Kafana Šta trenutno radiš XIX

Da me produvas?Zato i nisam došla ranije.
Управо си прошла као права правцијата свекрва...два дана најављујеш долазак, раном зором напоменеш да си у комшилуку, а снајка хоп... па оде код кумова на ручак :rotf:

Управо си прошла као права правцијата свекрва...два дана најављујеш долазак, раном зором напоменеш да си у комшилуку, а снајка хоп... па оде код кумова на ручак :rotf:
Pa naravno. Ja samo ispituje šta bi bilo kad bi bilo a ja sam u stvari na Siciliji.

Nzm kako bih ja postupila da se razvedem.
Mamu sam jednom pitala, ako je imala loš brak sa ocem zašto posle razvoda nije promenila tj, vratila svoje devojačko prezime
Njen odgovor je bio da nije htela da imamo različita prezimena.
Što se tiče drugih žena to je individualno i nešto što ta žena odluči.
Meni je to jedan zreo stav. Uzela si prezime, to je tvoje sada. Uzmes da bi se porodica isto prezivala, to sto je muz izasao iz zajednice, glavnica je i dalje tu.
Dosta zena vjerovatno prodje kroz izuzetno ruzno iskustvo i mijenjanje prezima im djeluje kao rasterecenje, prekidanje svega loseg.
Ali me prilicno iznenadilo koliko je cest stav da je nuzno da zena vrati.
Ako ima 3 braka, jel treba svaki put novo.

Meni je to jedan zreo stav. Uzela si prezime, to je tvoje sada. Uzmes da bi se porodica isto prezivala, to sto je muz izasao iz zajednice, glavnica je i dalje tu.
Dosta zena vjerovatno prodje kroz izuzetno ruzno iskustvo i mijenjanje prezima im djeluje kao rasterecenje, prekidanje svega loseg.
Ако има 3 брака јел треба и 3 презимена, ако задржи свако :lol:

Sve zavisi kako ko razmišlja, drugarica kojoj je ovo treći brak, uvek je vraćala svoje prezime.
Pre sadašnjeg braka je imala baš velike peripetije oko vraćanja, jer su oboje odavde a venčali se u Nemačkoj.

Mislim ne može da ostavi prethodno prezime jer ulazi u novi brak.
Jednostavnije je bi bilo da ne menja svoje devojačko..

Čisto da znate, kad se razvedete morate da naglasite sudiji da menjate prezime kako bi to ušlo u presudu. Ceo proces menjanja je tada lakši. Bivša komšinica to nije uradila pa je imala silne peripetije dok je završila promenu.
Moje dete je tražilo da ne menjam, bila je već velika značilo joj je i ja nisam, ostavila sam bm prezime i danas.
Znate kako se kaže ‚‚zovite me lonac ja znam da sam šerpa".

Mene je juce nakon priprema uhvatio grad. Bukvalno su mi male ledenice upadale u chelsea boots.
Citava nedelja je bila luda. U cetvrtak mi je vetar polomio kisobran. Ko zna koji po redu. Ali to su oni mali kisobrancici za tasnu i malu kisicu bez vetra.
Ja sam tu potpuno odustala od kisobrana,ako je veliki redovno ga izgubim a ne znam koliko mi je malih vjetar polomio. Eventualno kupim ako baš pljusti do sledece destinacije da imam jer više izdržati i ne može.Imam kabanicu kad je kisa .

Na X-u vec par dana iskace slika neke trudne zene, neke plavuse koja trigeruje zene da je pljuju...ali, nesto mi je bilo zanimljivo.
Zene je kritikuju zasto nakon razvoda nije vratila djevojacko prezime. 'Nosis prezime bivseg muza'.

Kako vi dozivljavate porodicno bracno prezime?
Jel ono muzevo ili je to vase?

Zasto se ocekuje da se uzme nesto ako je prirodno da se zena ne srodi sa njim, nego treba da ga ponisti
Ja i dalje nosim od bivšeg muža.

Ja se nisam ni udavala
Imam svoje
Deca tatino
Nikakav problem
Okolina uvijek ima odredjena smatranja po pitanju tvog zivota.
Meni su deset dana nakon vjencanja kolege redom dolazile u kancelariju i presretale na hodniku da iznesu svoje 'nemam nista protiv, ali' misljenje...od toga zasto se uopste vjencavamo sada, zasto se vjencavam ako nisam trudna, zasto samo 35 ljudi to nije svadba, zasto takvo prezime- kako mi je to muz dozvolio, da li je muz uopste znao sta cu da kazem pred maticarem :lol:

Taj dio ' kako ti je muz dozvolio' mi je zanimljiv.
Dio tradicije, ok to.
Ali momenat kada se zena udaje drugi put...znaci nije problem sto je provela pola zivota sa jednim covjekom, sto ima djecu...nego je problem ako ona u drugom braku zadrzi svoje prezime. Jer to nije njeno prezime, nego prezime bivseg muza.
Znaci da zena nikad ne postane vlasnik svog imena, nego je stalno u pozajmici:lol:

Back