Sta sa musakom?

milica-devojcica

Početnik
Poruka
3
Juce sam pravila musaku od krompira i mlevenog mesa. Ostalo je dosta i volela bih da je nekako doradim....Inace, krompir je bio malo tvrdji i musaka suvlja. Neka ideja? Mozda da dodam paradajz sos, i sve ismesam....Nisam bas vrsna kuvarica:) Hvala!
 
Možeš da je izgnječiš onom rešetkom za pire i to uviješ u kore i napraviš pitu od krompira i mesa.Kad ga izgnjećiš neće se mnogo primećivati da je od juče,a i kad pokvasiš kore to će mu malo vratiti vlagu.Ako hoćeš možeš da dodaš u to malo bibera i nekih 100g seckane slanine.
 
Celi život jedem musaku drugi dan kada ostane i nije mi apsolutno nikada bilo ništa. Uopšte mi nije jasan taj trip da će se neko otrovati od krompira drugi dan u jelima.
Inače podgrejani krompir ne može imati isti ukus ni približno i to je jedini razlog što se trudim da ga završim za isti obrok kada je napravljen ali u nekim jelima ne vidim nikakav problem da preleži u frižideru.
Ja osvežavam tako što brzinski umutim malo pavlake i mleko,razbijem musaku,promešam i zapečem...a nekada ni to naročito ako je malo ostalo nego samo podgrejem,dodam kečap da malo ubijem otužan ukus starog krompira. Uz svežu kupus salatu i dalje je itekako jestivo.
 
Celi život jedem musaku drugi dan kada ostane i nije mi apsolutno nikada bilo ništa. Uopšte mi nije jasan taj trip da će se neko otrovati od krompira drugi dan u jelima.
Inače podgrejani krompir ne može imati isti ukus ni približno i to je jedini razlog što se trudim da ga završim za isti obrok kada je napravljen ali u nekim jelima ne vidim nikakav problem da preleži u frižideru.
Ja osvežavam tako što brzinski umutim malo pavlake i mleko,razbijem musaku,promešam i zapečem...a nekada ni to naročito ako je malo ostalo nego samo podgrejem,dodam kečap da malo ubijem otužan ukus starog krompira. Uz svežu kupus salatu i dalje je itekako jestivo.
Bravo za tebe! Ti si super i svestran!
 
Celi život jedem musaku drugi dan kada ostane i nije mi apsolutno nikada bilo ništa. Uopšte mi nije jasan taj trip da će se neko otrovati od krompira drugi dan u jelima.
Inače podgrejani krompir ne može imati isti ukus ni približno i to je jedini razlog što se trudim da ga završim za isti obrok kada je napravljen ali u nekim jelima ne vidim nikakav problem da preleži u frižideru.
Ja osvežavam tako što brzinski umutim malo pavlake i mleko,razbijem musaku,promešam i zapečem...a nekada ni to naročito ako je malo ostalo nego samo podgrejem,dodam kečap da malo ubijem otužan ukus starog krompira. Uz svežu kupus salatu i dalje je itekako jestivo.

Tako bi trebalo ako je musaka od prethodnog dana dobro ispečena i sočna.Ovde nije ni soćna ni dobro ispečena.

Musaku najčešće pravim od u ljusci barenog krompira, i uvek je odlična.
 
meni od barenog krompira nije lepa kao sa sirovim krompirom
poenta je da se u pocetku pokrije musaka i pece na laganom a kada krompir omeksa onda se zapece
bar ja tako radim i bude mi super..
danas sam pravila musaku od pohovanih tikvica ali ona se ne poklapa samo se na 220 stepeni fino zapece
imam i za sutra , samo da je podgrejem
 
Ja je zalijem mešavinim pavlake, jogurta i jaja. Ne kuvam krompir prethodno. Mislim da sam nešto slično radila i ako mi ostane za sutra. Sutrašnjeg se krompira ne gadim, a nije uvek lako pogoditi koliko će se jela pojesti. Svaka čast onima koje su pisale ovde i u gram izračunaju svaki obrok tako da im nikad ni mrva ne ostane. Ja nisam savršena žena, ja to ne umem. :mrgreen:

Inače, tikvice volim samo punjene, sorry :)
 
Ja je zalijem mešavinim pavlake, jogurta i jaja. Ne kuvam krompir prethodno. Mislim da sam nešto slično radila i ako mi ostane za sutra. Sutrašnjeg se krompira ne gadim, a nije uvek lako pogoditi koliko će se jela pojesti. Svaka čast onima koje su pisale ovde i u gram izračunaju svaki obrok tako da im nikad ni mrva ne ostane. Ja nisam savršena žena, ja to ne umem. :mrgreen:

Inače, tikvice volim samo punjene, sorry :)

Остане и мени али се поједе за вечеру. У чему је проблем?
 
Ni u čemu. Osim u stavu.
Kad se stvari tako normalno napišu, i utisak je normalan. Kad se ljudi napadaju u smislu "nije mi jasno kako neko ne zna koliko treba skuvat" ili šta gođ tome podobno, a što insinuira da su ljudi glupavi ili nesposobni; i utisak je drugačiji. I to radiš na svakoj temi, mislim, obraćaš se ljudima ko da su maloletni ili maloumni. Međutim, ne ostavljaš dojam da te zanima kakav utisak ostavljaš, pa ovo što ja pišem nije ni od kakve važnosti - tebi naročito. I, naročito ne na temi o prokletoj musaki :zcepanje:Ali, pitala si :)
Ja ne pitam ništa, pa ne očekujem ni odgovor. Hvala.
 
Једно је ако ти остане четвртина плеха или шерпе а друго је ако стварно појма немаш са животом па ти је вишак цела половина. Јбг, нисам ја крива што неки не умеју да процене количину.
 
Ако знаш да укућани не једу много, чему прављење ручка за батаљон.
И онда имаш питања - шта са пиреом, шта са мусаком итд итд...
Ne možeš da predvidiš ko će koliko da pojede uvek, zato, malo tolerancije nije na odmet. Ja nikad ne večeram ono što sam jela za ručak, radije ostavim za sutra.
 

Back
Top