Sta da radim?

Poruka
19.457
Dobio sam na poklon Leicu M4 sa objektivom sumicron 2/50 od jednog rodjaka kome je to ostavio pokojni stric bla,bla...nebitno.
Elem, da li se isplati da taj klasicni aparat zadrzim ili da ga prodam i da kupim neki digitalni. Napominjem da imam vec neki digitalni Canon, mislim A...nesto, mrzi me da gledam sad oznaku.
Kakva je buducnost klasicnih aparata? Dokle ce biti na trzistu filmova za njih?
 
uf....
ako ne znas koji kanon imas, bolje ga prodaj nekom kome ce vise da vredi. Ne mislim nista uvredljivo naravno, ali ima ljudi koji jako cene analogne aparate. Ja bih ga licno zadrzao.
 
U svakom slučaju zadrži Leicu! Kvalitetan aparat, dobar objektiv, velik otvor blende. Možeš sa tim čuda da praviš ako te uhvate bubice u vezi fotografije. Budućnost im je po mom mišljenju ugrožena samo kvantitetom, a ne kvalitetom. A filmova i ostalog za njih će biti... Ipak je to velika industrija i neće da uvene. Cenim da ima jednu veliku prednost: ostaće samo kvalitet za te stvari, a bofl roba i prateća oprema nižeg kvaliteta će nestati. I ne možeš za njega dobiti neke pare, jednostavno jer ćeš jako teško naći kupca, a i taj koga nađeš će te ucenjivati za cenu. Zato, zadrži ga, isprobavaj i videćeš. I skupljaj novac za neki bolji digitalac. Treba i to posedovati.
 
Nisam apsolutni pocetnik u fotografiji sto se manipulacije aparatom tice, s obzirom da sam se svojevremeno u skoli na foto sekciji mlatio sa ZENITOM I ZORKIJEM. Ova leica je u nekom smislu slicna zorkiju tako da vecih problema nisam imao, osim sto nemam osecaj za parametre blende i brzine okidaca, s obzirom da doticna dama nema svetlomer. Ipak, fotke koje sam napravio sa njom (oko 20) su SJAJNE iako sam podesavao blendu i ekspoziciju po onoj tablici sa kutije filma, znate ono sunce, malo oblaka i oblaci. Sad se te da me zaebavate, ali je tako... :D
 
snoshaj efendija:
Nisam apsolutni pocetnik u fotografiji sto se manipulacije aparatom tice, s obzirom da sam se svojevremeno u skoli na foto sekciji mlatio sa ZENITOM I ZORKIJEM. Ova leica je u nekom smislu slicna zorkiju tako da vecih problema nisam imao, osim sto nemam osecaj za parametre blende i brzine okidaca, s obzirom da doticna dama nema svetlomer. Ipak, fotke koje sam napravio sa njom (oko 20) su SJAJNE iako sam podesavao blendu i ekspoziciju po onoj tablici sa kutije filma, znate ono sunce, malo oblaka i oblaci. Sad se te da me zaebavate, ali je tako... :D
He he, bas simpaticno - i ja sam imala ova dva aparata i mogu vam reci da sam sa Zenitom pravila super fotke!
 
to je prilicno zeznuta stvar, tebi mnogo vise vredi nego sto ces da je prodas....
tako da, kao sto sam i rekao, ja bih to zadrzao, pa makar kao antikvitet...
inace, ja imam aparat iz 1952 godine :) Altix 4, koji i dan danas pravi ODLICNE fotografije....
 
Majstore zaboravi klasicnu fotku, zivio sam od toga, digitalci uz korel ili fotosop rade sta zamislis
Pride digitalci prave tolike fotke da u realnosti pokrijes zi kuce, pa reckaj i obradjuj, PC nije samo za cetovanje i internet. Pocni sa obradom u uzivaj.
 

Back
Top