Istorijski spisi.
Čitaj originale, nemoj čitati tudja prepričavanja navodnih originala.
Itekako ima veze sa Germanima. Rus je bilo germansko pleme po kojem su današnji Rusi dobili ime. Slično Bugarima koju su Sloveni ali im ime nije slovensko.
To po zapadnjačkoj istoriji?
Verujem da si tako pročitao u njihovim zaključcima.
Bugari su izvorno žuta rasa, a ovde su se pomešali sa belom rasom i tako su nastali današnji Bugari - jezik belaca, a genetika pomešana, više žuta.
Nisu samo zapadnjaci egiptolozi
Hajde?
Ko je dešifrovao egipatske hijeroglife?
Termin "zapadnjak", inače, označava sve one koji su u službi zapadnih centara moći, a ne samo bukvalne zapadnjake.
Tzv srpski istoričari - ista su bagra kao i oni sa zapada, čije ideje poturaju.
Kakvo je ovo lupetanje
Nemoj me ubijati takvim stručnim komentarom, na nivou malog Perice.
Sigurno nije ni kraljica Srba. Smanji malo sa Deretićevim nebulozama.
Deretić nije ostavljao istorijske zapise, tvoj problem je što nisi pročitao nijednu njegovu knjigu, kao ni bilo čiju drugu, već unapred znaš da tu ništa nije tačno.
Takvih "stručnjaka" su nam prepune naučne institucije, ne samo istorijski deo.
Sloveni su sami sebi dali taj naziv. Ti verovatno misliš na termin "Slavic" koji je sličan temrinu "Slave" - rob. To je samo koincidencija nema nikakve veze. Naziv Sloven je slovenskog porekla.
Koliko je meni poznato, Arijevci koji su se doselili na prostor (današnjeg) severa Albanije, jugozapada Srbije i Crne gore - zvali su sebe Rasi, svoju državu Rasija, a glavni grad Ras.
Možeš ih ti slovenisati koliko hoćeš, ali su se sačuvale povelje, toponimi i naziv grada.