Srpski lekari u Nemačkoj

Mislim da treba. Na ovoj stranici http://www.aerzte-fuer-sachsen.de/arzt-in-sachsen/auslaendische-aerzte.php pise:

Ausländische Ärzte, die in Sachsen einen Antrag auf Berufserlaubnis oder Approbation stellen, müssen seit dem 1. Mai 2016 nachweisen, dass ihre Deutschkenntnisse für eine umfassende medizinische Tätigkeit ausreichend sind.
Tako je, u junu ove godine je odrzan prvi ispit takve prirode. Moram jos da napomenem da koliko znam priznaju i PKT kao i telc C1 Medizin, ali je najbolje pozvati ili poslati mail i provereti. Ovo pisem iz razloga jer taj ispit u lekarskoj komori kosta 450€, a TELC ili PKT oko 200€. Pozdrav

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav,
Sto se tice Logbuch najbolje je da pitas nekog kolegu da ti pokaze svoj, pa samo prepises. Ja sam na internoj u Bayernu. Na strani 3-5 treba direktor da se ispotpisuje i udari pecat, to nista ne popunjavas. Ja sam na prvom radnom mestu (1 godina i 2 meseca, dok me nisu poslali na rotaciju) popunila: 350 EKG, 60 LZ-EKG, 50 LZ-RR, 10 Spirometrija, 10 Sono Abdomen, 5 Punktion, 30 parenterale Ernährung, sto je otprilike i tacno. To je bila strana 6. Dalje stranu 7 i 8 opet popunjava Chefarzt. 9, 10 i 11 su mi jos prazne, a na 12 popunjava direktor kad je bio Mitarbeitergespräch. Za 2. Weiterbildungsjahr moram da vidim kako cu dalje da popunim, jer sam uptavo usla u 3. Weiterbildungsjahr i pri kraju sam sa rotacijom. Ja se nadam da ce nam vreme sa BE priznati, znam da se od 1.1.2015 ne priznaje, a ja sam pocela u drugoj polovini 2014.

Hvala puno, ta mi je informacija bila potrebna, da se od 1.1.2015 vreme sa BE vise ne racuna u Weiterbildung, ja sam imao staru info da se racuna. Ja sam skeptican da ce se posle 1.1.2015 racunati, a ako si imala nesto pre 1.1.2015 mislim i nadam se da ce ti uracunati. Hvala i za Logbuch.
 
Drage kolege,da li je neko od vas do sada predavao za vizu za trazenje posla?Da li je moguce dobiti takvu vizu?Svaki informacija je dobrodosla.
Zanima me jos samo da li se pasos u ambasadi predaje sa zahtevom ili se dostavlja kada se viza odobri?
Hvala unapred.
 
Kolege da li je neko u skorije vrijeme predavao za BE u Rheinland Pfalz? Interesuje me treba li Fachsprachprufung za dobijanje BE ili moze samo B2 diploma? I priznaju li Telc C1 Medizin??

Prema sajtu Marburger Bunda ( https://www.marburger-bund.de/sites...e-german-requirements-approbation-2016-09.pdf ) potrebno je polagati FSP u komori Rheinhessen.

Više informacija o tome http://www.aerztekammer-mainz.de/pdf/diverse/Hinweise-Deutschkenntnispruefung.pdf


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nisam vadio tu vizu ali sam se raspitivao u ambasadi kod nas u Bosni i Hercegovini. Moze se dobiti uz odredjene papire koje mozete naci na sajtu, motivaciono pismo, diploma i sl.
Morate samo imati racun sa nekih 4500 evra mislim kao dokaz finansiranja dok ste tamo u Njemackoj i trazite posao. Racun moze biti i iz domace banke. S tim ako pronadjete posao s ovom vizom ne treba vam radna viza ponovo. Mozete odmah poceti raditi.
Ova viza traje 6 mjeseci. Nadam se da sam vam malo pomogao. Najbolje je da pitate ambasadu.
Pozdrav.
 
Prema sajtu Marburger Bunda ( https://www.marburger-bund.de/sites...e-german-requirements-approbation-2016-09.pdf ) potrebno je polagati FSP u komori Rheinhessen.

Više informacija o tome http://www.aerztekammer-mainz.de/pdf/diverse/Hinweise-Deutschkenntnispruefung.pdf


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

@WeX zahvaljujem koleZi ;)

nisu bas najjasnije definisali da li se ovo odnosi na Approbation ili i za BE... Ako sve ostalo prođe kako treba kontaktiraću ih direktno na mail, pa vam javim sta bude...
 
Nisam vadio tu vizu ali sam se raspitivao u ambasadi kod nas u Bosni i Hercegovini. Moze se dobiti uz odredjene papire koje mozete naci na sajtu, motivaciono pismo, diploma i sl.
Morate samo imati racun sa nekih 4500 evra mislim kao dokaz finansiranja dok ste tamo u Njemackoj i trazite posao. Racun moze biti i iz domace banke. S tim ako pronadjete posao s ovom vizom ne treba vam radna viza ponovo. Mozete odmah poceti raditi.
Ova viza traje 6 mjeseci. Nadam se da sam vam malo pomogao. Najbolje je da pitate ambasadu.
Pozdrav.

Hvala puno na informaciji!poydrav
 
Postovane kolege,
dobila sam posao u jednoj klinici u Brandenburgu, pripremam papire za BE, medjutim kako sam tek zavrsila fakultet i kontaktirala Komoru, rekli su mi da Certificate of good standing mogu dobiti tek za mjesec dana. To je jako dugo da cekam, jer na ugovoru pise pocetak radnog odnosa 01.12, a ja poslije BE imam i sa ambasadom da rjesavam.

Znaci, tek zavrsila fakultet i nisam uopce ni radila u BiH.

Je li neko bio u slicnoj situaciji? Postoji li neko drugo rjesenje? Molim vas, ako imate neki savjet, mnogo bi mi znacilo :)
 
Drage kolege,da li je neko od vas do sada predavao za vizu za trazenje posla?Da li je moguce dobiti takvu vizu?Svaki informacija je dobrodosla.
Zanima me jos samo da li se pasos u ambasadi predaje sa zahtevom ili se dostavlja kada se viza odobri?
Hvala unapred.

Nisam vadio tu vizu ali sam se raspitivao u ambasadi kod nas u Bosni i Hercegovini. Moze se dobiti uz odredjene papire koje mozete naci na sajtu, motivaciono pismo, diploma i sl.
Morate samo imati racun sa nekih 4500 evra mislim kao dokaz finansiranja dok ste tamo u Njemackoj i trazite posao. Racun moze biti i iz domace banke. S tim ako pronadjete posao s ovom vizom ne treba vam radna viza ponovo. Mozete odmah poceti raditi.
Ova viza traje 6 mjeseci. Nadam se da sam vam malo pomogao. Najbolje je da pitate ambasadu.
Pozdrav.

Ja sam predavao za tu vizu u Beogradu, ovde imate sve informacije http://www.belgrad.diplo.de/contentblob/4689014/Daten/6973299/EWT01_Arbeitsplatzsuche.pdf sve je kako je ValterS rekao s tim što račun mora biti u Nemačkoj banci sa ograničenim raspolaganjem, tako da ukoliko morate da pozajmite sredstva nećete moći odmah da ih vratite kao što se ranije radilo čim se dobije potvrda iz naše banke(naučili se i oni :D ). Bolja varijanta bi bila da Vam neko izda garantno pismo (Verpflichtungserklärung) ako imate tu mogućnost.
 
Ako nekog zanima prenošenje srpske vozačke dozvole na nemačku situacija je sledeća. Prema našem MUP-u pregovori su u završnoj fazi (mada ta završna faza traj već više od godinu :D ). Zvao sam ih pre nekoliko dana i rekli su mi da su pre desetak dana dobili novi tekst sporazuma od Nemaca i da će u narednih desetak dana poslati odgovor nazad i da se nadaju da će to biti konačni tekst. E sad kada će Nemci odgovoriti, i kako, ne zna se jer su naši od prošle prepiske (april-maj 2016) čekali 5 meseci na odgovor. Razlog verovatno leži u tome što se tekst šalje svim pokrajinama na mišljenje.... Ne očekujem da se sporazum potpiše do kraja godine (mada bi bilo fenomenalno), ali možda bude sve gotovo na proleće. Uglavnom ima nade da se dobije Nemačka dozvola bez dodatnog polaganja. Kome je dozvola ranije neophodna moraće nažalost da odvoji nekoilko stotina evra za polaganje vozačkog ispita, časovi vožnje nisu neophodni.
 
Samo bih se nadovezala da se i prošle godine u ovo vreme čekalo isto na izglasavanje sporazuma u svakoj pokrajini i da se rasplet očekivao do proleća. Što ne znači da sad neće stvarno biti tako, ali se čovek definitivno u to ne može pouzdati. Još bi dodala, da iako časovi vožnje nisu neophodni - ne bih nikome savetovala (pogotovo ko živi u većim mestima i kod do tada nije vozio kola po tom gradu) da ne odvozi ni jedan čas, Dva-tri dovoljno, čisto zbog caka.

Ako nekog zanima prenošenje srpske vozačke dozvole na nemačku situacija je sledeća. Prema našem MUP-u pregovori su u završnoj fazi (mada ta završna faza traj već više od godinu :D ). Zvao sam ih pre nekoliko dana i rekli su mi da su pre desetak dana dobili novi tekst sporazuma od Nemaca i da će u narednih desetak dana poslati odgovor nazad i da se nadaju da će to biti konačni tekst. E sad kada će Nemci odgovoriti, i kako, ne zna se jer su naši od prošle prepiske (april-maj 2016) čekali 5 meseci na odgovor. Razlog verovatno leži u tome što se tekst šalje svim pokrajinama na mišljenje.... Ne očekujem da se sporazum potpiše do kraja godine (mada bi bilo fenomenalno), ali možda bude sve gotovo na proleće. Uglavnom ima nade da se dobije Nemačka dozvola bez dodatnog polaganja. Kome je dozvola ranije neophodna moraće nažalost da odvoji nekoilko stotina evra za polaganje vozačkog ispita, časovi vožnje nisu neophodni.
 
Bilo bi super, ja posle ovih 3.5 godina nikako da se namolim da sednem to da zavrsim..jednostavno ne stizem, a i mrzi me iskreno, posle one jurnjave na pocetku oko papira, pa ucenje i stres oko Aprobacije itd. Ako i dalje ne bude nista od toga, jednostavno mora i to da se zavrsi, druge opcije nema.
 
@ craiova Kao sto su kolege rekle za vizu,sve je tacno. Ja sam bio predao (na savet zene iz KVR) prosle godine, dobio odgovor za par nedelja. Imao sam garantno pismo iz nemacke, tako da mi nisu trebale pare na racunu... I kad sam nasao posao, sve je zavrseno ovde bez nase ambasade za par dana.... poz...
 
Ja sam predavao za tu vizu u Beogradu, ovde imate sve informacije http://www.belgrad.diplo.de/contentblob/4689014/Daten/6973299/EWT01_Arbeitsplatzsuche.pdf sve je kako je ValterS rekao s tim što račun mora biti u Nemačkoj banci sa ograničenim raspolaganjem, tako da ukoliko morate da pozajmite sredstva nećete moći odmah da ih vratite kao što se ranije radilo čim se dobije potvrda iz naše banke(naučili se i oni :D ). Bolja varijanta bi bila da Vam neko izda garantno pismo (Verpflichtungserklärung) ako imate tu mogućnost.
Taj racun sa ogranicenim rsapolaganjem se zove Sperrkonto. Kolege ce ispraviti ako grijesim. Za sada znam da se moze izvaditi u Deutsch Bank ako idete preko te opcije. Sve mozete odraditi uz maticne zemlje ili otici do njihove poslovnice tamo ako ste u prilici. Neki moji drugovi su ga dobili samo sa prilozenim
pasosem. Mada, kada sam ih kontaktirao rekli su mi da moze i domaca banka kada je u pitanju ta job seeker visa, dok za studenstsku i vizu za jezike mora biti sperrkonto. Sta je sada tu istina, ne znam. Mozda su neke drugaicje regulative za Bosnu:) Sretno sa trzenjem posla. Pozdrav
 
Drage kolege, da li moze neko iz Brandenburga da odgovori koja su u stvari ova dokumenta:

Personalisierte Nachweise:
über die Ausbildung mit Angaben zu:
- Dauer der Ausbildung
- Lehrgebiete/Fächer unter Angabe der Präsenzstun-den
- Praktische Ausbildung unter Angabe der Einsatzge-biete und des jeweiligen Umfangs
- Studieninhalte in Form des Studienplans/Curriculums
- Prüfungen

Kontam da su to dodatak diplomi, potvrda o stazu i plan i program studija.

Hvala!
 
Pozdrav za sve :)
Ja cu prvo da se izvinim sto se udaljavam od teme koja nema veze sa medicinom ali nadam se da cete me razumjeti,jer sigurno je dosta vas doslo ovjde s parterom/partnerkom pa moguce da je neko u slicnoj situaciji.Zanima me da li neko zna, da li moze nesto sa pravnim fakultetom i pravosudin ovdje da se radi? Znam kao sudija ili advojkat da sigurno ne moze,morao bi cio fakultet ovdje da se studira opet ali cisto me zanima da li neko zna proceduru vezano za tu obast? I koja je ustanova kojoj treba da se predaju dokumenta kada se prevedu ? Je li se isto Bezirksregierung bavi drugim profesijama vezanim za strance ili ne?
Jos jednom izvinite i ako neko nesto od vas zna molim vas da mi bilo sta od informacija javite :)
Hvala :)
 
Da li nesto moze ili ne ne znam, ali moj Vam je savet da prevedena dokumeta posaljete ZAV-u u Bon, pre toga ih najbolje kontaktirajte mailom da bi znali sta je sve neophodno i dobicete odgovor sta je priznato i u kolikoj meri kao i kakve su opcije. Odgovor se u proseku ceka od 4 do 6 meseci. Pozdrav i puno srece

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 

Back
Top