Šta se krije iza opsednutosti ljudi teorijama zavere

o čemu se radi?
pa ne znam...da znam ne bi traćio vreme na forumu pišući o tome da mora da postoji nešto zbog čega nam kreiraju događaje i religije da nam odvuku pažnju od spoznaje sebe i Boga i svrhe života....vidiš da je sve dizajnirano da ti odvlači pažnju da se ne bi bavio radom na sebi i otkrivanjem nekih viših istina...prođe ti život a nisi ništa pametniji u vezi svrhe života i samospoznaje nego što si bio kao tinejdžer....

svet mora da ima neku svrhu...ja naslućujem da je svet škola života...da nam se serviraju one životne lekcije i problemi koje smo unapred pre rođenja dogovorili da iskusimo da bi napredovali kao duše....religije,i razna politička i društvena dešavanja i posao su samo distrakcije koje služe za beg od tih personalizovanih lekcija, da nam kradu vreme
 
Pogledajte prilog 1476278

Snažna tendencija da se naruši uspostavljeni politički sistem služi kao značajna pokretačka snaga širenja teorija zavere, prema nedavnim naučnim istraživanjima.
Nazvana „potreba za haosom“, ova motivacija ostaje prisutna bez obzira na to da li pojedinac iskreno veruje u teorije zavere ili ne.

Istraživanje, koje su sproveli politikolog Kristina Farhart i njen tim sa Univerziteta Karleton, obuhvatilo je 3.336 pojedinaca u SAD i proučavalo psihologiju koja stoji iza razmišljanja o teorijama zavere.Učesnici, ravnomerno raspoređeni po političkom spektru, upitani su o njihovoj verovatnoći da dele teorije zavere zasnovane na uverenjima, alarmantnoj agendi ili potrebi za haosom.

Zanimljivo je da motivacija za širenje teorija zavere ne zavisi nužno od istinskog verovanja. Pojedinci koji traže haos mogu da doprinesu dezinformacijama na internetu bilo kao napad na ustanovu koja ne reaguje ili za ublažavanje dosade. Ovo se poklapa sa studijama koje ukazuju na to da će ljudi koji se suočavaju sa finansijskom ili socijalnom nesigurnošću verovatnije verovati u teorije zavere.

Uzimajući u obzir trenutne izazove sa kojima se pojedinci suočavaju, kao što su rast troškova života, pogoršanje zdravlja, finansijska nesigurnost i prirodne katastrofe, rezultati istraživanja naglašavaju višestruke motive koji stoje iza dijeljenja teorija zavere na društvenim medijima, piše Science Alert.

Farhart i njegove kolege zaključuju da pojedinci ne samo da jačaju svoja postojeća uverenja, već se i mobilišu protiv čitavog političkog sistema.
link
Ljudi moraju imati objasnjenje za stvari koje se desavaju.To nam je urodjeno da bi prezivjeli tj da bi otkrili opasnost jos iz vremena kad su nas divlje zivotinje ganjale. Kad nema jasnog objasnjenja sto smo vidjeli u vrijeme korone ljudi traze objasnjenje u bilo cemu. Kod nas je to ekstremno izrazeno i u bivsim komunistickim zemljama vjerovatno sto su ljudi izvarani.
 
Tako je, zanimanje za teoriju zavere se ni po cemu ne razlikuje od zanimanja za nauku, geopolitiku, filozofiju (s tom razlikom sto su odgovori dublji i tacniji)
Zanimanje za teoriju zavjera se javlja u nerazvijenim podrucjima gdje ljudi ne mogu da skontaju stvari ,zato smo imali u selima u Sandzaku samo 6% vakcinisanih dok u Norveskoj 90 %.
 
Zanimanje za teoriju zavjera se javlja u nerazvijenim podrucjima gdje ljudi ne mogu da skontaju stvari ,zato smo imali u selima u Sandzaku samo 6% vakcinisanih dok u Norveskoj 90 %.
Teorija zavere dominira u najurbanijim podrucjima, pa evo i vajni Nestorovic je pronasao biracko telo upravo u centralnim beogradskim opstinama.
Norveska nije urbana a osim toga tamo je vakcinacija bila prakticno obavezna kao i u drugim zapadnim zemljama (iz kojih ujedno antivakcinalni narativ i potice).
 
Snažna tendencija da se naruši uspostavljeni politički sistem služi kao značajna pokretačka snaga širenja teorija zavere, prema nedavnim naučnim istraživanjima.
Nazvana „potreba za haosom“,
aha, znaci sada posle korone nema opasnosti da mi izazovemo haos, i zato nas vise ne banujete, a sto smo sve skoro bili u pravu jos onda, to macku o rep?

razi se o zameni teza, vi ste pravili haos, a mi nismo bili teoreticari, danas svi znaju da je postojala zavera

koronu uzimam samo kao najsveziji primer, ali isto je od ubistva kenedija na primer, vi nas etiketirate kao neke koji unose haos, cak kao drzavne neprijatelje
Zanimanje za teoriju zavjera se javlja u nerazvijenim podrucjima gdje ljudi ne mogu da skontaju stvari ,zato smo imali u selima u Sandzaku samo 6% vakcinisanih dok u Norveskoj 90 %.
pa, ko je ispao pametan, a ko glup? zasto se i danas ne vakcinisu opet 90%? sta je sad problem, zasto se vakcine bacaju? niko ih nece vise; koliko puta si ti revakcinisan?
 
Poslednja izmena od moderatora:
rekla bih nastojanje da se, u uslovima modernosti koja se prezire iz principa, očuva neka sakralna, uzvišena dimenzija stvarnosti i čoveka uopšte

Definiši mi modernost ?
Da li svako mišljenje suprotno tvome ili mejnstrim mišljenju smatraš zatucanim?

ako je Zemlja zaista lopta a ne ravna ploča, ako nas niko ne truje iz vazduha, ako su vakcine zaista samo vakcine, ako medicina zaista radi najbolje što zna trenutno, ako teorija evolucije ima nekog stvarnog utemeljenja

...ako je sve tako obično i banalno, onda mora da sam takođe i ja :(

Ako ti kažem da nisam ravnozemljaš do kada ces me trpati u koš sa istima samo da bi naizgled poentirala u raspravi sa suprotnim mišljenjem?
O vakcinama (ako govorimo o kovidu) ili kako ih ja zovem fejkcinama...su rekle one same...
Ako nekome danas 2024. još nije jasno šta se odigralo u vezi sa kovidom i fejkcinama...onda ce nam se to ponovo odigrati...jer im je znači prošlo...da njima NWO sektašima...

logično da kao odgovor na to razočarenje imamo regresivni pokret ka premodernoj koncepciji sveta i čoveka, gde je sve obojeno nekim uzvišenim značenjem. stvarnost nije obična, nego je prožeta raznim skrivenim namerama
Namere im cak više nisu ni toliko skrivene...toliko su se obahatili...
Bil Gejts (jos jedan NWO sektaš/satanista) je otvoreno pricao o njima jos pre korone...fakticki najavivši je...
Pretpostavljam da ni taj njegov video nikad nisi gledala...ili mozda jesi...ali iz ugla "modernizma"...
A pri tome - podsecam da lik nije ni lekar ni farmaceut ni ....
A pazi..."brine" o tvom i mome zdravlju...
Mene bas to brine...i itekako sumnjam u njegovu filantropiju...
Ili kolega mu Mark Zukenberg...od njega o medicini i zdravlju bolje zna i baba s pijace koja prodaje cajeve!
Ali baba ne pripada "modernizmu"..., a Microsoft i FB pripadaju...
U to ime...precrtajmo babu...ili kako vec...

pri čemu mislim da osoba u svojoj psihologiji već mora da ima te regresivne premoderne nostalgične tendencije da bi se teorije zavere uopšte lepile za nju

I naravno...
Krajnji zaključak je znaci da osoba koja razmislja svojom glavom, a ne TV Dnevnikom...je sigurno luda...ima genetske predispozicije za ludilo....
Gledano iz ugla "modernizma"...

P.S.
Cenim tvoju rečitost, ali na pogresnoj strani upotrebljenu...
Premda mislim da nisi loša osoba, mada moje mišljenje i ne mora biti bitno, ali prosto si zombirana NWO narativom...kojeg ti nazivas i sebi racionalizujes kao "modernizam"...



...
 
aha, znaci sada posle korone nema opasnosti da mi izazovemo haos, i zato nas vise ne banujete, a sto smo sve skoro bili u pravu jos onda, to macku o rep?

razi se o zameni teza, vi ste pravili haos, a mi nismo bili teoreticari, danas svi znaju da je postojala zavera

koronu uzimam samo kao najsveziji primer, al;i isto je od ubistva kenedija na primer, vi nas etiketirate kao neke koji unose haos, cak kao drzavne neprijatelje

pa, ko je ispao pametan, a ko glup? zasto se i danas ne vakcinisu opet 90%? sta je sad problem, zasto se vakcine bacaju? niko ih nece vise; koliko puta si ti revakcinisan?

E da...setimo se da smo na Krsti tada trpili cenzuru, brisanje, baniranje....u vreme NWO kovid sektašenja i ludila...
O kovid vakcinama smo morali da smisljamo nadimke...jer je zaboga globalno instaliran algoritam koji prepoznaje pominjanje i bilo kakvo dovodjenje u pitanje nwo narativa...
Pa tako ja dodjoh do nadimka im, koji im jos bolje odgovara = fejkcine...

I to su se tada neki modovi maltene na private porukama skoro pa izvinjavali jer kao "Jbg brate...takva je direktiva "odozgo"..."
Dok su se neki drugi bas utripovali u ulogu "logorskog cuvara"...

Ali ajde i to se prezivelo...i evo nas ponovo mozemo da razmisljamo i iznosimo misljenje....radosti nase...


...
 
Zanimanje za teoriju zavjera se javlja u nerazvijenim podrucjima gdje ljudi ne mogu da skontaju stvari ,zato smo imali u selima u Sandzaku samo 6% vakcinisanih dok u Norveskoj 90 %.

Koliko je preminulo ljudi od kovida u Novom Pazaru?
Ali evo ako kazes da je samo 6% vakcinisano...(makar i karikirao...)
Da li treba da zakljucimo da je Novi Pazar do danas izumro ?

A gle nije... 🤔
Hm...
Kako to sad ? 🙂

...
 
ako postoji opasnost da ce se neka velika tajna razotkriti, i ljudi ukapirati, samo je plasirajte teoreticarima zavera, pa ce svojim zalaganjem obicnom coveku temu toliko da ogade da je nikad vise ne uzimaju na razmatranje.
teoreticari zavera koji svojim "zalaganjem" zele da razbucaju vlade i njihove zavere zapravo im pomazu
Sadrzaj zavere je neretko i sam po sebi gadan... jednostavno istina je takva, nije za svakoga... kao ni matematika npr...

Upravo je to razlog zasto su pojedincima zavere neprivatljive po samoj svojoj koncepciji i estetici, iako je njihovo neverovanje u iste suprotno elementarnoj logici
 
Poslednja izmena:
Gospoda sa ovoga foruma se u 21.veku pitaju šta znači reč modernost.:fdlan: Nad ovim poražavajućom činjenicom bi se valjalo zamisliti, ako ovo nije dovoljno ilustrativno, ja ne znam šta drugo može biti....:confused: No, haj'mo reći, čisto da osete jednom da i njima neko ide uz dlaku, kako bi ih poštedeo dežurne "uloge žrtve" u vaskolikom postojanju "nedostojnom čoveka"....:fdlan:....da je modernost, kao sadašnjica, suprotno od arhaičnog, iliti predmodernog, sistem uspostavljen na poverenju u sveukupno dotadašnje znanje kojim čovek raspolaže, sistem u kome nije sramota reći "ne znam" i "lupam koještarije", jerbo "mogu, želim, hoću da naučim, pod uslovom da se posvetim materiji i uključim moždane vijuge...otkriću nešto što zaista i nisam znao, zaista novo" ;)...sistem zasnovan na metodici koja je jasna, logična, racionalna, u punom, savremenom, osvešćenom umnom kapacitetu, a koja potom omogućava korišćenje plodova svog angažmana čak i na nivou nesvesnog, površnog (čitaj: lakog), pa i banalnog, jer ne moraš znati sastav diode ili karburatora da bi seo za volan...;):cool: ...elem, čak i filtera za prečišćavanje vazduha...dogod postoji primena koja funkcioniše i rešava stvari....u progresu i perspektivi, pogotovu kad oni nisu predočivi, jer, zamislite - postoji neopterećenost ni prošlošću ni budućnošću, pošto se stvari dešavaju i razrešavaju u stabilnom i smislenom "sada"....;):cool:...no i sistem koji, kao takav, u realnom protoku vremena, omogućava i refleksiju nad samim sobom, te se kao posledica njegovog trajanja, ali - svakako na njegovoj bazi - javlja i taj odraz nazvan "postmodernizam", odn. naknadna svest koja ispituje onu postojeću i spekuliše nada njom, svest u okviru koje jedna jedina, ali faktička "priča" o funkcionalnoj stvarnosti može evoluirati u beskrajne i bezbrojne "narative", odn. uglove gledanja na nju... ;) U ovom uzročno-posledičnom nizu, problem "gospode" :p jeste u poslovičnom nedostatku osvešćenosti o temeljima postmoderne svesti (i njima sledstvenih "narativa" u kojima se batrgaju), a oni, naravno, leže u već utvrđenoj modernosti kao takvoj... ;) Gospoda razvijaju narative, a nije im poznata osnovna priča, niti međa iste. Kreću otpozadi, umesto s čela, da prostite...!:rumenko: Kuvarica razvija kore za pitu, a niti joj je poznata posuda, niti smisao pite...!:pU tim slučajevima bukvalno uvek će važiti arhaična (ha, veseli paradoks) poslovica: "Kuvarice manje zbori, da ti ručak ne zagori..." :cool: :lol: Premda...!:think:... Zahvaljujući plastičnosti postmodernističkih uslova bitisanja, mnoge loše kuvarice našle su idealan način da zarade i da se prehrane upravo štancujuci beskrajne narative koji služe kao uspavanka za svu savremenu decu kojima su oni iz nekog razloga zanimljivi, poželjni, prihvatljivi i naposletku i neophodni kao vrh tzv. "nulte potrošačke svesti" - u čuvenoj (post)modernoj opciji odricanja od odgovornosti za bilo šta u svom ličnom, a voleli ili ne, ipak - modernom životu. ;):cool: Nazdravlje! :p:)
sve što se dešava oko nas je zamajavanje da ne bi shvatili o čemu se stvarno radi na ovoj planeti...to je kao kad mađioničar izvodi trik i tu defiluju razne starlete da ti skreću pažnju sa načina na koji mađioničar izvodi svoj trik...religije su starlete đavola, politička dešavanja isto, čak i mnoge teorije zavere služe tom cilju.....posao i karijera su takođe.starlete....sve ima svrhu da nam skreće pažnju sa razmišljanja o životu i otkrivanja u sebi istinske religije i svrhe ovog sveta..
Kreni od sopstvenog primera, barem po ovome napisanom: pa... jel se baviš sobom, jel otkrivaš tu vajnu svrhu života? :p Odgovor je: NE. :cool: Baviš se glupostima i 'narativima' (kako vi skorojevići volite koristi tu reč čije značenje čak ni ne poznajete) u vidu raznovrsnih napirlitanih teorija zavera. ;) :D !
 
Poslednja izmena:
Definiši mi modernost ?
Da li svako mišljenje suprotno tvome ili mejnstrim mišljenju smatraš zatucanim?



Ako ti kažem da nisam ravnozemljaš do kada ces me trpati u koš sa istima samo da bi naizgled poentirala u raspravi sa suprotnim mišljenjem?
O vakcinama (ako govorimo o kovidu) ili kako ih ja zovem fejkcinama...su rekle one same...
Ako nekome danas 2024. još nije jasno šta se odigralo u vezi sa kovidom i fejkcinama...onda ce nam se to ponovo odigrati...jer im je znači prošlo...da njima NWO sektašima...


Namere im cak više nisu ni toliko skrivene...toliko su se obahatili...
Bil Gejts (jos jedan NWO sektaš/satanista) je otvoreno pricao o njima jos pre korone...fakticki najavivši je...
Pretpostavljam da ni taj njegov video nikad nisi gledala...ili mozda jesi...ali iz ugla "modernizma"...
A pri tome - podsecam da lik nije ni lekar ni farmaceut ni ....
A pazi..."brine" o tvom i mome zdravlju...
Mene bas to brine...i itekako sumnjam u njegovu filantropiju...
Ili kolega mu Mark Zukenberg...od njega o medicini i zdravlju bolje zna i baba s pijace koja prodaje cajeve!
Ali baba ne pripada "modernizmu"..., a Microsoft i FB pripadaju...
U to ime...precrtajmo babu...ili kako vec...



I naravno...
Krajnji zaključak je znaci da osoba koja razmislja svojom glavom, a ne TV Dnevnikom...je sigurno luda...ima genetske predispozicije za ludilo....
Gledano iz ugla "modernizma"...

P.S.
Cenim tvoju rečitost, ali na pogresnoj strani upotrebljenu...
Premda mislim da nisi loša osoba, mada moje mišljenje i ne mora biti bitno, ali prosto si zombirana NWO narativom...kojeg ti nazivas i sebi racionalizujes kao "modernizam"...



...



nema šta da ti definišem modernost, 19. vek se smatra početkom (industrijske) modernosti i raščišćavanja sa koncepcijom sveta prožetog magičnim silama, aka začaranog sveta. činjenica da uopšte pitaš da definišem modernost govori o kom kalibru razgovora se ovde radi, no dobro

a ovo drugo, potpuno je nebitno koju konkretno teoriju zavera gajiš, važno je da je logika iza njih ista, a to je pokušaj da u modernosti zadržiš premoderni začarani pogled na svet, borbu dobra i zla, mi vs (misteriozni) Oni. i tu svrhu prisvajate bukvalne banalnosti. nije dovoljno da nešto bude samo toksično, samo nemoralno, samo problematično, mora da bude toksično sa namerom da kalcifikuje hipofizu i sakrije istinu vašeg galaktičkog porekla, nemoralno tako da ukazuje na tajni satanistički poredak, itd


jer jbg ako je samo toksično, onda si i ti kao čovek samo :(




interesantno da i kad ste pitani da kažete ko su ti Oni i šta se zaista dešava na svetu, ne umete da kažete. ne znate, a i nije bitno za logiku teorije zavera. važno je da postoji crna kutija oko koje se gradi sve ostalo, a da li sadržaj kutije stvarno postoji ili je produkt fantazije, to je nebitno, važno je da ona obavlja svoju svrhu, a ti je da se vi osećate posebno. zahvaljujući kutiji, u kojoj nema ništa 🤭


interesantno takođe da kad je sve nebanalno, onda ništa ne moze da se uradi, a kada je banalno, onda zapravo zahteva naše ljudsko delanje, odgovornost: ako znam da iza trgovine ljudima stoji obično (banalno) ljudsko zlo, onda zapravo moram nešto da uradim, da utičem na donošenje novih zakona, da delam u svojoj zajednici u svrhu podizanja svesti... a ako mislim da stoji svetska elita sa neograničenom resursima, onda ne mogu ništa da uradim. osim da sedim na Internetu i s.erem ofc

jak je to psihološki mehanizam odbrane, na prvu izgleda kao da se bori za moć i odgovornost običnog malog čoveka, ali zapravo ga održava u nemoći i neodgovornosti.
 
O vakcinama (ako govorimo o kovidu) ili kako ih ja zovem fejkcinama...su rekle one same...
Ako nekome danas 2024. još nije jasno šta se odigralo u vezi sa kovidom i fejkcinama...onda ce nam se to ponovo odigrati...jer im je znači prošlo...da njima NWO sektašima...


evo meni nije jasno, možeš li mi reći

prošlo je već nekoliko godina, sasvim dovoljna vremenska distanca za neko definisano mišljenje, i dalje ne znam šta se to strahovito odigralo? jer ne znam ama baš nikog vakcinisanog da je pao k'o ćuskija... još uvek

kako to da je ta istina uvek nešto prikrivena, zahteva dešifrovanje i veliki napor vas teoretičara da nam na nju ukažete, dok sa druge strane istina da se veliki kašalj vratio usled nevakcinisanja je jasna kao dan, i ne zahteva da iko veruje u nju.. naprosto jeste



kada u nešto moraš jako da veruješ, to je dobar znak da to nešto nije istina. jer da je istina, ne bi za svoj opstanak zahtevala ogroman napor subjektivne vere
 
aha, znaci sada posle korone nema opasnosti da mi izazovemo haos, i zato nas vise ne banujete, a sto smo sve skoro bili u pravu jos onda, to macku o rep?

razi se o zameni teza, vi ste pravili haos, a mi nismo bili teoreticari, danas svi znaju da je postojala zavera

koronu uzimam samo kao najsveziji primer, ali isto je od ubistva kenedija na primer, vi nas etiketirate kao neke koji unose haos, cak kao drzavne neprijatelje

pa, ko je ispao pametan, a ko glup? zasto se i danas ne vakcinisu opet 90%? sta je sad problem, zasto se vakcine bacaju? niko ih nece vise; koliko puta si ti revakcinisan?
3 puta i nista mi nije bilo kao sto su teoreticari tvrdili. Ne vakcinisu se jer je korona kao i svaka druga bolest nakon nekog vremena oslabila i jos je veoma prisutna, svaka nova varijanta je slabija u 99% slucajeva. Nista novo , cudno itd.
 
Kreni od sopstvenog primera, barem po ovome napisanom: pa... jel se baviš sobom, jel otkrivaš tu vajnu svrhu života? :p Odgovor je: NE. :cool: Baviš se glupostima i 'narativima' (kako vi skorojevići volite koristi tu reč čije značenje čak ni ne poznajete) u vidu raznovrsnih napirlitanih teorija zavera. ;) :D !
izvinite vaše plemenito i preuzvišeno veličanstvo koje je uvek u pravu što sam se ja skorojević koji se bavi glupostima usudio da izrazim svoje mišljenje koje vam izgleda nije po volji :p
 

Back
Top