Sta niste radili od 'zenskih poslova' ?

Guede

Buraz
Poruka
11.277
Tako ti ja sterem ves i kontam sta sam sve radio od ovih tzv zenskih poslova. I skontam da nema ni jednog kojeg nisam, prao ves, prao sudje, ukljucivao ves masinu, tako i onu za sudje ... peglao, usisavao, prao prozore, kupio prasinu iz svih mogucih coskova, cak sam jednom prilikom i muzao kravu. :D

Ima li neki da je vas zaobisao, a za cure moze pitanje, koje su to tzv muske poslove radile ?
 
Tako ti ja sterem ves i kontam sta sam sve radio od ovih tzv zenskih poslova. I skontam da nema ni jednog kojeg nisam, prao ves, prao sudje, ukljucivao ves masinu, tako i onu za sudje ... peglao, usisavao, prao prozore, kupio prasinu iz svih mogucih coskova, cak sam jednom prilikom i muzao kravu. :D

Ima li neki da je vas zaobisao, a za cure moze pitanje, koje su to tzv muske poslove radile ?
Ne pravim neku podelu između "muških" i " ženskih " poslova...Ja ću uraditi sve što mogu sama , naravno koliko mi znanje i snaga dozvoljava.
 
Ovo snaga je to sto neki posao cini muskim, a ako vec postoje muski, postoje valjda i zenski :D
Pa , to i kažem ...Nešto što zahteva fizičku snagu ne mogu da uradim..Ali sasvim se dobro snalazim u gletovanju , malterisanju , sastavljam nameštaj , lepim pločice ....To je nešto što fizički mogu ...
 
Pa , to i kažem ...Nešto što zahteva fizičku snagu ne mogu da uradim..Ali sasvim se dobro snalazim u gletovanju , malterisanju , sastavljam nameštaj , lepim pločice ....To je nešto što fizički mogu ...
Pa to, svaka cast, i sasvim je jasno da podjela poslova jeste u velikoj mjeri izgovor i nista vise, ali nisam htio da mi tema ide u tom smjeru ... :D
 
Tako ti ja sterem ves i kontam sta sam sve radio od ovih tzv zenskih poslova. I skontam da nema ni jednog kojeg nisam, prao ves, prao sudje, ukljucivao ves masinu, tako i onu za sudje ... peglao, usisavao, prao prozore, kupio prasinu iz svih mogucih coskova, cak sam jednom prilikom i muzao kravu. :D

Ima li neki da je vas zaobisao, a za cure moze pitanje, koje su to tzv muske poslove radile ?
Zvuči kao... čovek mog života! 🤩
Ali ako ne kuvaš, ne važi ti se!
Koliko sam ja pismena, usisavanje je valjda muški posao. 🙁
 
Poslednja izmena:
Jedini posao (ako mozes da kazes da je to posao) koji moze da se okarakterise kao zenski su trudnoca i porodjaj.
Sve ostalo su podele koje su blago zastarele.Ali su u svakodnevnom jeziku i razgovoru ostale (ne mogu da kazem da i ja nekad ne koristim takbe izraze).
Mada ne vidim apsolutno nikakav razlog da muskarac ne opere sebi ili ukucanima ves ili sudove,a da zena ne ume da zameni sijalicu ili proveri ulje na automobilu.
 
Jedini posao (ako mozes da kazes da je to posao) koji moze da se okarakterise kao zenski su trudnoca i porodjaj.
Sve ostalo su podele koje su blago zastarele.Ali su u svakodnevnom jeziku i razgovoru ostale (ne mogu da kazem da i ja nekad ne koristim takbe izraze).
Mada ne vidim apsolutno nikakav razlog da muskarac ne opere sebi ili ukucanima ves ili sudove,a da zena ne ume da zameni sijalicu ili proveri ulje na automobilu.

Mozes da kazes da je posao, ako mozes i za pravljenje :D
 
Podela muško-ženski je odavno izgubila smisao, svi smo u nekom periodu živeli sami (valjda) samim tim smo i radili sve što je potrebno da bi održali stan ili sebe ili auto :lol:..... bilo to peglanje ili postavljanje tipla u zid.

Šta nisam?
Nisam heklao,štrikao,vezao....da kažemo da je to nešto čisto žensko ali spada valjda u hobi.
 

img.jpg


Ima onih koji su i to ....
 
Tako ti ja sterem ves i kontam sta sam sve radio od ovih tzv zenskih poslova. I skontam da nema ni jednog kojeg nisam, prao ves, prao sudje, ukljucivao ves masinu, tako i onu za sudje ... peglao, usisavao, prao prozore, kupio prasinu iz svih mogucih coskova, cak sam jednom prilikom i muzao kravu. :D

Ima li neki da je vas zaobisao, a za cure moze pitanje, koje su to tzv muske poslove radile ?


Jedino još nisam rodio. :mrgreen:
 

Back
Top