Quantcast

Šta kuvamo DANAS?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

причалица

Buduća legenda
Poruka
41.927
Mi danas konačno imamo pravi gurmanski ručak :)
Jeste da sam juče provela poslepodne u kuhinji, ali pošto ne pamtim kad sam imala ručak duži od pola sata, stvarno je vredelo:klap:

Juneći jezik na mačkicin način :cool:
Juneći jezik kuvati u posoljenoj vodi, sa dodatkom peršuna, šargarepe, lovorovog lista, nekoliko zrna bibera i čenova belog luka. oko 2-3 sata, dok ne omekša. Zatim jezik oguliti od one gadne bele kore i iseći na šnite debljine oko 1 cm. Namazati ih senfom i ubaciti na kratko u vrlu rernu na ugrejanu mast. Zatim dodati iseckanu glavicu luka, iseckanu šargarepu, peršun i celer iz supe, i isečenih 500 g šampinjona. Zaliti sve supom u kojoj se kuvao jezik i izmrviti jednu goveđu kocku za supu (onaj koncentrat); zatvoriti tepsiju folijom i ubaciti u rernu na jedno 1-1.5 sat. Za to vreme u jednoj činijici dobro izmešati - 1 dl pavlake, 1 dl belog vina, 1 kašičica gustina, dva izgnječena čena belog luka, nekoliko sitno iseckanih kliselih krastavčića, podosta peršunovog i celerovog lišća i beli biber. Kad se ono u rerni dooobrooo ukrčkalo, preliti ovim iz činijice, malo promešati da se sjedini i vratiti opet poklopljeno u rernu na još jedno po' sata.
Znači, ispalo je fenomenalno :cool:, ja mislila biće ručak za danas i sutra, ali sinoć se već pojelo podosta.
Za prilog može bareni krompir, ili pirinač, ili pire krompir :aha:

znači, pošto volim jezik a drugačije ga pravim, ovo ću da probam u nedelju....ko me bude bojkotovao, neće ništa jesti od mojih ruku sedam dana.

Micimacko

Poznat
Poruka
9.853
uspele su
a014.gif

huh,eto ja samo zavirila,ali pošto uspela sa punjenim paprikama,eto i ja da napišem današnji meni..
zečji paprikaš sa sve knedlama i paradjaz salata...a za nedelju ćemo opet imati neke goste,pa sve nešto razmišljam o jednom receptu sa živinom(zato pišem tako jel nije samo pile,nego više vrsta pernatih životinja)...e kada u glavi usavršim sve,ondaK ću vam napisati šta sam mislila,i naravno posle kako je ispalo...

gost 125526

Veoma poznat
Poruka
11.723
j.ebote de nalazite sve te zeceve i junece jezike
ja se sve ustrucavam da trazim i dzigericu koja je nesto uobicajenija
jer ima nekih vise vrsta pa cika mesar(..:rumenko:) moze da mi postavi neko podpitanje na koje u najavi znam da necu znati odgovor

al evo da pitam vas
koje sve dzige postoje i koja vazi za najzdraviju
i
kako se sprema (je l se samo przi il ima neka cakata na forata)?

Micimacko

Poznat
Poruka
9.853
Poverljiva srce mi zečetinu kao uglavnom živinu kupujemo od jednog staaaaaaaaaaaaaaaarog prijatelja koji se time bavi,pa mi uvek prvi saznajemo kada ima svežeg mesa,bilo da je to zečetina,ćuretina,teletina itd..a što se džige tiče,po mena najbolja džiga je pačija,koja se dinsta pa proprži sa crnim lukom i servira sa krompir pireom...teleća džiga je po meni bolja od svinjske,nekako ima upečatljiviji ukus...bilo da potapaš u mleku pa pržiš,ili dinstaš sa lukom,ne možeš pogrešiti...

proka

Legenda
Poruka
56.816
danas pileca supica, pa pile peceno na soli i ustipci od tikvica..
posto je ovo sve uglavnom poznato, ostavicu samo recept za ustipke

narendajte tikvice, pa zamutite sa sve vodom koju su pustile pola pola belo brasni i kukuruzno, prasak za pecivo i zacini /moze svasta nesto ;) recimo i tucana paprika/ kao gusce testo za palacinke i kasikom supenom spustati masu u vruce ulje i to je sve :)

dive

Legenda
Poruka
60.594
pa to je baš lepo od njega...što bi žena morala stalno da kuva?
i mene je mm juče odmenio.

e, moji hoće tikvice samo ovako....a mene nervira, jer 'popiju' dosta ulja :confused:

ja u istu takvu masu ubacim istisnuti cen belog luka i mrvljeni beli sir..ili fetu..i ne przim, nego pecem na pek papiru u rerni.
razlike nema u ukusu, a nema ni ulja u njima.

Poruka
20.421
j.ebote de nalazite sve te zeceve i junece jezike
ja se sve ustrucavam da trazim i dzigericu koja je nesto uobicajenija
jer ima nekih vise vrsta pa cika mesar(..:rumenko:) moze da mi postavi neko podpitanje na koje u najavi znam da necu znati odgovor

al evo da pitam vas
koje sve dzige postoje i koja vazi za najzdraviju
i
kako se sprema (je l se samo przi il ima neka cakata na forata)?

Imas bre pilecu , telecu i svinsku dzigericu ( valjda ) .
Kazu da je teleca najmekanija, a koja je najzdravija ne znam .

Recepiš dobijes ako budes zelela :)

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
ma, i ja nisam znala za te jezike i tako to...ali, pitam - imate li jezik, a oni kažu ''da, a vi gospođo?''.....posle toga je sve lakše.
dobro je da nisam pitala za mozak :rumenko:
Meni se redovno to dešavalo baš sa mozgom :roll: Poslednjem sam rekla - e, svi valjate istu foru, nije mi više ni smešna:confused:
Negop sad, kad uđem u mesaru, u glavnom znam za dve gde bimoglo da bude takvih stvari, lepo pogledam, ako ima - izloženo je, ako se ne vidi, onda ni nema. Tako se više ne dovodim u neprijatne situacije...
A škembiće ne spremam kod kuće. To jede sam muž i to u kafanama, toliko je jeftino i mora da je bolje nego da ja spremam kod kuće... ne isplati se usmrdeti kuću i par sati držati uključen šporet:confused:

što se tiče digerice, zato se i drži u mleku, em da bude mekša, ali i mleko 'razotrovi' :mrgreen: džigericu... Mi jedemo pileću, a svinjsku ne volimo tako kao šnicle, ali može da prođe kad se samelje pa izmeša sa lukom i krompirom, i još tu svašta nešto pa se peče kao ćufte.
Doduše, ni mi ne jedemo često, možda jednom, u par meseci:confused:

Mi danas idemo na neki roštilj, nadam se da ću moći da ga jedem :worth:

proka

Legenda
Poruka
56.816
hehehehehehh:hahaha::hahaha::hahaha:

ko te tero :per:
sad trpi :cmok:

elem, danas je za rucak pileci ajmokac :)

prvo na ujlju proprzim meso sa svih strana da dobije boju, pa ga izvadim i na tom ulju prodinstam crni luk, persun, sargarepu, papriku, paradajz ..pa sjedinim, zalijem vodom da ogrezne i na laganoj vatri krckam dok ga ne ukrckam ..pred kraj ubacim malo belog luka
zacinim alevom paprikom /ili tucanom ;)/, kim, biber u zrnu, origano, majcine dusica, /volem umesto dusice i ruzmarina da stavim samo mirodjiju/, ruzmarin, belim lukom, vegeta, persunov list, celer ......

na kraju u soljici razmutim malo brasna ili gustina s vodom i zalijem preko omeksalog ajmokca da bi dobio gustinu kao kod sosa. Prokuvam jos koji minut i skolinim s vatre. prilog po zelji.

ajmokac je uvek kao novo jelo u zavisnosti od priloga, a moze da ide sve od testa, krompira na sve nacine, pirinca, spanaca, njoka, knedli od starog hleba itd
i jos da napomenem, ajmokac moze da se spremi i bez svih gore navedenih zacina i opet ce biti ajmokac :super:

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
13.085
Gvakamole

Oljustite i ocistite avokado, pa viljuskom ispasirajte pulpu. Odmah dodajte sok od limete, seckani mladi luk i ljutu papriku, kockice oljustenog paradajza, svez korijander koji se isecka ili u prahu i malko soli. Dobro promesati sve..
Mi umacemo tortilje one kupovne kao predjelo i posle stavljam na tortilje zagrejane na suvom tiganju pa redom svasta preko..;)

A ja danas posto pecemo paprike za zamrzivac(od toga napravimo event uvek!)pravim pitu sa jogurtom i sa mesom.To ce biti ujedno i rucak...

Poslednja izmena:

/una/

Domaćin
Poruka
3.005
Gvakamole

Oljustite i ocistite avokado, pa viljuskom ispasirajte pulpu. Odmah dodajte sok od limete, seckani mladi luk i ljutu papriku, kockice oljustenog paradajza, svez korijander koji se isecka ili u prahu i malko soli. Dobro promesati sve..
Mi umacemo tortilje one kupovne kao predjelo i posle stavljam na tortilje zagrejane na suvom tiganju pa redom svasta preko..;)

A ja danas posto pecemo paprike za zamrzivac(od toga napravimo event uvek!)pravim pitu sa jogurtom i sa mesom.To ce biti ujedno i rucak...

Hvala:)

gost 125526

Veoma poznat
Poruka
11.723
fala mirki i parki za infose vezane za dzigu
znala sam ja da postoji neki razlog zasto je ja ne spremam:p

danas cu da napravim gulas od pecuraka
sve isto kao gulas sa mesom
samo sto cu da dodam malo pirinca
i mozda jednu rendanu sargarepu

Feelgooood

Iskusan
Poruka
5.306
Grašak, ali gust, kao prilog... Faširane, možda pire za izbirljive...
kupus za salatu i kolač od jabuka... samo da pronađem recept pa ću napisati...
Sigurna sam da jednostavniji ne postoji ali je super ukusan, mislim da će se Parki dopasti,
primetila sam da imamo sličan ukus za kolače ;)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.