Quantcast

Šta je nepravda

Metronomy

Iskusan
Poruka
5.835
Неправда је јадно стање културе сећање у Србији и Срба, разваљених од стране комуниста и мондијалистичких ДОСоваца.
Но, боље бити мора јер горе од овога тешко да може.

На пример -

Marta 1943. godine, u Vrnjačkoj banji, Veselin Šijaković je ubio gestapovskog oficira, jednog od najodgovornijih za nacistički zločin u Kragujevcu 21. oktobra 1941, kada je strijeljano 3000 civila, od kojih 300 učenika...

- Učestvovao sam aktivno, iako star, u ratovima u vrijeme raspada SFRJ. Kada je srpski svat poginuo u Sarajevu, isti dan sam otišao za Beograd i stavio se Srpskoj gardi na raspolaganje. Iako mi je bilo 68 godina, nijesam bio gori borac nego kada sam bio mladić. Čak sam uspio da, u borbi prsa u prsa, golim rukama zadavim jednog ustašu. Ratovao sam, uglavnom, po Bosni. Posle 50 godina, na istom mjestu. Sve je bilo isto, čak su i neprijatelji bili isti.“

http://slobodnahercegovina.com/veselin-sijakovic-1924-2009-prica-o-junaku-koji-je-osvetio-kragujevacke-djake-a-partizani-ga-osudili-na-smrt/
Ali nista, 100 godina mator, a nista nije naucio osim naravno da se bije po sumi....sto lupas kad ne moras....

AZTEC

Buduća legenda
Poruka
27.311
Nepravda je kada se uhapsi jaci zato sto je maltretirao slabijeg.

Slabiji nece da radi na sebi ili nece da prihvati da sluzi jaceg i onda ide na emocije drugih slabica kako bi sebe videli u njemu i zloupotrebili danasnje pravo glasa i time sprecili jaceg da uzme ono sto mu po zakonu pripada.

Zanimljivo je da se ljudi sete nepravde samo i iskljucivo onda kada su samo oni ili neko slican njima ugrozeni.

Poslednja izmena:

Metronomy

Iskusan
Poruka
5.835
Nepravda je kada se uhapsi jaci zato sto je maltretirao slabijeg.

Slabiji nece da radi na sebi ili nece da prihvati da sluzi jaceg i onda ide na emocije drugih slabica kako bi sebe videli u njemu i zloupotrebili danasnje pravo glasa i time sprecili jaceg da uzme ono sto mu po zakonu pripada.

Zanimljivo je da se ljudi sete nepravde samo i iskljucivo onda kada su samo oni ili neko slican njima ugrozeni.
E to jeste nepravda, doduse planinarska, stigla iz varvarskih civilizacija gde je nagon zakon, a mozak sluzi za ukras...
Srecom, ljudi su izmislili jaceg od jaceg, pa ako se ne bojite boga onda se plasite pendreka...

Stranka Policije

Početnik
Banovan
Poruka
8
Nepravda je kada nemate posao. Pravda je pravo da učinimo ono što mislimo da treba, i onda pravda može da bude sve. I krivda isto tako.

Pravda – rekao je jednom – mi mislimo da znamo šta je to. A ništa nije neodređenije. Može da bude zakon, osveta, neznanje, nepravda. Sve zavisi od stanovišta.

Pravda je kao zdravlje, misliš o njoj kad je nema, i zaista je neodređena, ali je možda najviše želja da se udavi nepravda, a ona je vrlo određena. Svaka nepravda je jednaka, a čovjeku se čini da je najveća koja je njemu učinjena. A ako mu se čini, onda i jeste tako, jer se ne može misliti tuđom glavom.

Ogriješivši se tako o pravdu u cjelini, Ijudi nikad neće biti u mogućnosti da ostvare svoj dugo žuđeni humanitet, jer je on cjelovit: svaka nepravda ga ruši u potpunosti.

Poslednja izmena od moderatora:

Grindelwald

Obećava
Poruka
92
Nepravda postoji u mnogim formama egzistencije. Teško je definisati istu. Ono što je pravda u očima jedne osobe je nepravda u očima druge. Ako uklonimo faktor subjektivnosti i koristimo faktor objektivnog zaključivanja, da li je moguće doneti ispravni sud? Ko odlučuje? Grupa ljudi očigledno. Moral definiše nepravdu i pravdu. Tako je oduvek bilo. Kako se moral menja kroz istoriju, tako se menja i nepravda.

@neno@

Zainteresovan član
Poruka
131
Nemaš posao, dobar auto, dobru kuću.. nepravda.
Imaš posao, solidan auto, kuću po mjeri ali opet nepravda.. nemaš kao što neki imaju..

Skoro čitav život postio, davaao siromašnim, bogaljima, pomagao u izgradnji vjerskih objekata, nikome ružnu riječ uputio niti zlo mislio.. snadje te neka bolest, životna tragedija, napustiš svijet prerano, "kad ti vrijeme nije".. nepravda.
Nepravda je kad se nevin moraš nekome pravdati.