Šta se krije iza opsednutosti ljudi teorijama zavere

Isus se i proslavio ukazivanjem na moge zavere... i pritom je stvarno postojao za razliku od npr. Bude koga su naknadno koncipirali da mu sve bude ok?:kafa:
Da li je slucajnost sto je Buda, kao izmisljena licnost, forsirao upravu tu agendu mirenja sa svim i svacim...
Odakle tebi saznanje ko je bio stvaran a ko ne? :) Je li ono racionalno ili iracionalno?:cool::per: Moderno ili postmoderno (da ne kažem, magijski realizam)?
 
Odakle tebi saznanje ko je bio stvaran a ko ne? :) Je li ono racionalno ili iracionalno?:cool::per: Moderno ili postmoderno (da ne kažem, magijski realizam)?
Obojica mogu biti izmisljeni ali za drugog je bas ocigledno
Треба имати на уму да су се први писани текстови који се односе на Буду, његову биографију и проповеди, појавили тек четири стотине година након његове смрти. У то време, сами монаси су унели измене у приче о њему, посебно да би се преувеличао лик Буде [5] .
"По правилу, радови старих Индијаца нису покривали хронолошке аспекте, фокусирајући се углавном на филозофске аспекте. То се добро одражава у будистичким текстовима, где опис мисли Буде Шакјамунија преовладава над описом времена у коме се све дешавало. [6] , као и епизоде у биографији оснивача будизма.
 
Pogledajte prilog 1476278

Snažna tendencija da se naruši uspostavljeni politički sistem služi kao značajna pokretačka snaga širenja teorija zavere, prema nedavnim naučnim istraživanjima.
Nazvana „potreba za haosom“, ova motivacija ostaje prisutna bez obzira na to da li pojedinac iskreno veruje u teorije zavere ili ne.

Istraživanje, koje su sproveli politikolog Kristina Farhart i njen tim sa Univerziteta Karleton, obuhvatilo je 3.336 pojedinaca u SAD i proučavalo psihologiju koja stoji iza razmišljanja o teorijama zavere.Učesnici, ravnomerno raspoređeni po političkom spektru, upitani su o njihovoj verovatnoći da dele teorije zavere zasnovane na uverenjima, alarmantnoj agendi ili potrebi za haosom.

Zanimljivo je da motivacija za širenje teorija zavere ne zavisi nužno od istinskog verovanja. Pojedinci koji traže haos mogu da doprinesu dezinformacijama na internetu bilo kao napad na ustanovu koja ne reaguje ili za ublažavanje dosade. Ovo se poklapa sa studijama koje ukazuju na to da će ljudi koji se suočavaju sa finansijskom ili socijalnom nesigurnošću verovatnije verovati u teorije zavere.

Uzimajući u obzir trenutne izazove sa kojima se pojedinci suočavaju, kao što su rast troškova života, pogoršanje zdravlja, finansijska nesigurnost i prirodne katastrofe, rezultati istraživanja naglašavaju višestruke motive koji stoje iza dijeljenja teorija zavere na društvenim medijima, piše Science Alert.

Farhart i njegove kolege zaključuju da pojedinci ne samo da jačaju svoja postojeća uverenja, već se i mobilišu protiv čitavog političkog sistema.
link
da "teorija zavere" nije "rodjena" u americi, jos bih i poverovao u ovaj tekst, ovako.......
 
On je vrlo proracunat. Uopste nije budala. On je samo prepoznao trziste budala, i nasao proizvod da plasira na to trziste :D

Plus, radi to sa poledjinom sluzbe.
Nesto poput Vuka Draskovica, svojevremeno :)

Pa pazi, to što on dobro zna šta radi i svesno zamlacuje ljude, ne čini ga nista manje budalom. Tačno je, Vučićev je on čovek 1/1 ali sve ovo što radi, radi po direktivi. Stvorio je imidž lika koji bukvalno troluje i politiku i zdrav razum.

A što se tiče predenja njega i Vuka... pa, Vuk je bio opasna jajarčina, mafijaščina i izdajnik. A ovaj je cirkuzant običan. Mada imaju malo zajedničkog. Recimo da su na prvi pogled obojica rečiti, školovani i umeju da uđu pod kožu .
 
Reci danas 2024. da ne znas nikog vakcinisanog da je "pao kao cuskija" kako kazes...je najblaze receno NEINFORMISANOST...ili teska ignorancija...

Ja sam jos u doba korone na nekoliko kovid tema...i uprkos NWO cenzuri dosao samo u startu analize do nekih 20tak imena samo javnih licnosti kod nas...koje su ubrzo posle fejkcinacije preminule...
Mahom estradna, glumacka i sl imena jer samo o smrti javnih licnosti bivamo informisani kroz medije...
Naravno...kontrolisani mas NWO mediji nikad nisu pominjali status fejkcinacije tih osoba kad preminu...vec sve druge gluposti pomenu samo to ne...
Ali ja sam kopajuci po ranijim vestima nalazio vesti gde su se sami hvalili fejkcinacijom i pominjali istu...neki cak i promovisali...
Dakle argumentovano sam spajao a ne tek nagadjao da li jesu ili nisu bili fejkcinisani...
A to je samo jedan statisticki uzorak u smislu javnih licnosti...da ne pricam koliko je anonimusa pomrlo, anonimusa u smislu javnosti nepoznatih...tj ljudi iz licnog, porodicnog, prijateljskog, poslovnog okruzenja...

Nadalje...kazes da zelis da znas sta se to desilo...
Premda sam pricao i poslozio to vise puta...vrlo rado cu to razmisljanje podeliti i sa tobom...

Dakle...
Kreirani labaratorijski virus, i to ne pricam iz caskanja sa babama sa pijace vec sa skolskim prijateljima koji su zavrsili medicinu, farmaciju, mikrobiologiju...

No da pomenemo ovde da sve to nije spremano dan dva ili mesec dva pre pustanja...vec nekoliko godina pa i deceniju dve pre...jer rekosmo vec da je to i sam Bil Gejts najavio...prediktivno pripremajuci i programirajuci javnost...cak su simulirane i vezbe na UN nivou...
Dakle jasan zakljucak da je PLANIRANO i PRIPREMANO...

Kao sto se i pre onih "biblijskih" (a uopste nisu biblijske vec HAARP vestacki kreirane) poplava kod nas u maju 2014...u godini pre...radile vezbe spasavanja od poplava i sl...
A radio sam preskliping vesti u godini pre...dakle opet ne nagadjao nego lepo seo i listao arhivu vesti u godini pre...
Kao sto je npr gle cuda...Miskovic...prodao Delta Osiguranje Generaliju neposredno pre poplava...(hint osiguranje-poplave-stete...)

Sve "slucajno"...

No da nastavim o kovidu...
Dosta toga nije poteklo samo iz kineske laboratorije...a sa kojom je gle opet cuda...saradjivao bas Bil Gejts...
Za kreiranje i distribuciju vestackog virusa po svetu koriscena je i Ukrajina...pa tako s pocetkom rata u istoj...koincidalno...stade i korona...Putin zaustavio koronu šalili su se neki...

Ali sama korona je tek jedan sloj zavere...
Sledeci sloj su fejkcine...koje nisu ni prosle sve nivoe provera a pustene su u upotrebu...
Dakle cilj je bio da kao takve neproverene što pre dospeju u krvotok...i nazalost i jesu...

Sledeci, treci eugenisticki sloj zavere jeste bila blokada zdravstvenog sistema...tako da su pomrli i svi drugi krhki i bolesni koji nisu imali pristup zdravstvenoj nezi i ustanovama a usled kovid blokade...

Tako da su NWO eugeničari ljude pobili na tri nacina:

1) Kovid virus
2) Fejkcine
3) Blokada zdravstvenog sistema

Posebno mi je pri analizi bila znakovita situacija u nasim bolnicama i medju nasim zdravstvenim osobljem...u vreme kad je ministar zdravlja bio Dr. Smrt = Lončar...
Zasto mi je bilo znakovito...

Pa gotovo nigde u svetu kao kod nas...nije pomrlo toliko zdravstvenih radnika...
Dakle cini mi se da su kod nas kao baza za pustanje virusa bile upravo bolnice...nemam neko drugo objasnjenje...
O tzv protoklima lecenja tek da ne pricam...izmenjali su ih valjda 10-20...

Ima tu jos toliko toga mogao bi ti danima pricati...ali ajde bice prilike i u narednim postovima...


...
Takodje dodaj ubijanje agresivnim lecenjem, da ne kazem pogresnim, i respiratorima.
 

Back
Top