Šta ste danas junk pojeli?

inace ne kapiram zasto pica spada u losu hranu?
testo moze da se pravi sa crnim brasnom,paradajz je jako zdrav,neka fina sunka,sir....od gore moze luk,paprike,rukola...
sta tu ima lose?
testo, pelat i mocarela..
rerna..
izvadis iz rerne, na vrelu bacis prsutu..sacekas par minuta.
iseces, bacis saku rukole preko i mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
dosadila sam bogu i ljudima sa ovom picom :roll:
 
testo, pelat i mocarela..
rerna..
izvadis iz rerne, na vrelu bacis prsutu..sacekas par minuta.
iseces, bacis saku rukole preko i mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
dosadila sam bogu i ljudima sa ovom picom :roll:
sto se mene tice fali ti malo latica parmezana da bude savrsena ;)
inace meni pizza nije junk,pizza je kultna hrana bre
mada ja nikad ne jedem pizze tamo gde gazde restorana nisu italijani,tako da,kad nisam u italiji jako je retko jedem :(
mislim te nase varijante s kiselim kupusom :bljak:
 
nista to, valjda se omatorilo ))to sam bacio davno smetalo mi imao sam kiseline pio sam po pola kesice sode bikarbone,,svako jutro kad ustanem u duboku ciniju kukuruzne pahuljice dve tri kasike mekinja psenicnih,manja kriska fete i sve to zalijem sa pola kila mleka,,retko kaad preskocim
danas sam przene paprike sa jajima .i salata sa pinooooooooo maslinovog ulja i naravno feta..meso retko jedem ponekad piletina i neka ribica u rerni ili onako tanki fileti pa sa prepecenim hlebom i crnim lukom i svezim bbiberom i malo suvo crno
 
sto se mene tice fali ti malo latica parmezana da bude savrsena ;)
inace meni pizza nije junk,pizza je kultna hrana bre
mada ja nikad ne jedem pizze tamo gde gazde restorana nisu italijani,tako da,kad nisam u italiji jako je retko jedem :(
mislim te nase varijante s kiselim kupusom :bljak:

kako nije kad je ko guma posle 10 min..to je klasicna brza hrana a mozda i vise goji od pljeskavice
 
a kajgana s mladim lukom :mrgreen:

:rumenka:



moj pas je danas jeo junk!
mama me zvala da mi kaze da je ona nahranila dzukce (ja im inace redovno kuvam zdravo - piletina, pirinac i sargarepa)..
dosli dzukci kod mene pre nego sto sam posla na posao ponovo i ispovracali se po parketu i jos jednom po plocicama u hodniku..u kolicinama..
a tamooooooo :eek: od piletine ni p..nego konjske kobaje koje su se mami i sestri vukle po frizideru nedelju dana..pa da se ne baci..
sve sam im po spisku..
pa nisu moji dzukci kanta da jedu junk :evil:

da ne pricam o dve rolne ubrusa i hemiji koju sam potrosila da sve ono pokupim i pocistim..
usteda..:roll:
 
pa džordži, ako alavo navališ na picu i pojedeš ko zna koliko i zaliješ coca-colom , naravno da goji

pa i to
ali i ovo
pizza-ck-443492-l.jpg

ili
dyn005_original_640_480_pjpeg_2504479_f35f81e3b6fd299ffb4b44f56bdfb965.jpg

zavisno od gladi
 
sto se mene tice fali ti malo latica parmezana da bude savrsena ;)
inace meni pizza nije junk,pizza je kultna hrana bre
mada ja nikad ne jedem pizze tamo gde gazde restorana nisu italijani,tako da,kad nisam u italiji jako je retko jedem :(
mislim te nase varijante s kiselim kupusom :bljak:
e moram da kazem da sam najgore pice jela u italiji :)
ove nase sa slaninom i kulenom sineeeeeeeee:zaljubljena:
 
pa i jagnjetina goji,uopste nije pitanje kalorija
junk hrana je nezdrava hrana,bez mnogo korisnih sastojaka
koja je to pizza kao guma posle 10min?svasta
mislim ja ne pricam o parcetu pizze na slaviji
skoro sam negde citao da svaki treci evropljanin ima problema sa secerom aporgnoze za sledecih 20 godina su uzassne
mislim boli nih tuki za ljude nego velika je kinta treba to sve osiguranje da plati...
 
evo da svi vide i nauce nesto posto si ti pametna pa tebi pica nije junk food
Brza hrana (en. fast food) je termin i vrsta hrane koja se u restoranima brze hrane, vrlo brzo priprema i servira i usto je i jeftina pa zbog toga se naziva brza hrana, no ona se još ponekad naziva i junk food (što u hrvatskom jeziku znači hrana smeće). U svijetu su posebno pupularni hamburgeri (kao što je Big Mac, dvostruki hamburger), mesni hamburgeri te pomfriti, to jest prženi krumpirići, ali i gazirana pića, najčešće Coca-Cola, su popularne. U SAD-u brza hrana najpopularnija je, osobito kod djece i tinejdžera. U brzu hranu spadaju hamburger, hot dog, brzo pripremljena piletina, gazirana pića (pripremljena uz brzu hranu) itd.
Neki ljudi misle da je brza hrana vrlo dobra za zdravlje, te zbog toga njihova prehrana uglavnom sadrži brzu hranu. Ostali ljudi smatraju da je takva hrana loša za zdravlje i da je vrlo nekvalitetna, jer ona sadrži mnogo masti i šećera, može naškoditi osobi koja ju je pojela u velikim količinama, te, posebice, da uzrokuje debljinu, tzv. pretilost. Može uzrokovati i ostale zdrastvene probleme, a najčešće su bolesti srca, diabetes mellinus, visoki kolesterol u krvi, dijabetes kod mlađe djece, te začepljene krvne žile. Kritizirala ju je talijanska grupa Slow Food koja je govorila i o rizicima brze hrane.
Najpoznatiji restoran brze hrane je McDonald's. Uz McDonald's, popularni su i KFC, Burger King, Wendy's, Taco Bell, Wimpy, Pizza Pizza te Pizza Hut. Lanci restorana brze hrane simbol su globalizacije i utjecaja Amerike, a brza hrana jedan je od simbola suvremenog Zapada i ljudskih potreba brzog načina života, a koja ima i sve brži i stresniji ritam u državama Zapada.
 

Back
Top