Шта радити? Савет.

Па види, преживео сам до сад два рата, неће гром у коприве...

За одговоре духовне природе, као и верско гледање на ствари, скоро сви одговори које си добио су релевантни. Проблем је можда у томе да си питање поставио на погрешном месту јер верска питања и духовно усмеравање не могу да дају алиби за дизање револуције. А чини ми се да су проблеми које си навео веома световне природе (други краду и лажу, отимају нам земљу, убијају...). Како се држимо правила да не мешамо политику и религију, једино што овде можеш да добијеш су савети духовне природе, сходно називу и тематици пдф-а. Нисам сигуран да ће ти то бити довољно, бар за сада.
 
За одговоре духовне природе, као и верско гледање на ствари, скоро сви одговори које си добио су релевантни. Проблем је можда у томе да си питање поставио на погрешном месту јер верска питања и духовно усмеравање не могу да дају алиби за дизање револуције. А чини ми се да су проблеми које си навео веома световне природе (други краду и лажу, отимају нам земљу, убијају...). Како се држимо правила да не мешамо политику и религију, једино што овде можеш да добијеш су савети духовне природе, сходно називу и тематици пдф-а. Нисам сигуран да ће ти то бити довољно, бар за сада.

Проблеми световне природе утичу на моју духовну природу, јер кад очи виде неправду, уши не слушају много. Питање и јесте било како остати нормалан и духовно здрав у свему томе.
 
Ako ipak trazis duhovni savet,trebalo bi da se setis Hristovih reci,da treba voleti neprijatelje i da promenis svoj stav a ne druge.

Pitanje je kako da opstanes u tom moru nemorala koje si konstatovao oko sebe...
A ne pitas se to samo ti, bas sam pronasla jednu besedu episkopa Atanasija Rakite Borba za svetost pod pritiskom zla.Mozda tu pronadjemo hriscanski odgovor.

Мислим да сам већ слушао ово, али послушаћу опет, да видим да ли ће ми се мишљење променити.
 
Проблеми световне природе утичу на моју духовну природу, јер кад очи виде неправду, уши не слушају много. Питање и јесте било како остати нормалан и духовно здрав у свему томе.

дух је срчан, ал је тело слабо
 
Проблеми световне природе утичу на моју духовну природу, јер кад очи виде неправду, уши не слушају много. Питање и јесте било како остати нормалан и духовно здрав у свему томе.

Да, јасно, зато сам и наговестио да мораш пронаћи начин да схватиш тренутно стање, да раздвојиш битно од небитног. Да ти дам пример...мој комшија иде около и хвали се како има три спаваће собе. Може ли да спава у све три одједном? И због чега има потребу да свима прича како има три спаваће собе? Шта је то што га тера да се на тај начин представља људима? Атеисти би рекли - комплекси, ја сматрам да он носи велико бреме које му ни 33 спаваће собе не могу скинути...
Васпитај своју децу да буду добри и поштени људи и то ти је најбољи начин да победиш неправде које помињеш.
 
А објасни ми зашто сам ја то крив и за шта сам ја заслужан да нам гњиде буду глави у држави, да се кур*е, наркомани, лопови, и макрои зову елитом, зашто сам ја крив што нас америка бомбардује па сад млади имају рак и умиру, коме сам ја крив што нам отимају све што имамо, коме сам ја крив што данас не смеш никоме да пружиш руку јер не знаш шта те чека, што све има неку позадину ма како изгледало?

Коме смо ми криви да сви хоће да нас униште зато што смо Срби и Православци? Колико времена, и кога, и шта треба више да прође кроз нас и Србију па да нама буде боље?

Ja sam promenio drzavu i otisao na suprotni kraj planete . I nema vise problema , sve lepo sredjeno , odradis svojih 8 sati dobijes platu od koje zivis kako pristojan covek treba da zivi , zdrastveno osiguranje radi perfektno , ljudi te cene prema radu i rezultatima, salteruse uvek nasmejane , u banci dobijes sok i kolace dok cekas ... Ako te nece sopstvena drzava onda idi tamo gde te hoce. Sto se vere tice ne mogu ti dati nikakav savet sem jednog - ne slusaj nikoga i radi kako ti srce kaze i dusa iste , negde ces vec pronaci mir .
 
Шта радити када си духовно у кризи, када схватиш да се само лоше ствари догађају око тебе, када видим шта се све дешава Србима и кроз историју и данас, када видим шта се дешава мојима и мени, када видим шта се дешава мојим пријатељима, када видим да само лоши људи и гњиде пролазе и успевају у животу, прича је да добро побеђује на крају, па кад дођемо до краја да ли је уопште битно, кад је крај онда је крај?!

Bozija njiva (Srbstvo) odavno radja vise kukoljem, nego li zitom. Shvatio si stvarnost, prepoznao kukolj i razocarao se. Zito se uvijek odvajalo od kukolja.
 
Dobro i lose nije tu da kazni ili nagradi vec da od tebe napravi coveka.Da nije noci nebi se videle zvezde ,da nema loseg nebi znali ceniti dobro.Sve se desava sa razlogom .Ako je kriza i nastala ,krivaca za nju potrazi u sebi a ne u spoljasnjim dogadjajima.
 
Да, јасно, зато сам и наговестио да мораш пронаћи начин да схватиш тренутно стање, да раздвојиш битно од небитног. Да ти дам пример...мој комшија иде около и хвали се како има три спаваће собе. Може ли да спава у све три одједном? И због чега има потребу да свима прича како има три спаваће собе? Шта је то што га тера да се на тај начин представља људима? Атеисти би рекли - комплекси, ја сматрам да он носи велико бреме које му ни 33 спаваће собе не могу скинути...
Васпитај своју децу да буду добри и поштени људи и то ти је најбољи начин да победиш неправде које помињеш.

Ма док ја дођем до деце с' обзиром да имам 20, ко зна да л' ће нас и бити, мислим на Србе, овде се за сат ситуација погорша, а не за пар година.
 
Ja sam promenio drzavu i otisao na suprotni kraj planete . I nema vise problema , sve lepo sredjeno , odradis svojih 8 sati dobijes platu od koje zivis kako pristojan covek treba da zivi , zdrastveno osiguranje radi perfektno , ljudi te cene prema radu i rezultatima, salteruse uvek nasmejane , u banci dobijes sok i kolace dok cekas ... Ako te nece sopstvena drzava onda idi tamo gde te hoce. Sto se vere tice ne mogu ti dati nikakav savet sem jednog - ne slusaj nikoga i radi kako ti srce kaze i dusa iste , negde ces vec pronaci mir .

Ја немам намеру да бежим од проблема и да мењам државу, хоће мене држава, само ме неки други неће у њој, није ова јадна Србија ником крива, ваљала је вековима уназад нашим генерацијама, и свима је ваљала осим нама, не ваљамо ми њој пријатељу.

Иначе како кажу у песми ''проверите компас, срећа је далеко, ако не нађем је овде-нећу да је тражим преко!'' .
 
Да, јасно, зато сам и наговестио да мораш пронаћи начин да схватиш тренутно стање, да раздвојиш битно од небитног. Да ти дам пример...мој комшија иде около и хвали се како има три спаваће собе. Може ли да спава у све три одједном? И због чега има потребу да свима прича како има три спаваће собе? Шта је то што га тера да се на тај начин представља људима? Атеисти би рекли - комплекси, ја сматрам да он носи велико бреме које му ни 33 спаваће собе не могу скинути...
Васпитај своју децу да буду добри и поштени људи и то ти је најбољи начин да победиш неправде које помињеш.


pa nego sta je nego kompleks ;). to je dijagnoza. nije covek zadovoljan sobom ili necem u sebi ili oko sebe pa peca 'divljenje' drugih kako bi 'upotpunio' sopstvenu prazninu.

ateista bi mu predlozio da prepozna uzrok svog nezadovoljstva. ateista nece znati na prvu loptu uzroke dok ce neki vernici odmah prepisati biblijsku terapiju (a to smo videli i na ovoj temi) ;)

ti si ziskare, vrlo odmereno i mudro napisao svoje misljenje. :ok:
 
Шта радити када си духовно у кризи, када схватиш да се само лоше ствари догађају око тебе, када видим шта се све дешава Србима и кроз историју и данас, када видим шта се дешава мојима и мени, када видим шта се дешава мојим пријатељима, када видим да само лоши људи и гњиде пролазе и успевају у животу, прича је да добро побеђује на крају, па кад дођемо до краја да ли је уопште битно, кад је крај онда је крај?!

Poenta je što ti posmatraš te "loše" ljude samo sa "materijalne" strane. Nije njima toliko dobro. Samo ti malo porazmisli o tome kakav je njima san, tj. spavanje sa jednim okom otvorenim koliko valja, kolko njihova slava traje itd i shvatićeš neke stvari. ;)
 

Back
Top