Srpski lekari u Nemačkoj

Ansprechpartner fuer Neurologie: http://www.reha-zentrum-reichshof.de/Home/Themen/Medizin/Neurologie/Ansprechpartner.aspx
Ansprechpartner fuer Innere Medizin: http://www.reha-zentrum-reichshof.de/Home/Themen/Medizin/Pneumologie/Ansprechpartner.aspx

Sretno!!!!!!

Postovani kolega Ecke,
Moja devojka i ja smo veoma zainteresovani za dva mesta u takvoj klinici. Mozete li nam reci koje za koje oblasti medicine traze lekare i na koji mail im mozemo poslati Bewerbung (sajt je malo konfuzan). Jeste li i vi zaposleni u istoj klinici?
Naravno, veoma nam je bitna mogucnost dobijanja aprobacije. Posto je u pitanju Nordrhein Westfallen, za sticanje uslova za dobijanje aprobacije potrebno je, koliko ja znam (ispravite me ako gresim), da provedemo 6 meseci na internoj i 6 meseci na hirurgiji. Da li je u toj klinici to moguce? Slobodno mi pisite na mail: mihailo.belacevic@gmail.com
 
Pogledaj ovdje oglase za sebe:

http://www.zahn-online.de/zahnarzt_job
http://www.dentonline.de/html/jobboerse.html
http://jobcenter-medizin.de/jda/search/jobs.do
http://www.jobdental.de/
http://www.zahn-luecken.de/
http://www.aerzteverlag.de/anzeigen/zmlist.asp?gruppe=10

Odmah da ti odgovorim jer pretpostavljam da ces me to pitati, imas isti status kao i lijecnici humane medicine tj.prvo radis sa privremenom licencom pa onda polazes ispit i onda kada polozis ispit dobivas trajnu licencu koja vrijedi za cijelu DE. Ove info znam jer sam pitao SALTERUSU za svoju prijateljicu pa rekoh da ih i tebi prenesem.
Sretno!
Da nema neki posao za stomatologa na klinici?
 
Pozdravi kolege. Ovako treba mi Vasa pomoc : Naime potreban je jedan lijecnik specijalista Medicine rada za rad u Njemackoj, Bayern. Postoji i mogucnost dogovora sa poslodavcem za organiziranje intenzivnog tecaja njemackog jezika. Molim Vas ako znate za nekoga takvog da mi posaljete u inbox info.
Hvala unaprijed.....

- - - - - - - - - -

Imam kolegicu u Niedersachsen ali ta nece pomoci jer je tajnovita.
Uopste ne vidim da se pominje u zadnje vreme, pa rekoh da pitam, da li ovde ima nekoga od skoro u Niedersachsenu? Kakvo je tamo stanje, kako ide prica sa BE, Aprobacijom i PKTom?
 
Intervju je prosao ok, profesor je rekao da je zainteresovan, da ima još dva kandidata da intervjuise i da ce mi javiti najkasnije za 2 nedelje. A dobila sam još jedan poziv iz Haar-a, isto psihosomatika. Bankrotiraću, dok se neko odluči za mene :p
 
U sustini se traze lekari koji bi isli dalje kao neurolozi ili internisti mada u zavisnosti od specijalizacije mogu da se ove 2 godine Weiterbildung-a racunaju i manje , ali barem se racunaju. Npr. Allgemeinmedizin 1 god. , Neuroradiolog 1 god. od ove 2 provedenih u klinici itd. detaljnu listu imas na sajtu lekarske komore NRW. To pravilo od 6 meseci za internu u hirurgiju ne vazi vise , samo trebas da se spremis za Aprobaciju i da izadjes. Ja sam Berufserlaubnis dobio prosle godine i za mene vazi da imam18 meseci da se spremim za ovaj ispit. Kako je sve to sada regulisano stvarno ne znam. Jedan lekar iz Rumunije je ovde i njemu je recimo potreban samo Sprachtest..i dobija odmah Aprobaciju , mada Rumunija je u EU. Ja sam ovde vec 7 meseci , radim kao i svaki lekar..imam dezurstva , punu platu. Pre mene je bila jedna doktorka iz Srbije i takodje je polagala i polozila Aprobaciju bez problema. Inace imaju pozitivna iskustva sa srpskim lekarima i prilicno nas gotive i rado primaju ovde da radimo. Mozes direktno da pises sekretarici Sefa na adresu elfie.mueller@mediclin.de.

Hvala Vam! Poslali smo prijave, pa nam drzite pesnice :)
Veliki pozdrav!
 
Drage kolege,

ja sam potpuno zbunjena tek sada oko ove dokumentacije.

Kao prvo, sluybenici na Med. Fakultetu u Nisu su totalno neinformisani, tako da i sami daju netacne informacije. Pokusacu da objasnim, meni su u Nemackoj trazili najjednostavnije Program studija i ocena sa studija. To sam u razgovoru direktno sa sluzbenicima na fakultetu pokusala da razjasnim i mislila sam da je sve jasno.
Zatim je moja majka dobila ulogu da umesto mene izvadi tu dokumentaciju, a sluzbenici su joj izdali aneks diplome koji sadrzi 88 strana, i spisak svih predmeta i nastavnih jedinica sa spiskom sve literature koju mi koristimo na fakultetu. Moje pitanje je: da li je to aneks diplome? Dokumenat su naplatili 3000din.

Zatim su sa druge strane izdali spisak ocena , sto je na jednoj strani i kosta 3000din. To ja smatram potpuno u redu.

Sledece, kada pricamo o Dodatku Diplomi, dokumenat koliko sam videla u prilogu ne sadrzi spisak ocena. Mojoj su majci ipak rekli, da je Dodatak Diplomi baziran na ocenama a ne na planu i programu studija. Taj dokumenat kosta po novoj ceni, umesto 15000din., 7500din.

Zatim, ako nama treba aneks i Dodatak Diplomi, znaci da ja imam pogesno izdat dokument, jer je moj aneks na 88strana. A Dodatak Diplomi nema veze sa ocenama, koji onda dokumenat ima veze sa ocenama?!

Molim za pomoc, ako ste vec prosli ovu fazu :-(
 
Aneks ti je spisak predmeta, broja predavanja i vezbi za sve te predmete i ocena. Jedna jedina strana.

Dodatak diplomi je dokument na 4 strane, od kojih je jedna ova koju sam pomenuo.

A ovo na 88 strana niti znam sta je niti mislim da ce ti ikada trebati.
 
Heh , kakvi lopovi. I ja sam prosao kroz isto to jer sam iz Nisa , na kraju dovoljan je bio Aneks diplome na jednoj strani..a ja budala uzimao program studija na 200 strana. Samo prevod toga kosta 2000 i vise evra , strasno.

Jel si dobio aprobaciju u NRW? I jel je za Aprobaciju dovoljan aneks, tj spisak ocena ili bas onaj dodatak na 4 strane?

PS. ovde samo mi Nislije :D
 
Upravo se i ja preracunavam, koliko sve to kosta i smatram da je uzaludno. Koliko je Neamckoj bitan autor po kome smo mi spremali neki predmet??!
A meni su aneks naplatili a izdali ovo cudo, sa kojim sada neznam sta da radim. Cak su i sve to spojili i povezali kao skriptu.

Ako je dovoljna ta jedna strana, onda ne bi trebalo da bud problema.

Veliki pozdrav i hvala na angazovanju :-)
 
Meni u NRW nisu trazili nista vise ( a vezano za ispite ) od tog Aneksa..

Jel si dobio aprobaciju u NRW? I jel je za Aprobaciju dovoljan aneks, tj spisak ocena ili bas onaj dodatak na 4 strane?

PS. ovde samo mi Nislije :D

Sta ces :) , dole kao da ne postojimo..mi obicni smrtnici , posla jednostavno nema , sansi nema. Inace nisam jos dobio App , predao sam dokumente pre neki dan za polaganje ( prijavu , lebenslauf ). Takodje mi nista dodatno nisu trazili sem onoga sto sam im na pocetku prilikom dobijanja BE poslao , jedino sto moram da platim 605€ za ispit.
 
Treba ti Diploma, Curriculum te spisak ocjena. Ako imas Dodatak diplom ali onaj krati onda si super i tada ti ne treba Curriculum. Plan i program ti ne treba jer to je ogromno i treba se dobro istresti za prijevod. I ako ti bas budu trazili taj Plan i program imas pravo da ti tvoj fax izda srpsko-englesku verziju. Joj tebe ne ocekuj od obicnih ljudi sa saltera da ti pomognu i da ti kroje buducnost. Ti imas pravo za svoj novac da trazis sto tebi treba. Ipak si ti dr a oni obicni sluzbenici koji nisu ama bas ni u sto upuceni. Jedino su upuceni da uzmu sto vise novaca i da blebecu gluposti.
Drage kolege,

ja sam potpuno zbunjena tek sada oko ove dokumentacije.

Kao prvo, sluybenici na Med. Fakultetu u Nisu su totalno neinformisani, tako da i sami daju netacne informacije. Pokusacu da objasnim, meni su u Nemackoj trazili najjednostavnije Program studija i ocena sa studija. To sam u razgovoru direktno sa sluzbenicima na fakultetu pokusala da razjasnim i mislila sam da je sve jasno.
Zatim je moja majka dobila ulogu da umesto mene izvadi tu dokumentaciju, a sluzbenici su joj izdali aneks diplome koji sadrzi 88 strana, i spisak svih predmeta i nastavnih jedinica sa spiskom sve literature koju mi koristimo na fakultetu. Moje pitanje je: da li je to aneks diplome? Dokumenat su naplatili 3000din.

Zatim su sa druge strane izdali spisak ocena , sto je na jednoj strani i kosta 3000din. To ja smatram potpuno u redu.

Sledece, kada pricamo o Dodatku Diplomi, dokumenat koliko sam videla u prilogu ne sadrzi spisak ocena. Mojoj su majci ipak rekli, da je Dodatak Diplomi baziran na ocenama a ne na planu i programu studija. Taj dokumenat kosta po novoj ceni, umesto 15000din., 7500din.

Zatim, ako nama treba aneks i Dodatak Diplomi, znaci da ja imam pogesno izdat dokument, jer je moj aneks na 88strana. A Dodatak Diplomi nema veze sa ocenama, koji onda dokumenat ima veze sa ocenama?!

Molim za pomoc, ako ste vec prosli ovu fazu :-(
 
Pa pitaj sluzbenicu ili Lijecnicku komoru kako to funkcionira. Prijevod u DE ti je dosta skuplji.Bolje da posaljes nekoliko upita mailom na nekoliko adresa nego da se iskesiras za prijevod u DE. Ali ti opet odluci.Znam da je jedna kolegica bila u tom Landschaft ali preselila se. Koliko sam ju skuzio tu ne priznaju rad od 6 mjeseci u specku. Ali nisam siguran ti opet to provjeri.

Jel moguce da nema nikog iz Schleswig-Holstein. Ne znam sta da radim za prevod,ovde ili tamo
 
Drage kolege, kod mene se rapidno uvećava broj odbijenih molbi. Od 17 poslatih, 4 poziva na intervju, 8 odbijenih i 5 cekam.
Moje pitanje za one koji su već našli posao: Da li ste sami slali molbe po bolnicama ili vam je pomagao neki posrednik, agent?
Možda neka preporuka. Svaka pomoć je dobrodošla.
 
Nije to nista, to je normalno.Tek kada prijedjes 100 poslanih molbi onda se moze govoriti da si nesto uradila i dala dosta truda. Mozes angazirati Agentur i istovremeno traziti osobno. Ono bi bilo dobro da imas preporuku netkoga,ali kakve su nase kolege to zaboravi. Saljem ti u inbox neke info.
Ne brini bit ce to dobro jer trazenje posla je dosadan i jako dug proces.
Drage kolege, kod mene se rapidno uvećava broj odbijenih molbi. Od 17 poslatih, 4 poziva na intervju, 8 odbijenih i 5 cekam.
Moje pitanje za one koji su već našli posao: Da li ste sami slali molbe po bolnicama ili vam je pomagao neki posrednik, agent?
Možda neka preporuka. Svaka pomoć je dobrodošla.
 

Back
Top