Sta bi Srbija dobila pripajanjem prekodrinskih 'srpskih zemalja'?

Ti si potegao rat na temi koja se prevashodno bavi ekonomskim pitanjima, red je da pojasnimo takve stavove, grdno se varaš ako misliš da možeš tek tako da vitlaš kamom i maljem.

To je bio kratko pojasnjenje sto bi takav vas potez izazvao.

Pitanje glasi "da li bi ojacala ekonomski i politicki" i tema je na pdf politika, stoga...
 
Zbog čega demokratska volja građana Republike Srpske ne bi mogla biti ispoštovana? Zato što hrvatskom klerofašizmu to ne bi odgovaralo? Ko ima prava da digne oružje protiv demokratskih načela i odluka?

Tvoj post je samo dokaz da ti nemas blage veze ni o demokratiji, ni o BiH.

Nista onda, vi pripojite pa vidite tko ima pravo dici oruzje. Al' nemoj poslije "kmeee, nismo znali".
 
Eto vidis .. kako tebi objasnioti sta je nacionalni potencijal ????

Ti si Jugosloven . Postovalac Tita i Maksa luburica . Daklem , njihovim pripajanjem , takovi ko ti bili bi u jos vecoj manjini .

Pazi molim te kada se uzbudis govoris strane jezike: u Srbiji se ne kaze "takovi ko ti"...

Ja sam Jugosloven i postovalac Tita.

I Huga Chaveza.
 
Takoreci formalna granica izmedju RS i Srbije nije i ne sme biti smetnja za ekonomsku suradnju izmedju njih.Nije sada a jos vise nece biti u buduce. Svako formalno pripajanje RS Srbiji bi imalo negativne politicke implikacije u regionu a to bi se odrazilo i na ekonomiju.
RS cini prave korake u pravom smeru, putem nezavisnosti i to je najbolje resenje, za naredni period od nekih 30 godina, i za Srbiju i za Republiku Srpsku.
 
Hocu, kad shvatite da je Srbija do Drine, a dok ne shvatite nasilje na zalost ostaje opcija.
Govorimo o Republici Srpskoj, ona je od Drine, ako građani Republike Srpske budu odlučili da to bude Srbija, tako će i biti, demokratska volja će biti ispoštovana. A nasilje i pokolji vam neće proći, jer jugoslovenstvo kao opcija u demokratski ustrojenoj državi Srbiji ne postoji.
 
Zapadni, hajde mi objasni ZAStO bi Srbija odmah dobila novi rat ako bi pripojila RS - Srbiji?

Ja to ZAISTA ne razumem.

Pa ionako je ta granica izmedju RS i Srbije takoreci formalna.

Ne postoji granica izmedju RS i Srbije jer RS nije drzava. Postoji granica izmedju BiH i Srbije i ona je drzavna granica bas kao i izmedju recimo BiH i Hrvatske.

Prekrajanje vec odavno utvrdjenih drzavnih granica nekakvim jednostranim pripajanjem i qrcevito pravljenje male Velike Srbije odmah bi izazvalo sukob zestokih razmjera i tu se nema sta razumjeti, to je jednostavno tako. Opstanak BiH u njenim danasnjim granicama jedan je od prioriteta Hrvatske, i to vec godinama podvlace svi visoki hrvatski duznosnici.

Ako neko ne vjeruje u ovo - ja tu vec ne mogu nista. Njegov problem.
 
Naravno .. to znam . Samo ne razumem , posto si Jugosloven , a ne Srbin , sta se tebe u opste ticu Sri iz Srbije , i prekodrinski Srbi .

Imas ti u Srbiji jako mnogo Jugoslovena.

Oni sto su napolju SVI kazu da su Jugosloveni jer stranci su culi za Jugoslaviju, a za Srbiju niko...(Sada se malo vise zna zbog Djokovica i fudbala, pre su mislili da je to deo Rusije).

Inace, voleo bih da se Prekodrinci sto pre vrate svojm kucama, posto je rat prestao.

Nije lepo iskoristiti gostoprimstvo u nevolji, pa zaposesti tudju kucu.

Ne zelim da pate u Srbiji posto nismo istog mentaliteta.
 
Imas ti u Srbiji jako mnogo Jugoslovena.

Oni sto su napolju SVI kazu da su Jugosloveni jer stranci su culi za Jugoslaviju, a za Srbiju niko...(Sada se malo vise zna zbog Djokovica i fudbala, pre su mislili da je to deo Rusije).

Inace, vokleo bih da se Prekodrinci sto pre vrate svojm kucama, posto je rat prestao.

Ne zelim da pate u Srbiji posto nismo istog mentaliteta.

Znam da ima mnogo Jugoslovena u WSrbiji . Srbija je zaista mutinacionalna drzava . Najveci neprijatelji Srba i Srbije , u opste Ssrpskog naroda , su Hrvati , Siptari i Jugosloveni .

Prakticno , Jugosoveni su unutrasnji neprijetelj i ako mi Srbi mislimo da opstanemo , s Jugoslovenima se moramo obracunati .
 

Back
Top