Sta predstavlja podznak i koliko je bitan?

  • Začetnik teme LEPA JARICA
  • Datum pokretanja
E da, da ne zaboravimo poziciju vladara ascendenta, jer bez toga nema nista.
Recimo, znam osobu sa podznakom ovna, gde bi se ocekivalo da se istice, da dominira, medjutim...ona se ne cuje, nikad, ama bas nikad!
Kada pogledamo u njen horoskop, mars se nalazi u 12 kuci u ribama i onda postaje jasno.
Takodje primer, dupla lavica, medjutim sunce, vladar ascendenta je u 12. kuci, tako da ta osoba uglavnom cuti, i ne aktivira se mnogo u drustvu. Doduse, nije bas toliko cutljiva kao osoba iz prvog primera.
 
Da, bas sam htela da pitam u kojoj meri recimo Ma u 12. utice na sfere zdravlja ..nekako cak ni dobro polozen ne mirisi mi na dobro..
Moja mama ima uzasno aspektovan Ma u 12 u Lavu i to me je uvek najvise brinulo u njenom natalu posebno sa kombinacijom Saturna u 6om.....najvise zbog zdravlja koje joj je vecito naruseno
 
kako se konta jacina znaka /podznaka?
za znak gledamo na kom je stepenu mejetnuto sunašce, da? te ako za sunce kaže 23 rak 49' 22'' šta mu to dodje slabo nešto a?
u vezi sa podznakom ne razumem, gledam da je jupiter vladar strelca, a on mi isto u raku (u 8. kuci) 22 can 48' 9'' , pa to ništa ne razumem
 
kako se konta jacina znaka /podznaka?
za znak gledamo na kom je stepenu mejetnuto sunašce, da? te ako za sunce kaže 23 rak 49' 22'' šta mu to dodje slabo nešto a?
u vezi sa podznakom ne razumem, gledam da je jupiter vladar strelca, a on mi isto u raku (u 8. kuci) 22 can 48' 9'' , pa to ništa ne razumem

jupiter u raku ti naglasava osobine suncevog znaka, znaci da ti je veoma bitna porodica, tradicija, da si osecajna, zenstvena. Jupiter je u osmoj kuci pa ti je doneo i neke osobine skorpije, zainteresovanost za razne misterije i okultno, seks, tudji novac itd.
 
kako se konta jacina znaka /podznaka?
za znak gledamo na kom je stepenu mejetnuto sunašce, da? te ako za sunce kaže 23 rak 49' 22'' šta mu to dodje slabo nešto a?
u vezi sa podznakom ne razumem, gledam da je jupiter vladar strelca, a on mi isto u raku (u 8. kuci) 22 can 48' 9'' , pa to ništa ne razumem
Svaka planeta, pa i Sunce, su jake ako su u jakoj koći. Jake kuće su 1,4,7 i 10. Kuće srednje jačine su 2,5,8 i 11, dok su 3,6,9 i 12 slabe kuće. Dodatno, svaka planeta koja je u blizini Sunca je izuzetno slaba i kao takva u horoskopu ne radi ništa. U tom primeru, Sunce je srednje jako, ali se nalazi u malefičnoj kući, Jupiter je spaljen, tako da je gotovo nepostojeći (tj izuzetno slab).
 
Ultiman, kod mene je Neptun u egzaktnoj konjukciji sa Suncem i ja ga izuzetno osetim. Ceo zivot mi je u simbolici Neptuna, sto kroz medicinsku skolu, med.fakultet, otac mi radi sa otrovom i vodom, sto je opet u simbolici. Skroz sam naklonjena umetnosti i da nemam dominantne zemljane znake u natalu bila bih sigurno jako nerealna, posto i ovako znam da odlutam od realnosti.
 
To uopšte ne mora da bude od Neptuna. Sve to navedeno lako može da bude dato od strane Venere, ili su ti uglovi u znacima u kojima Venera ima puno osnovnog dostojanstva ili ti je i Venera na neki način istaknuta. Čak i kada bih Neptuna uzimao u razmatranje, jedna planeta može da ima toliki uticaj na čoveka jedino ako je tačno na vrhu prve kuće (eventualno desete), a da pri tome druge planete nisu ni na koji način izražene, drugačije nikako ne.
Drugo, ukoliko je neka planeta u egzaktnoj konjunkciji sa Suncem (pri čemu orbis ne sme biti veći od 16 minuta) ona je u posebnom stanju koje se naziva kazimi. Smatra se da je planeta u kazimiju ojačana.
 
Током трагања о интерпретацијама сам прочитао да неки модернисти казими сматрају још већим степеном спаљености. Није да се слажем с њима. :p

По мојој лаичкој интуицији, казими би имао позитивно значење само уколико Сунце не покрива планету. То јест, у том контексту би позитиван утицај вероватно био ограничен само на Меркура и Венеру.

Истом лаичком логиком, планета не може заиста да побегне од спаљивања преласком у други знак, јер је она за посматрача још увек спаљена.
 
To uopšte ne mora da bude od Neptuna. Sve to navedeno lako može da bude dato od strane Venere, ili su ti uglovi u znacima u kojima Venera ima puno osnovnog dostojanstva ili ti je i Venera na neki način istaknuta. Čak i kada bih Neptuna uzimao u razmatranje, jedna planeta može da ima toliki uticaj na čoveka jedino ako je tačno na vrhu prve kuće (eventualno desete), a da pri tome druge planete nisu ni na koji način izražene, drugačije nikako ne.
Drugo, ukoliko je neka planeta u egzaktnoj konjunkciji sa Suncem (pri čemu orbis ne sme biti veći od 16 minuta) ona je u posebnom stanju koje se naziva kazimi. Smatra se da je planeta u kazimiju ojačana.

Ima tu i Venere, s obzirom da mi je vladar asc u biku i u drugoj kuci, ali opet, venera ne vlada bas zatvorenim intitucijama, bolnicama, psihijatrijama, gde ja provodim dosta vremena :mrgreen: A i otac - Sunce radi u simbolici Neptuna.
Neptun mi je u desetoj kuci u konjukciji s MC, sto se tice tog kazimija, orbis je 17 min. pa ne znam da li to moze da se racuna.
 

Back
Top