STA SE DESILO SA DINARIMA u bivsim jugoslovenskim republikama..???

Pazi 92 je isto bila inflacija ali ne takva kao 93 i moguće da je to što ti prićaš uzrokovalo inflaciju 92 i prelilo se kasnije na 93 .Ovo što sam ja napiso odnosi se na period od proleća 93.

recimo da znam za transporte novca...barem jednu isporuku...ne mogu da trazim po forumu...ali pre kad sam pisao o ovome---postovao je covek koji je naveo imena ljudi koji su bili ukljuceni--srba...
 
ako misliš na avramovića, o je 94 u januaru skratio one nule dugačke ko kompozicija
voza i postavi dinar/marka 1:1 tako da je počelo lakše da se diše evo jedan naj banalniji
primer za 1 dinar moglo se kupiti 10 kom jaja, 100gr kafe itd. ali to je kratko trajalo već u
avgustu te iste godine vrednost dinara je bio1:6 i na ovu temu imam mnogo toga da napišem ali neka to bude drugom prilikom.
Ne mislim na Avramovića, njegov potpis je stajao na novčanicama i to je bilo kasnije.
U pitanju je 1992-1993g i tadašnji guverner. Imao je nesvakidašnje prezime(možda Zelenbaba?), mislim da više nije živ. Njegovog potpisa nije bilo na onim novčanicama kad je inflacija krenula u nezadrživ galop
 

Back
Top