Srpska filozofija

Nema driblanja i taktiziranja jer je amerika pokazala da ima istu politiku, kao u vreme Miloševića, samo druga sredstva, evropa isto

Za vaše dobro pomirite se da je ideja srbije u ovakvoj EU zauvek sahranjena

Tako je. Amerika nas je ponizila. Mi smo sve učinili da budemo fer i pružili smo ruku prijateljstva, ali nažalost, ona je postavljala nove ucene i smatrala da može sa nama da briše pod. Ne samo da je ponizila Srbiju, već i Rusiju jer nema nimalo poštovanja prema Ruskom stavu. A ostale Evropske zemlje takođe ucenama pridobija. Ne mogu dobri međunarodni odnosi nikada u svetu da se zasnivaju na ucenama i strahu.
 
Rusi ga nisu izazvali ali su ga potajno prizivali jos od sredine osamdesetih jer im je Vojna industrija SFRJ uletela u njihova tradicionalna trzista na bliskom i dalekom istoku


Od 1990-2000 rusi su bili u jednoj od najtežih situacija u svojoj istoriji.
Druga je stvar što smo mi,kao mislil da može nešto da uradi za nas,pa odale i neke frustracije prema njima.Oni tada i pored najbolje namere nisu mogli ništa da urade.
Danas je već sasvim drugačije sve.
 
Najgljuplja recenica koju cujem i koja se prosipa ovom glupom srpskom narodu je to da nas Amerika ne voli a da Rusi svrsavaju na nas....
Kakva glupost!
Ne mogu da skapiram ljudski mozak koji proguta ovako nesto??? I Rusija i Amerika isto misli o nama...i o nasoj zemlji..

Tacno. Ali tu nista nije cudno. Ima toliko ispranih mozgova iz 90-ih. I nije rec "voleti" nego "interesi".
 
Ajde nezezaj.
Sve zajedno što mi imamo od matreijalnih i ekonomskih resursa nije ni kap u ruskoj privredi.
Pogoto ekonomskih jer tu više nemamo ništa ili skoro ništa.
A što se tiče rata '90 ko ga je izazvao?
Ti sve ovde smatraš debilima kada kažeš da su ga njega krivi rusi.

Ja nikoga ne smatram debilima (cak ni one koji to stvarno jesu) ali volim kada ljudi mogu da sagledaju realnu situaciju. Kome je rat u Jugoslaviji najvise godio!?!?! Naravno Rusiji.
 
Kada neko pomene prodaju preduzeca za jednu marku/evro,pripadne mi muka.Pa sto ti nisi uzeo 10 evra,kupio desetak preduzeca i postao gazda,kada si toliko pametan?:rolleyes:



Naravno i meni pripadne muka,jer znam da je svaki prodavac strpao u džepove odmah na stotine hiljada i milione evra.
Ta cifra od 1 DM je dokaz da je to prodato i promenilo vlasnika.
Za pravu cenu pitaj Đinđića,Dinkića,Vlaškovića....ima ih mali milion.A svima bušni džepovi.
A ti što ih braniš sedi i tipkaj na forumu u opancima.
A njihovi krokodilčići,mercedešćići,kućice,vikendice...
 
Ništa. Driblati i taktizirati među velikim igačima. Ali, za to treba lukav političar koji treba da pravi ustupke da bismo kasnije dobili više. Samo da narod to shvati.


e136.gif


ахам... али на Каленић пијаци
 
Što, sa čim se ne slažeš?

Што се уступака тиче само још што нам нису Владу , премијера и председника ЈАВНО НАГУЗИЛИ, да ли си ти свестан колико је уступака учињено до сада?:x

Само немој да помешаш ВЕЛЕИЗДАЈУ са УСТУПКОМ, то би било веома опасно!:x
 

Back
Top