Шта је заправо Офис 365?

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
У реду, прво прогуглам. Каже да је то Офис у облацима. Али не знам следеће:
1. какав је мени, команде, личи ли на 2016
2. Ако је у облацима, могу ли ја да фајлове снимим на комп, као из осталих верзија, да не буду у облацима
3. укуни његово однос са десетком, 2013, 2016 итд.
 
1. liči unekoliko, ali ne sasvim, ima nekih razlika.
2. možeš
3. šta je "ukuni"
1. Ја се мало погубих у почетку са постојећепм 2016 јер сам кући на десетки. мада, није толико због верзије, колико што је у тој фирми где свратих све на српском.
и како на српском да тражим рецимо defender fierewall? Ватрени зид*
3. Укупни. Погuтах слово
 
Значи повољнији. А како се плаћа рецимо Офис 2016?

Ne prodaje se vise kolko znam, ali ako ga neko prodaje, instalira se i nema godisnje pretplate.
Ne znaci da je 365 povoljniji. Starije verzije Office-a mozes naci za ispod $100 recimo na eBay i nema pretplate, nego kupis i instaliras. Godisnja pretplata za Office 365 je $99.
 
Prvo i prvo - NE POSTOJI više Office 365. To što se nekad tako zvalo sada je Microsoft 365 i uključuje mnogo više servisa, Office je samo jedan od uključenih paketa.

Cena zavisi od "širine" paketa, ali recimo da kreće oko 60 evra godišnje, ili 100 evra za celu porodicu (do 6 osoba).
 
У реду, прво прогуглам. Каже да је то Офис у облацима. Али не знам следеће:
1. какав је мени, команде, личи ли на 2016
2. Ако је у облацима, могу ли ја да фајлове снимим на комп, као из осталих верзија, да не буду у облацима
3. укуни његово однос са десетком, 2013, 2016 итд.
Rekao bih da je to browser based office... shto tje retji mozhe i na Linux-u :P
 
Prvo i prvo - NE POSTOJI više Office 365. To što se nekad tako zvalo sada je Microsoft 365 i uključuje mnogo više servisa, Office je samo jedan od uključenih paketa.

Cena zavisi od "širine" paketa, ali recimo da kreće oko 60 evra godišnje, ili 100 evra za celu porodicu (do 6 osoba).
То и каже особа да се добија за 6 рачунара
 
Ako hoces klasicno prodaje se 2021.

Kupis jednom i to je to.

365 je za firme jer omogucuje vecu povezanost izmedju zaposlenih i sto se uz pretplatu dobija i mogucnost da mejl server bude kod microsofta, onda microsoft brine o bezbednosti svega toga za sta bi u suprotnom firme morale da angazuju ljude ili kompanije.

Ovako placaju pretplatu Bilu i ujedno resavaju jos neke probleme.

A ako si obican kucni korisnik to ti nije potrebno.
 
Ne prodaje se vise kolko znam, ali ako ga neko prodaje, instalira se i nema godisnje pretplate.
Ne znaci da je 365 povoljniji. Starije verzije Office-a mozes naci za ispod $100 recimo na eBay i nema pretplate, nego kupis i instaliras. Godisnja pretplata za Office 365 je $99.
Колико ја видех Офис 2010 може да се скине гратис, вероватно зато јер га сматрају превазиђеним
Ako hoces klasicno prodaje se 2021.

Kupis jednom i to je to.

365 je za firme jer omogucuje vecu povezanost izmedju zaposlenih i sto se uz pretplatu dobija i mogucnost da mejl server bude kod microsofta, onda microsoft brine o bezbednosti svega toga za sta bi u suprotnom firme morale da angazuju ljude ili kompanije.

Ovako placaju pretplatu Bilu i ujedno resavaju jos neke probleme.

A ako si obican kucni korisnik to ti nije potrebn

Ма лепо је то што Гејтс брине али не схватам зашто неко повери да му други лувају документа? Пукне еншто ускочи хакер и ајд здраво.
Или тај клауд. Имаш фирму са 100 радника а ништа на свом серверу. Све негде у облацима.
 
Најважније питање. Знамо да рецимо Ворд фајл куцан у 2016 кад отвориш у старој верзији, залепи по десетак речи. Или куцан у десетки кад отвориш у седмици.
Да не буде нешто слично и са том фирмом која сад има 16 а прелази на 365?
 
Колико ја видех Офис 2010 може да се скине гратис, вероватно зато јер га сматрају превазиђеним


Ма лепо је то што Гејтс брине али не схватам зашто неко повери да му други лувају документа? Пукне еншто ускочи хакер и ајд здраво.
Или тај клауд. Имаш фирму са 100 радника а ништа на свом серверу. Све негде у облацима.
Pa manje sanse ima da pukne nesto kod Bila koji je ulozio milijarde u servere nego da pukne kod neke firme.

Isto vazi i za hakere.

A trece je cena. Platis pretplatu 5 evra puta 100 radnika to je 500 evra mesecno. A to nije ni petina plate da placas jednog coveka da to radi.
 
У реду, прво прогуглам. Каже да је то Офис у облацима. Али не знам следеће:
1. какав је мени, команде, личи ли на 2016
2. Ако је у облацима, могу ли ја да фајлове снимим на комп, као из осталих верзија, да не буду у облацима
3. укуни његово однос са десетком, 2013, 2016 итд.
Kaд имаш Libre Office, WPS Office и многе друге програме Офис 365 је нешто што ти сигурно не треба.

Колико ја видех Офис 2010 може да се скине гратис, вероватно зато јер га сматрају превазиђеним
Лиценца није бесплатна. A свакако да можеш да га скинеш, али лиценца мора да се плати.
 
Kaд имаш Libre Office, WPS Office и многе друге програме Офис 365 је нешто што ти сигурно не треба.


Лиценца није бесплатна. A свакако да можеш да га скинеш, али лиценца мора да се плати.
Oдем да нешто помогнем око неких табела
и сад треба да их убеђујем да пређу на Либре Офис. Већ су на Виндоус, платили.
Уозбиљимо се.
Већ неколико пута писах да то личи на ово. Одеш код мајстора да видиш нешто за рецимо голфа а он ти каже да га бациш и прећеш на Ауди. Или слично
 
To je samo demo, puna verzija se platja...
Можда мада на сајту не пише да је демо. Иначе. још сам био на седмици када сам регуларно скинуо Офис 10 портабле, без кодова, крекова (које и не знам). Заправо сам био на Виндоус 7 а Офис још увек 2003 и онда уградим тај портбале 10
 
Oдем да нешто помогнем око неких табела
и сад треба да их убеђујем да пређу на Либре Офис. Већ су на Виндоус, платили.
Уозбиљимо се.
Већ неколико пута писах да то личи на ово. Одеш код мајстора да видиш нешто за рецимо голфа а он ти каже да га бациш и прећеш на Ауди. Или слично
Znash kako doc/x pisan u Libre Office se uchitava u word-u bez problema, mada ne uvek i obratno...
 
Можда мада на сајту не пише да је демо. Иначе. још сам био на седмици када сам регуларно скинуо Офис 10 портабле, без кодова, крекова (које и не знам). Заправо сам био на Виндоус 7 а Офис још увек 2003 и онда уградим тај портбале 10
Skini sa M$ sajta besplatno, i onda je besplatan... rekoh, ima samo demo verzija...
 
Oдем да нешто помогнем око неких табела
и сад треба да их убеђујем да пређу на Либре Офис. Већ су на Виндоус, платили.
Уозбиљимо се.
Oзбиљан сам. То што ти ниси користио те програме, не иде да их овако понижаваш а да сада испада да је Мајкрософтов софтвер супериоран.
И други програми могу да снимају у doc i docx. Дакле преласком на бесплатне програме не би изгубио ништа. Нису то програми који постоје од јуче, развијају се годинама.
По овом што си ти написао, ти програми не ваљају само јер су неки људи већ купили Мајкрософтове производе ? Уозбиљимо се. Неће им фајлови из Мајкрософт софтвера бити неупотребљиви ако пређу на друге програме. А имали би уштеду због тога што се лиценца не плаћа у односу на Мајкрософтову лиценцу.

Можда мада на сајту не пише да је демо.
Не пише ни да је бесплатно. Чак напротив, пише везано за лиценцу
https://support.microsoft.com/en-us/office/activate-office-2010-1fe7340c-50e2-458f-8677-f57f5a140f46
 

Back
Top