Srpska latinica sa sve znakovima-od latinice bez znakova

Komplexas

Zainteresovan član
Poruka
136
Postoji li neki program koji moze uvideti sablon reci ovako kao sto sad pisem, bez slova sh, ch, tj i slicno, i da ih ona klikom dugmeta pretvori u nasu Srpsku latinicu sa tim slovima?


Treba mi za poduzi tekst i iskreno mrzi me da prepravljam slovo po slovo.. A mora biti sa tim slovima..


Sto rece ''dujkenujkeme'' da od celave latinice pravi kosmatu :D

Ja probao sa Google-om sa Srpskog na Srpski al dzaba, ne radi.. Iako celavu prepoznaje kada prevodi na druge jezike..
 
Најпре, српска латиница не постоји, постоји латински алфабет и постоји хрватски абецедни састав.
Друго, програм о коме причаш не постоји јер се може десити да ни човек код читања не буде сигуран да ли пише нпр. сисати или шишати...

Дакле, мораш све да преправљаш ручно.
 
Jedna u programima jedna u softveru.. Dupla sansa za odgovorom koji ne postoji :-)
Duplo veća šansa da se pročita tvoje pitanje... pa možda, mada :think: mislim da si postigao samo da njih nekolicina koji se loguju ovde da bi pomogli drugima u rešenju problema dva puta pročita isto pitanje

Poštuj tudje vreme i veća šansa da dobiješ odgovor ako ga neko zna
Kod worda i u open ofisu imaš "spell checker"
to bi moglo dosta da ti skrati vreme prepravke

BTW Konkretno za čega ti je potrebno? Ako je za titlove postoji poseban program
konvertuje iz latinice u ćirilicu (i obratno) sa hrvatskog na srpski tj od ijekavice pravi ekavicu i ispravlja ćelavu latinicu zj dodaje kvačice
 
Duplo veća šansa da se pročita tvoje pitanje... pa možda, mada :think: mislim da si postigao samo da njih nekolicina koji se loguju ovde da bi pomogli drugima u rešenju problema dva puta pročita isto pitanje

Poštuj tudje vreme i veća šansa da dobiješ odgovor ako ga neko zna
Kod worda i u open ofisu imaš "spell checker"
to bi moglo dosta da ti skrati vreme prepravke

BTW Konkretno za čega ti je potrebno? Ako je za titlove postoji poseban program
konvertuje iz latinice u ćirilicu (i obratno) sa hrvatskog na srpski tj od ijekavice pravi ekavicu i ispravlja ćelavu latinicu zj dodaje kvačice


Ne treba mi za titlove nego za obican text u Word-u.. Za bas.. Bas puno reci..


Reci mi kako da aktiviram taj spell checker da mi proverava na Srpkom jeziku (latinica)?

Predpostavljam da nema neki slican program kao taj za titlove koji nije za titlove.. Sta sam ja sad rekao.. :D
 
Ne treba mi za titlove nego za obican text u Word-u.. Za bas.. Bas puno reci..


Reci mi kako da aktiviram taj spell checker da mi proverava na Srpkom jeziku (latinica)?
MS Word - Automatsko ispravljanje pravopisa rečima iz glavnog rečnika


Predpostavljam da nema neki slican program kao taj za titlove koji nije za titlove.. Sta sam ja sad rekao.. :D
Postoji u projektu RAS
pre nekoliko godina je moglo da se nadje i free (dok je bio u fazi izrade)... sada?Čisto sumnjam
 
...
Reci mi kako da aktiviram taj spell checker da mi proverava na Srpkom jeziku (latinica)? ...
Да би користио опцију Spelling checker за латинични српски језик, мораш пре тога инсталирати Microsoft Office Proofing Tools Kit и тек онда ћеш моћи да радиш коректуру. Али и поред тога, не очекуј да ћеш "ћелаву" латиницу моћи да претвориш и "космату".
 

Back
Top