Srušio se hrvatski mig: potvrdilo ministarstvo odbrane

o_27220443_1280.jpg

Šta Rus napravi...
 

SRUŠIO SE HRVATSKI MIG: Potvrdilo Ministarstvo odbrane​

Novosti online
06. 12. 2022. u 14:40

KOD Daruvara se srušio hrvatski mig. Informaciju je potvrdilo i Ministarstvo odbrane.​

СРУШИО СЕ ХРВАТСКИ МИГ: Потврдило Министарство одбране

Foto: EPA


S jednim pilotom je uspostavljen kontakt i čini se da se uspešno katapultirao.
U toku je potraga za drugim pilotom.

- Avion Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva Mig-21 tokom planirane obuke, u utorak 6. decembra 2022. godine, pre 14.00 sati, srušio se na području kod Slatine u Virovitičko-podravskoj županiji.
(Jutarnji list)

https://www.novosti.rs/planeta/region/1179747/hrvatska-mig-21-srusio-avion-daruvar



Hrvatska ima jos 3 ovakva aviona. U ovoj samoubilackoj misiji je unisteno 25% hrvatske avijacije
ovo na slici je mig29
 
inace kad smo kod toga..jel se na kraju zna nesto o onoj letelici sto je pala u zagrebu da je niko u evropi nije detektovao da leti?

"Članice NATO-a preko kojih je dron preletio taj podatak označile su oznakom tajnosti, a to je učinila i hrvatska Vlada", odgovorio je ministar obrane zastupniku Domovinskog pokreta Stipi Mlinariću na njegovo pitanje je li poznato odakle je dron doletio i tko ga je ispalio.
 
"Članice NATO-a preko kojih je dron preletio taj podatak označile su oznakom tajnosti, a to je učinila i hrvatska Vlada", odgovorio je ministar obrane zastupniku Domovinskog pokreta Stipi Mlinariću na njegovo pitanje je li poznato odakle je dron doletio i tko ga je ispalio.

Drugim rečima zas.. rali su (hrvati) pa im je oprošteno, ovaj put
 
inace kad smo kod toga..jel se na kraju zna nesto o onoj letelici sto je pala u zagrebu da je niko u evropi nije detektovao da leti?

Objasnio sam to još onomad ... Evo još sto puta ako treba !

Da li se sećaš da su neposredno posle pada drona prve vesti bile da se oseća neki smrad, amonijak, stajsko đubrivo ... Jel' se sećaš ?

Meni je odmah bilo jasno da ih je neko (mogli su to tad da budu i Rusi i Ukrajinci - imali su razloga i jedni i drugi) gađao govnima !

To je bilo toliko očigledno, i zabolelo ih je kao da je pala A-bomba !

I zaista, razmišljam, ne bih voleo da nas neko polije kofom govana, baš ne bih voleo.

E onda su Hrvatijanci tu vest zatrpali "ko maca govance"...

Blamaža je to, zaista, i zaista zaslužena za sva njihova izdajstva u zadnjih 100 godina.
 
Ово су лепе вести из комшилука. Јер комплекс им не дозвољава да неко други ради патролирање небом иако су Нато чланица, па са три ваздушна ковчега они раде фамозни "air policing". Црногорци су макар искрени, немају авионе, немају капацитете да купе ни једну мању ескадрилу и лепо су своје небо препустили ваљда Мађарима и Италијанима да им ови патролирају. Јер шта ће им кој кур.ац авиони када ионако немају независност.

Наравно, одавно је немају ни хрвати, само их нико није обавестио. Јер нису у стању ниједну спољнополитичку одлуку да донесу самостално, већ прате овај први ешалон ЕУ и то је то. У то име не знам чему експресна набавка ескадриле рафала. Реално нису територијално нити на било који други начин угрожени, а део су Нато који ће поново улетети у рат за њих као 90их када их је наоружавао и обучавао. Ми нисмо претња јер нити смо јаки нити тамо има више Срба.

Пре набавке рафала била су два фијаска. Први је превара са ремонтом Мигова 21 где су их Украјинци ојадили за све паре а да нису извршили ремонт. Друга је са набавком израелских Ф16, који је пропао јер их нико није обавестио да Американци неће ремонтовати те авионе на које су већ били надограђивани. Јер по неким плановима хрвати су већ требали да имају ескадрилу Ф16-ица до сада.

Наравно и ми фантазирамо о ексадрили рафала. Ја нисам нешто за то, али ко мене пита. Мислим да је ловачка авијација скупа играчка и није за мале и сиромашне земље попут наше. Чак ни две ексадриле нам не би помогле у рату какав смо имали са Нато. Више нам треба ПВО и сматрам да је то боље улагање. Чак и хеликоптери, јер у случају наше потенцијалне интервенције на Космету у случајевима неког ограниченог рата били би неопходнији. И наравно дронови. За air policing су нам довољне и ове канте Миг 29.
 
Ово су лепе вести из комшилука. Јер комплекс им не дозвољава да неко други ради патролирање небом иако су Нато чланица, па са три ваздушна ковчега они раде фамозни "air policing". Црногорци су макар искрени, немају авионе, немају капацитете да купе ни једну мању ескадрилу и лепо су своје небо препустили ваљда Мађарима и Италијанима да им ови патролирају. Јер шта ће им кој кур.ац авиони када ионако немају независност.

Наравно, одавно је немају ни хрвати, само их нико није обавестио. Јер нису у стању ниједну спољнополитичку одлуку да донесу самостално, већ прате овај први ешалон ЕУ и то је то. У то име не знам чему експресна набавка ескадриле рафала. Реално нису територијално нити на било који други начин угрожени, а део су Нато који ће поново улетети у рат за њих као 90их када их је наоружавао и обучавао. Ми нисмо претња јер нити смо јаки нити тамо има више Срба.

Пре набавке рафала била су два фијаска. Први је превара са ремонтом Мигова 21 где су их Украјинци ојадили за све паре а да нису извршили ремонт. Друга је са набавком израелских Ф16, који је пропао јер их нико није обавестио да Американци неће ремонтовати те авионе на које су већ били надограђивани. Јер по неким плановима хрвати су већ требали да имају ескадрилу Ф16-ица до сада.

Наравно и ми фантазирамо о ексадрили рафала. Ја нисам нешто за то, али ко мене пита. Мислим да је ловачка авијација скупа играчка и није за мале и сиромашне земље попут наше. Чак ни две ексадриле нам не би помогле у рату какав смо имали са Нато. Више нам треба ПВО и сматрам да је то боље улагање. Чак и хеликоптери, јер у случају наше потенцијалне интервенције на Космету у случајевима неког ограниченог рата били би неопходнији. И наравно дронови. За air policing су нам довољне и ове канте Миг 29.
Ugroženi su od SNS, pošto vi stalno pričate o šumskom svetu

Naravno bila je pogreška nabavljati avione od mrtve rusije
 

SRUŠIO SE HRVATSKI MIG: Potvrdilo Ministarstvo odbrane​

Novosti online
06. 12. 2022. u 14:40

KOD Daruvara se srušio hrvatski mig. Informaciju je potvrdilo i Ministarstvo odbrane.​

СРУШИО СЕ ХРВАТСКИ МИГ: Потврдило Министарство одбране

Foto: EPA


S jednim pilotom je uspostavljen kontakt i čini se da se uspešno katapultirao.
U toku je potraga za drugim pilotom.

- Avion Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva Mig-21 tokom planirane obuke, u utorak 6. decembra 2022. godine, pre 14.00 sati, srušio se na području kod Slatine u Virovitičko-podravskoj županiji.
(Jutarnji list)

https://www.novosti.rs/planeta/region/1179747/hrvatska-mig-21-srusio-avion-daruvar



Hrvatska ima jos 3 ovakva aviona. U ovoj samoubilackoj misiji je unisteno 25% hrvatske avijacije
Bolje da ih pošalju svojim prijateljima Ukrajincima. Njima ionako ne trebaju. Njih više niko slab napadati neće, pa da se brane, a ako ih neka NATO članica teritorijalno prisvoji - to će biti za stolom i bez protesta. Ne bi oni ni 1991. tražili samostalnost da ih nisu Amerikanci podbunili i potplatili, kao sad Ukrajince. I kad ih Mađari, Italijani i Albanci raščerupaju - polovina će bacati cveće na oslobodioce, a polovina gunđati u bradu i - leći na rudu. :lol: Ne trebaju njima ni oružje ni vojska.
 

SRUŠIO SE HRVATSKI MIG: Potvrdilo Ministarstvo odbrane​

Novosti online
06. 12. 2022. u 14:40

KOD Daruvara se srušio hrvatski mig. Informaciju je potvrdilo i Ministarstvo odbrane.​

СРУШИО СЕ ХРВАТСКИ МИГ: Потврдило Министарство одбране

Foto: EPA


S jednim pilotom je uspostavljen kontakt i čini se da se uspešno katapultirao.
U toku je potraga za drugim pilotom.

- Avion Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva Mig-21 tokom planirane obuke, u utorak 6. decembra 2022. godine, pre 14.00 sati, srušio se na području kod Slatine u Virovitičko-podravskoj županiji.
(Jutarnji list)

https://www.novosti.rs/planeta/region/1179747/hrvatska-mig-21-srusio-avion-daruvar



Hrvatska ima jos 3 ovakva aviona. U ovoj samoubilackoj misiji je unisteno 25% hrvatske avijacije


Najbolji je ovaj deo:

Oba pilota ranije odlikovana​

Riječ je o iskusnim i odlikovanim pilotima. Ivan Lukan, pilot Eskadrile borbenih aviona, odlukom tadašnje predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović 25. travnja 2017. odlikovan je medaljom Iznimni pothvat. On je 15. ožujka letio MiG-om 21 iznad Brodsko-posavske županije kada mu se u jednom trenutku iznenada ugasio motor.

No zahvaljujući prisebnosti, Lukan je uspio ponovno upaliti motor i sletjeti u 91. zračnu bazu na Plesu.
+
Pukovnik Zvonimir Milatović istu je medalju dobio 2008. godine nakon što mu se na probi uoči svečanosti povodom Dana Oružanih snaga RH pokvario motor i otpao dio lijevog krila, tzv. zakrilice, na zrakoplovu MiG-21.


Dakle...
Ova dvojica obicno ili slete u delovima ili bez aviona...
Bolje da ne probavaju trecu srecu....vec nek se prebace na upravljanje dronovima...


...
 

Back
Top