Quantcast

Sta Hrvati sami predvidjaju?

ucka

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.763
Tvoj problem je sto ne razumes i onda pokusavas da se ukljucis u neku diskusiju a nista nisi procitala, procitaj nesto ne budi lenja.

Vidis da i sam ministar finansija ne pominje Nemacku i Evro zonu, procitaj zasto.

Hrvatska se ne moze obratiti za bajlaut Nemackoj jer Berlin i Brisel daju bajlaut iskljucivo zemljama clanicama Evro zone, na primer ako Slovenija zatrazi bajlaut od njih ce dobiti.
..pa sljedece godine Hrvatska je clanica !!!

Forumaš Veličanstveni

Elita
Banovan
Poruka
15.221
Italijanske vesti:

ansamed.ansa.it/ansamed/en/news/nat...fficult-Croatia-finance-minister_7174207.html

(ANSAMed) - ZAGREB, JULY 11 - ''Croatia's economic situation is extremely difficult and will get worse next year, to the point where we might have to ask the IMF for help,'' Finance Minister Slavko Linic told Globus weekly in an interview today.

Hrvatska ekonomska situacija je ekstremno teska i bice losija iduce godine, do tacke gde mi moramo da od MMF trazimo pomoc," rekao je finansijski ministar nedeljnom Globusu u intervjuu.

Znaci i Hrvatska je na putu da zatrazi bajlaut i udje u klub malih zemalja ekonomski neodrzivih teritorija.
Znači, možemo očekivati veće prisustvo polutanskih forumaša koji će veličati srpskog roditelja dok se ne preokrene situacija?

migel59

Poznat
Poruka
8.319
Znači, možemo očekivati veće prisustvo polutanskih forumaša koji će veličati srpskog roditelja dok se ne preokrene situacija?
Ne, i Srbija ce zatraziti novi bajlaut.

Samo je jos neizvesno od koga.

Nema mnogo onih koji pored Nemacke/Evro zone mogu dati bajlaut, na primer:

Anglosaksonci i MMF
Saudijska Arabija
Kina

eventualno Rusija i Turska ali ograniceno i samo za odredjene ciljne zemlje, mozda ima jos neko, lepo je da se spisak prosiri.

trimarmir

Primećen član
Poruka
553
E usrećili ste se i vi i mi. I jedni i drugi smo opljačkani i rastureni - bagra se obogatila i opljačkala nas a jedan tanki sloj super živi. Sad čekamo mrvice sa EU - stola a narod obespravljen. Mnogo smo se "usrećili" sa državnošću i sličnim glupostima. Opljačkali su nas i narod gurnuli da se mrzi i svađa i umesto da krivce tražimo među svojim "usrećiteljima" (političarima i tajkunima) mi se okrenuli jedni protiv drugih. Eto to je ukratko ono što nam se dešava. Dužni smo i jedni i drugi "ko Grčka" i pogubili smo i ono malo ljudskog dostojanstva što smo ga nekoć imali. Neka živi običan svet i neka ne traži krivce izvan svog dvorišta. Teško i vama i nama.

morski covik

Iskusan
Banovan
Poruka
6.426
seksistički mi lipo zvuči, ali nije tako, pišen i ja šta me volja i snosim posljedice al osjetljiv sam na tuđu patnju;)

pa ko in smeta, nisan mod da branim, samo znaš, žensko je, ranjivo, boliće je posli[/QUOTE]

Zasto bi je bolelo ? Od koga joj stize pretnja? Covik ,jel ti to saljes koleginici latentne signale da pazi sta pise?
Ili, si se postavio seksistiki prema koleginici ...pocrtano?!

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
..pa sljedece godine Hrvatska je clanica !!!
Те паре не можете да узмете кад хоћете и трошите како хоћете.
pa ko in smeta, nisan mod da branim, samo znaš, žensko je, ranjivo, boliće je posli
То те је неко слагао,жене су јаче него мушкарци.

morski covik

Iskusan
Banovan
Poruka
6.426
a ti znaš šta ja mislim? a znači svjestan si da je franjo laga kad je reka da je sretan šta mu žena nije srpkinja ili židovka. :mrgreen:

seksistički mi lipo zvuči, ali nije tako, pišen i ja šta me volja i snosim posljedice al osjetljiv sam na tuđu patnju;)

C...:roll:, seksizam nije ono sto ti mislis...Ali ,ajde ako si ti to tako zamislio,u tom slucaju od nje zavisi,ali mislim da ces doziveti FAIL

Sad lazes ko Tudjman...:lol:

ucka

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.763
Ali ne Evro zone.

Berlin i Brisel cak ni Madjarskoj nisu hteli da daju koja je vec dugo clanica EU medjutim nije Evro zone.
..tko god je clan EU,je i clan Eurozone..naravno onaj koji je prihvatio Euro kao monetu..Crna Gora i Kosovo su isto clanovi Eurozone,makar nisu clanice...Madjarska je imala konflikt sa EU..valjda si citao !!!

Poslednja izmena:

migel59

Poznat
Poruka
8.319
..tko god je clan EU,je i clan Eurozone..naravno onaj koji je prihvatio Euro kao monetu..Crna Gora i Kosovo su isto clanovi Eurozone,makar nisu clanice...Madjarska je imala konflikt sa EU..valjda si citao !!!
Nisi u pravu, ovaj bajlaut o kome sam pisao dobijaju samo clanice Evro zone.

Crna Gora i Kosovo bajlaut nisu ni trazile, ali zanimljivo je sto si to napisao posto koriste evro kao valutu, ipak ne verujem da bi u slucaju da zatraze bajlaut (a Crnoj Gori se to moze desiti) mogli se obratiti, jednostavno nisu clanice Evro zone iako koriste evro.

A citaj sta kaze sam ministar finansija, da ce zatraziti bajlaut od MMF a ne od Evro zone ili Nemacke, dakle upucen je na Anglosaksonce koji vode MMF.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.