Srbijanac

Taj termin je izmislila današnja legitimna naslednica NDH, jer joj je toliko mrzak termin Srbin da je jednu etničku katergoriju svela na geografski pojam. Sve je to prihvatila secesionistička srbofobična elita u Vojvodini, kao i ostale antisrpske strukture.

Da.
Kad su već ustaško-komunistički vlastodršci izmislili i crnogorsku i makedonsku naciju, ne vidim zašto ne bi izmislili i srbijansku.
 
Da.
Kad su već ustaško-komunistički vlastodršci izmislili i crnogorsku i makedonsku naciju, ne vidim zašto ne bi izmislili i srbijansku.

Srbijanska nacija ne postoji, to ovde niko nije tvrdio. Kada su Srbi kao narod u pitanju, postoji samo i jedino srpska nacija, odnosno srpski narod.

Ne postoje ni Srbijanci kao teritorijalno označenje naroda koji u Srbiji žive jer u državi Srbiji žive pretežno Srbi, a potom i Mađari i pripadnici drugih naroda.

Međutim, kada je reč o državljanstvu kao administrativnoj kategoriji, državljani Republike Srbije imaju srbijansko državljanstvo jer se tako na srpskom jeziku pravilno kaže.
 
Srbijanska nacija ne postoji, to ovde niko nije tvrdio. Kada su Srbi kao narod u pitanju, postoji samo i jedino srpska nacija, odnosno srpski narod.

Ne postoje ni Srbijanci kao teritorijalno označenje naroda koji u Srbiji žive jer u državi Srbiji žive pretežno Srbi, a potom i Mađari i pripadnici drugih naroda.

Međutim, kada je reč o državljanstvu kao administrativnoj kategoriji, državljani Republike Srbije imaju srbijansko državljanstvo jer se tako na srpskom jeziku pravilno kaže.

Srpsko drzavljanstvo,ili nemci vele serbische staatsbürgerschaft,a samo oni sto ulaze na srednja vrata autobusa su srbijanac drzavljanstvo,a ako madjar ulazi u Beogradu on je madjarac,pa slovakac,pa rumunac,pa bugarac a kako god okrenemo svi su u k....cu.
 
Evo jednog tipicnog primerka.
srbin.jpg
 
Srpsko drzavljanstvo, ili nemci vele serbische staatsbürgerschaft, a samo oni sto ulaze na srednja vrata autobusa su srbijanac drzavljanstvo, a ako madjar ulazi u Beogradu on je madjarac, pa slovakac, pa rumunac, pa bugarac a kako god okrenemo svi su u k....cu.

Srbijansko Lazice, srbijansko. Stvar je terminološke prirode, mada u situaciji kakva je naša i ja se pitam zašto uopšte o ovome diskutujemo, kad su u istim gomnima i Srbi i Mađari i Rumunci :) i ostali, koji ovde žive i zavise od državljanstva, pa rekoh gore, ove jadne države.

Elem, danas sam posetila Centar za socijalni rad i mogu da ti javim da ću da im se na**em milosne majke, nema da se smirim dok ih sve na biro ne pošaljem. Kakva se tu bagra skupila ....., da ne poveruješ.
 
Srbijanska nacija ne postoji, to ovde niko nije tvrdio. Kada su Srbi kao narod u pitanju, postoji samo i jedino srpska nacija, odnosno srpski narod.

Ne postoje ni Srbijanci kao teritorijalno označenje naroda koji u Srbiji žive jer u državi Srbiji žive pretežno Srbi, a potom i Mađari i pripadnici drugih naroda.

Međutim, kada je reč o državljanstvu kao administrativnoj kategoriji, državljani Republike Srbije imaju srbijansko državljanstvo jer se tako na srpskom jeziku pravilno kaže.

Da, reč "Srbijanac" ili "Srbijanka" treba da zamene "Gradjanin/Gradjanka Srbije"

A SRBIJANKA je inače i srpsko lično ime. Nemoj da mi neko kaže da su ga izmislili komunisti :D
 
Srbijansko Lazice, srbijansko. Stvar je terminološke prirode, mada u situaciji kakva je naša i ja se pitam zašto uopšte o ovome diskutujemo, kad su u istim gomnima i Srbi i Mađari i Rumunci :) i ostali, koji ovde žive i zavise od državljanstva, pa rekoh gore, ove jadne države.

Elem, danas sam posetila Centar za socijalni rad i mogu da ti javim da ću da im se na**em milosne majke, nema da se smirim dok ih sve na biro ne pošaljem. Kakva se tu bagra skupila ....., da ne poveruješ.

Nije samo bagra u centru za socijalni,svuda su razvukli paukovu mrezu,u svim strukturama su tako da kad krenes da im se najjebavas majke molim te javi rado bih prisustvovao ali sa motkom,jer oni drugaciji jezik ne poznaju.
 
Srbijansko Lazice, srbijansko. Stvar je terminološke prirode, mada u situaciji kakva je naša i ja se pitam zašto uopšte o ovome diskutujemo, kad su u istim gomnima i Srbi i Mađari i Rumunci :) i ostali, koji ovde žive i zavise od državljanstva, pa rekoh gore, ove jadne države.

Elem, danas sam posetila Centar za socijalni rad i mogu da ti javim da ću da im se na**em milosne majke, nema da se smirim dok ih sve na biro ne pošaljem. Kakva se tu bagra skupila ....., da ne poveruješ.

Dugujes mi link. Nije hitno, li nemoj da padne u vodu ili zaborav.
 
Naziv pekare: SRBIJANKA PEKARSKA RADNJA
Adresa (ulica i broj): Vožda Karađorđa 24
Poštanski broj: 18000
Mesto: NIŠ
GPS koordinate:
Telefon: +381 18 527 840
Web sajt:
Kratak opis:
Pekara - hleb, pecivo..
 
Srbijanka
Valjevo

Odbojka (Žene)

Adresa: Milana Stanjica 3, 14000 Valjevo
Mesto: 14000 Valjevo
Opština: Valjevo
Okrug: Kolubarski okrug
Država: Srbija
Telefon: 014/226-264
Fax: 014/221-773
Mail:
 
http://www.alo.rs/vesti/51738/Najlepsa_Srbijanka

Amanda Manasievski (17), mis centralne Srbije
Najlepša Srbijanka!
Ponedeljak - 23.07.2012
Amanda Manasievski (17) iz Surdulice pobedila je na izboru za mis centralne Srbije za 2012. godinu. Izbor za najlepšu Srbijanku održan je u subotu uveče u jagodinskom akva-parku u konkurenciji 15 takmičarki. Prva pratilja je Jovana Obrenović (19) iz Ribara kod Jagodine, a druga Ivona Momirović (20) iz Niša.

mis-v.jpg


- Sve devojke su prelepe, nisam očekivala baš pobedu, ali jesam plasman u finale. Moji dalji planovi vezani su za finalni izbor za mis Srbije i sve ću podrediti tome - kaže Amanda, koja trenira odbojku, a bavi se modelingom i manekenstvom. Ona je pored direktnog plasmana u finalni izbor za mis Srbije dobila putovanje za dve osobe i stipendiju Visoke škole za računovodstvo i berzansko poslovanje.


e sad - zašto Srbijanka da bude samo iz CENTRALNE Srbije!? Zar Vojvodina i Kosovo nisu deo Srbije?
O tome i pričamo ovde. Sve žene iz Srbije moraju da budu Srbijanke, a ne samo one iz CENTRALNE Srbije.
 
Poslednja izmena:
Ево овако а разјаснимо, и да се прекине са темом.

МОЛИМ СВЕ (КОЈИ ИМАЈУ) ДА УЗМУ СВОЈЕ БИОМЕТРИЈСКЕ ПАСОШЕ који је ЗВАНИЧНИ ДОКУМЕНТ Републике Србије, и који имају само ДРЖАВЉАНИ.

На пластичној старни, страни на којој се исписују лични подаци (име, презиме, број пасоша итд.)
погледајте четврти ''пасус''

РУБРИКА ДРЖАВЉАНСТВО пише:

ДРЖАВЉАНСТВО/nacionality/nacionalite

SRPSKO


http://sr.wikipedia.org/sr/Пасош_Србије

И то дакле пише СВИМА КОЈИ ПОСЕДУЈУ ОВАЈ ПАСОШ, без обзира да ли су Мађари, Руси или Марсовци у питању.

ЈЕСМО ЛИ СЕ РАЗУМЕЛИ???
 
Ja sam sudski tumac (ono ,udaram stambilje na dokumanticije) i u svim dokumentima ljudima kojima prevodim stoji lepo da je drzavljanstvo
srpsko. JerBO postoji samo i jedna drzava koja se tako zove.
Ako bi postojalo ( hipoteza) srbjansko , onda bi moralo da postoji i srpsko da bi se razlikovali jedno od drugog.
 
Ja sam sudski tumac (ono ,udaram stambilje na dokumanticije) i u svim dokumentima ljudima kojima prevodim stoji lepo da je drzavljanstvo
srpsko. JerBO postoji samo i jedna drzava koja se tako zove.
Ako bi postojalo ( hipoteza) srbjansko , onda bi moralo da postoji i srpsko da bi se razlikovali jedno od drugog.

Што се мене тиче расправа на дату тему је готова.

Званични документ сам навео, издаје ге Република Србија и у њему јасно стоји да је држављанство СРПСКО, свиђало се то мени и другима или не, то стоји и мора се поштовати.

Него нисам могао до сада да се сетим у ком ми тачно документу то пише...
 
Што се мене тиче расправа на дату тему је готова.

Званични документ сам навео, издаје ге Република Србија и у њему јасно стоји да је држављанство СРПСКО, свиђало се то мени и другима или не, то стоји и мора се поштовати.

Него нисам могао до сада да се сетим у ком ми тачно документу то пише...

Naravno da je državljanstvo srpsko.

SRBIJANAC je etimološka odrednica - odakle je čovek, umesto "gradjanin Srbije" - kaže se Srbijanac, Srbijanka, Srbijanče.
 
Naravno da je državljanstvo srpsko.

SRBIJANAC je etimološka odrednica - odakle je čovek, umesto "gradjanin Srbije" - kaže se Srbijanac, Srbijanka, Srbijanče.

Ако ћете већ да идете у детаље реч србијанац означава становника ''уже Србије'' односно централне Србије.

Као што лепо пише у новинама које сте САМИ ЦИТИРАЛИ.

Има она стара песма По чему се знају србијанци па набраја елементе народне ношње карактеристичне за тај крај, исти елементи ношње не постоје у рецимо Банату или Бачкој,
дакле и ту нисте у праву.

Једино о чему бисмо могли, евентуално расправљати то је да ли би требало прихватити тај израз и датиму то значење које Ви мислите да он већ има
 

Back
Top