Šta kuvamo DANAS?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas je mom dragom mužu rodjendan ( a on, siroma', nije ceo dan tu, baš danas i sutra ide na neki kurs u organizaciji firme, ali to nije tema, nego tek onako, da se požalim ). Nisam neki majstor, ali je od srca. Htedoh da pravim fondan, pa ružice, pa ovo, pa ono, ali... vreme + dečurlja + ostale obaveze = ne može onako kako sam ja želela :confused:
No svejedno, ako je od srca, a jeste 100%, onda ni šlagu i gumenim bombonama ništa ne fali, zar ne? :D

Pogledajte prilog 174676Pogledajte prilog 174675
 
Danas je mom dragom mužu rodjendan ( a on, siroma', nije ceo dan tu, baš danas i sutra ide na neki kurs u organizaciji firme, ali to nije tema, nego tek onako, da se požalim ). Nisam neki majstor, ali je od srca. Htedoh da pravim fondan, pa ružice, pa ovo, pa ono, ali... vreme + dečurlja + ostale obaveze = ne može onako kako sam ja želela :confused:
No svejedno, ako je od srca, a jeste 100%, onda ni šlagu i gumenim bombonama ništa ne fali, zar ne? :D

Pogledajte prilog 174676Pogledajte prilog 174675
preslatko
iskreno
ja ne volim torte koje su savrsene na izgled
pod tim mislim na one uglacane, ispeglane, kao pod konac
volim bas ovakve kao sto je tvoja
i ja seki kad sam pravila tortu
bila je od srca i sa sarenim bonbonicama
i sa slagom ovako namazanim
to mi je nekako preslatko i najlepse :)
svaka cast
 
preslatko
iskreno
ja ne volim torte koje su savrsene na izgled
pod tim mislim na one uglacane, ispeglane, kao pod konac
volim bas ovakve kao sto je tvoja
i ja seki kad sam pravila tortu
bila je od srca i sa sarenim bonbonicama
i sa slagom ovako namazanim
to mi je nekako preslatko i najlepse :)
svaka cast

Hvala Yoav, ali ja sam ovako namazala šlag, jer n'umem drugačije :rumenko: Ma, dve leve ruke imam kada je šlag u pitanju, a i to je blag izraz. :rumenko:
A pravila sam je brzinski, jutros, da ne zna, jer ako zna onda nije iznenadjenje ;) Pa napravila tortu ( plazma torta, obična, ali to obožava, pa neka iznenadjenje bar bude po njegovom ukusu ), pa dok mi se voda za šlag hladila u frižideru, rekoh - da skinem zavese da operem, vreme je. A kada sam videla neverovatnu količinu otisaka malih šakica na prozorskom staklu pao mi mrak na oči. Pa operem dva krila, pa "šlagiram" tortu, pa završim prozore, pa met'em bombonice na tortu... uh, koliko vremena imam, i što je bitnije, koliki sam "majstor" - još je i dobro ispala :rumenko:
 
Svekrva kuva čorbast pasulj, beli ( nisam neki fan, više volim šareni ), uz to ćemo cveklu ili krastavčiće kisele, a ja umesila štapiće sa susamom, pa ću posle podne da ih pečem, da grickamo uz TV, jer smo silom prilika ( čitaj vremena) još uvek u kući.
 
Pogledajte prilog 174900

Krem supa od karfiola

Vreme pripreme 30 min.

Glavicu karfiola i beli krompir kuvati u malo slane vode.Kada je skuvano odvojiti nekoliko ruzica karfiola a od ostalog koristeci stap mikser napraviti gustu kremu.
Zacini:so,kurkuma,beli biber,narendani muskatni orascic
Umesati pavlaku ali je ukusno cak i bez nje.Vratiti cele ruzice karfiola u supu.
Posuti naseckanim persunovim liscem i posluziti sa krutonima i tvrdim sirom (parmezan,grana padano)
 
Ja sad pecem Spanske pitice :)
a od komsinice sam dobila 2 super recepta za "Pivcice" :)
Ko zeli da pravi,evo ih:

PIVCICI
Zamesiti testo od: 2 soljice, od crne kafe, piva, 4 soljice CK ulja, oko 650 gr. brasna, 1 prasak za pecivo. Kad zamesis testo podeli ga na dva dela i u jedan dodaj dve kasike, supene, kakaoa pa dobro izmesi i potom podeli testo na osam delova i tamno i svetlo, svaki deo oklagijom razvaljaj i preko svetlog stavi tamni deo i obrnuto. Svaki sastavljeni deo iseci na 4 dela i uvijaj u kiflice i redjaj u pleh,ne mora se podmazivati, pa peci na umerenoj vatri. Moraju ostati svetle, sad koliko da se peku zavisi od sporeta ali otprilike 15-tak minuta. Kad su pecene izvadi ih u jednu dublju ciniju i prelij prelivom.
Preliv:uspinuj 300 gr. secera sa casom vode, stavis secer u vodu i kuvas ga oko 15 min.,


Testo: 15 soljica od crne kafe, brasna, 6 soljice CK ulja, 3 soljice CK piva i 1 prasak za pecivo. Kad sjedinis sve sastojke dobro umesi i ostavi da stoji najmanje 2 sata ili najbolje da zamesis uvece pa stavis u frizider i ostavis do sutra, tada visak ulja izadje pa su manje masne. Testo podeli na loptice i svaku razvaljaj oklagijom i iseci na 4 dela uvij kifle i peci , pecene uvaljaj u prah secer. ove kiflice mozes da filujes po zelji ako hoces slatke filuj sa pekmezom euokremom ......, ili ako hoces slane filuj sa sunkom, sirom, ribom...... slane uvaljas u parmezan.

 
e zene dajte mi savjet u vezi recepta za bakin kolac (e sad nadam se da se svuda tako zove..srcolici kolacici sto se prave u kalupu)

svuda nadjem isti recept ali su kolaci suvi i tvrdi cim ih izvadim iz kalupa..cak ih onako vrele stavljam u posudu umotanu u kesu ali dzabe.

imate li vi neki recept da budu fini i mekani? nekakvu tajnu?

koje gustoce vam bude tjesto prije stavljanja u kalup?

E, ovako:
4 jajeta
8 kašika šećera
25 kašika brašna
24 kašike mleka
24 kašike ulja
1 prašak za pecivo
1 ( mada ja uvek stavim 2, pa čak i 3 ) vanilin šećer

Ovo nema da omane :ok: jeste malo zametno da se broji kašika po kašika, ali meni tako svekrva dala recept i svaki put kažem - e "kašikaću" sve u kesice od zamrzivača i premeriću, da se ne zamlaćujem svaki put - i svaki put zaboravim :D
Stvarno ispadne meko i lepo, još ako voliš po malo eurokrema da namažeš... ako ne, opet dobro :ok:
 
Ovo gore sto sam postovala?

Интересантно је било гледати како се праве оне ћуфте у чорби..

Једино нисам разумела, шта је додавано из оне тегле,
деловало је као кувани пиринач, али није, видела сам када је
додаван пиринач из оне зделице..
 
2iqn7ef.jpg


Moje Spanske pitice od danas i kafaaaaa da se razdrmam malo.
 
Danas sam spremila nešto što mi se jelo, a pošto nema naziv, može se zvati Čičkov ručak... ;)

Obarila grašak, u vodi, bez ičega...
Naseckala sitno domaću slaninu i kratko je propržila sa belim lukom(bez ulja) i origanom...
U slaninu dodala kašičicu brašna i prelila sa 2 dl mleka...
Mešala neprestano... dodala mirođiju...

Služiti:
Bareni grašak onom šupljikavaom kašikom vadila iz šerpice(da se dobro ocedi)... stavila u tanjir... i preko njega prelila sos... ;)

Toliko mi se dopalo da sam isto ponovila i za večeru...;)

P.S. Super je što nema soli, vegete, ulja i ostalih otrova...;)
 
Ispekla krmenadlice u tiganju, na malo ulja...
Obarila grašak...

U ulje od pečenja krmenadlica propržila malo belog luka i origana... dodala malo brašna i mleka... da se zgusne... i malo mirođije...

Služila:
krmenadlice prelila sa sosom, i sa strane grašak... ;):D

P.S. Jel koristite beli luk u prahu? Ja oduvek. U stvari, ja ne jedem luk, nikakav, pa mi je ta varijanta u prahu jedina prihvatljiva... dok ja kuvam...:rumenko::mrgreen:
Šta mislite o njemu?
 
Ja danas spremila brzinski ručak:
supica iz kesice, minut-pire, čufte u paradajz sosu i slatki kupus kao salatu.

A taj luk u prahu - ja koristim beli luk u granulama, kad nemam svež, inače mi svi volimo luk, bilo crni bilo beli,
i obilato ga koristim pri kuvanju.
 
ja imam neka rebarca
al ne znam sta cu s njima sutra :/

...sveza rebarca spremam tako sto ih poslolim i zacinim karijem, bosiljkom, biberom...ma moze bilo kojim zacino sto volis...sipam i vode i onda se oni lagano krckaju, na kraju ostavim d ase zapeku u sopstvenoj masnoci, ponekad, samo ponekad, dodam malo masnoce...sluzim ih uz pire krompir i neka salatica.
 
zene kako spremate praziluk?ja sam pravila tart pre neki dan i muzu se svidelo i kupio jos al ja bih sad nesto drugo
imate li neke proverene recepte?mislim ako se to zove praziluk
evo fotke
gd-poireaux-400.jpg

ja spremam sos, najjednostavniji moguci sos od praziluka
na masnoci na kojoj sam predhodno isprzila snicle npr, dodam praziluk (predhodno sam ga isekla na kolutove i probarila u vodi, jedno 5 minuta)
znaci, tako ih propzim, dodam malo brasna i pavlake, zacinim i to je to
otprilike uzmem 5 vecih praziluka
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top