Šta boje u životnom prostoru govore o vama?

LastDay

Leptirica
Poruka
5.577
Boju koju ste odabrali može da otkrije mnogo toga o vašoj ličnosti, navikama, karakteru,
načinu ponašanja...ali boje se mogu odraziti na nas, naše emocije i reakcije.

Šta boje u životnom prostoru govore o ličnosti?





Crvena boja​


350540_shutterstock-245180956_ff.jpg

Crveno predstavlja telo – fizičku imovinu i atribute i veoma je moćna.
Ako je imate u svom domu, velika je verovatnoća da ste topla, strastvena i poletna osoba ili biste želeli to da budete.
Neko ste ko je spreman da osvoji svet, a obično ne možete da podnesete monotoniju, volite promene i vapite za razigranošću.

Plava boja​


sta-boje-u-vasem-domu-otkrivaju-o-vama.png

Plava je boja uma ili intelekta, a istraživanja pokazuju da je omiljena na svetu.
Ona na nas utiče mentalno i u suštini je umirujuća boja koja nam pomaže da razmišljamo jasnije i koncentrišemo se.
Ako volite da vam plava boja bude po celoj kući, moguće je da svoj dom posmatrate kao mesto spokoja.
Međutim, to može da ukaže i na introvertnost i da vam je najlepše kad ste sami sa svojim hladnim i umirujućim plavim stvarima.

CRNA
Crna.jpg


Crnu je najbolje koristiti u malim dozama u dekorisanju prostora te će na taj način njena aura da obavije prostor.
Ljubitelji crne boje imaju tendenciju da impresioniraju na nenametljiv način i generalno promovišu ideju da neke stvari zadržavaju i za sebe.

 
BELA
Bijela.jpg

Osobe koje odabiru belu boju za dekor njihovog doma veruju da je izreka “BELO KAO SNEG" i više od običnog klišea.
Koristeći nijanse bele boje, ove osobe odaju ličnost koja utehu pronalazi u jednostavnim stvarima i gleda na svet nevinim pogledom.




Narandžasta​

Narandzasta.jpg


Prostor ispunjen narandžastom bojom odiše vitalnošću i veseljem.
Osobe koje ukrašavaju sobe nijansama narandžaste boje su otvorene, društvene i sa njima je lako živeti,
čak iako vole da budu u centru pažnje.


Nijanse zlatne​

zlatna.jpg


Zlatna, boja bogatstva, raskoši i glamura – odaje smelost pomešanu sa toplinom i luksuzom.
Ova nijansa ima i dugu, kraljevsku istoriju, a i tradicionalisti se mogu odlučiti za nju,
jer će im baš ona doneti dašak dobrodošle elegancije.

 

Nijanse sive​


Siva.jpg

Osobe koje dekorišu životni prostor sivom bojom zapravo su u potrazi za mirom i tišinom
te imaju oko za moderan dizajn enterijera
. Kako je i sama siva boja sena između crne i bele, tako su i njeni poklonici spremni na delomične kompromise.






Kestenjasta​

Kestenjasta.jpg


Zrele ličnosti biraju kestenjastu paletu boja.
To je nijansa crvene koja nije toliko jarka, a osobe koje biraju ovu boju za dekorisanje životnog prostora su velikodušne i znaju šta žele.

Smeđa​

Smedja.jpg


Osobe koje vole ovu boju vole stabilnost i vole da su uvek tu za porodicu i prijatelje,
ali takođe mogu nekada biti i veoma tvrdoglave.
Smeđa boja im daje dojam korenja, a i sama soba dekorisana u ovoj boji će izgledati prizemljeno.
Potrebno je i da se ovakav životni prostor naglasi i drugim bojama,da bi se izbegao osećaj zatvorenosti.

 

Bež​

Bez.jpg



Ako vas privlače sofisticiranost i moderna estetika, , bež boja je topla i neutralna i idealna je za sve koji traže jednostavnost.
Osobe koje životni prostor uređuju u ovoj boji imaju blagu narav i uživaju u miru i smirenosti.

Nijanse citrusa​

zuta.jpg


Nijanse citrusa sugerišu vitalnost i dugovečnost kao žuta boja, ali imaju i element harmonije i ravnoteže.
Ova boja nadopunjuje tamno drvo i tvrde podove.
Ljudi kojima je stan uređen u ovoj boji su verovatno veoma pouzdani, ali istovremeno i tvrdoglavi prijatelji.




Ružičasta boja

1707219619717.png


Ružičasta je boja strasti i naklonosti.
Osobe koje dekorišu u nijansama ružičaste obožavaju pažnju i često su harizmatične.
Blago rumenilo daje delikatan izgled prostoru.
Za modernu verziju, kombinujte ružičastu sa sivom i crnom bojom.

 

Žuta boja​

375262_zutadnevnasobashutterstock-1434427472_ff.jpg

Ova se smatra najjačom bojom u psihološkom smislu i vezuje se za samopouzdanje,
pa veruje da će žuta boja, ako njom obojite zidove, popraviti vaše raspoloženje i veru u sebe.
Međutim, pogrešna nijansa navodno može da izazove sasvim suprotan efekat i dovede do stresa i anksioznosti.
Žuta, kao i narandžasta i boja breskve, uglavnom ukazuju na vedru i otvorenu osobu punu životne energije.

Zelena boja​


350541_shutterstock-1938510166_ff.jpg

Verovali ili ne zelena je najneutralnija od četiri psihološke primarne boje a samim tim je i boja ravnoteže.
Ako imate zelenu u svom domu u velikoj meri, moguće je da ste praktični, stabilni i aktivno pokušavate da održite balans doma, posla i života.
Pouzdana ste osoba koja uživa u pomaganju drugima, a volite da se opuštate uz knjige.

Ljubičasta boja​

375263_ljubicastadnevnasobashutterstock-2094657841_ff.jpg

Ljubičasta boja se nalazi na suprotnom kraju spektra vidljive svetlosti u odnosu na crvenu i može da pomogne da se svest podigne na viši nivo.
Ako vam se dopadaju nijansa lavande i tamnoljubičasta, smatra se da ste vrlo nekonvencionalni i avanturističkog duha.
Za takve ljude se kaže da su individualci, duhoviti i osetljivi, ali umete da budete ljuti i opasni.









 
Znači koju god boju da odaberem- strava sam lik. :cool:
Sviđa mi se plava, samo bih ja ubacila nešto žućkasto, kremkasto da razbije tu hladnoću. Onaj mesingani stočić još više zahlađuje.
I moja jedna soba je u sličnoj boji - zagasito plavo sa belim ali u kombinaciji sa bež i još nekim detaljima, pa ne deluje hladno.
 
Ja imam sve boje, bogami, po kući. Moja soba je ljubičasta.

A od ovih slika ovde najlepše izgleda ovo bež sranjje, a najružnije sivo, zlatno, smeđe i belo, koliko smaraju sa svebelom estetikom, staota, a previše tamne drvenarije te prosto ubije u pojam, kao da nikada neće svanuti
A meni su sve na neki način lepe, čak i ta smeđa snobovska nabudžena mahagonijem.:rumenko:
 
A meni su sve na neki način lepe, čak i ta smeđa snobovska nabudžena mahagonijem.:rumenko:
Znaš kako - smeđa mi nije ružna per se, ali osećam da bi dug boravak u takvoj prostoriji imao uticaj na moje raspoloženje.
Dok mi je npr. ova siva žasu ružna. Može siva, ali da se pljusne malo zelene, malo boje kajsije.
A ovo belo kao neki moderni kućaposoposokuća stančić, tipa niko mi ne može reći za ukus da je ružan, ako ja zapravo ne posedujem jedan, samo hrabro
 
Ova se smatra najjačom bojom u psihološkom smislu i vezuje se za samopouzdanje,
pa veruje da će žuta boja, ako njom obojite zidove, popraviti vaše raspoloženje i veru u sebe.
Međutim, pogrešna nijansa navodno može da izazove sasvim suprotan efekat i dovede do stresa i anksioznosti.
Žuta, kao i narandžasta i boja breskve, uglavnom ukazuju na vedru i otvorenu osobu punu životne energije.
Ja žutu boju vezujem za detinjstvo.
 

Back
Top