to ne samo sestru, vec svakog do koga mi je iole stalo. Nije to mesanje, to su reci podrske koju se ljudi iz nekog razloga libe zatraziti. Oni koji stvarno ne zele moju pomoc bili bi istog trena ostavljeni na miru.
 
nista.
kome treba pomoc, on je trazi..
niko ne zna sta se desava izmedju dvoje ljudi..i niko ne moze resiti problem izmedju njih, i niko nikome ne moze pomoci bre..
a to da si uvek tu za nju, to se valjda podrazumeva..ako se ne podrazumeva, onda je podseti..
koliko je volis, i koliko brines za nju..samo to. ni manje, ni vise...
 

Back
Top