Quantcast

Srbijanac

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
"Srbijanac" je GEOGRAFSKA ODREDNICA, a ne NACIONALNA!

To 95% Srba ne razume dobro.

Da su i Albanci na Kosovu bili SRBIJANCI (ne Srbi, posto nisu Srbi, ali jesu Srbijanci, posto su gradjani drzave Srbije) - nikada se ne bi mogli ocepiti od Srbije !

mikoyan

Domaćin
Poruka
3.574
"Srbijanac" je GEOGRAFSKA ODREDNICA, a ne NACIONALNA!

To 95% Srba ne razume dobro.

Da su i Albanci na Kosovu bili SRBIJANCI (ne Srbi, posto nisu Srbi, ali jesu Srbijanci, posto su gradjani drzave Srbije) - nikada se ne bi mogli ocepiti od Srbije !
Znaci npr Hrvati iz Bosne su Hrvati, a ovi iz Hrvatske su sta? Hrvatijanci?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Србија-Србијанац.
Словенија-Словенијанац.
Не иде пријатељу никако!
To su TERMINOLISKI PROBLEMI o cemu ti sad pricas, a ne politicki.

Postoje lingvisti koji mogu da pronadju pravu rec u takvim slucajevima.

Hrvati su promenuli HILJADE reci u zadnjih 20 godina, a Srbi ne mogu da pronadju JEDNU REC koja im skoro znaci bili ili ne biti!

al bundy

Legenda
Poruka
60.829
Isto kao što ne postoji ni bugarstvo ,ni francuzstvo , a postoji srpstvo , al to zanimljivo protivnicima termina Srbijanac ne smeta kada se pozivaju na tu drugu jezičku specifičnost .

RickRoss

Buduća legenda
Poruka
25.037
e vidite to je meni zanimljivo... kad neki (recimo) Hrvat napise 'Srbijanac' proglase ga ustasom jer zeli da razjedini Srbe, ta je taj pojam zbog toga izmisli i sta vec sve ne

a odmah se tada setim one pesme 'Odakle si sele' i dela 'Jelek, anterija i opanci po tome se znaju Srbijanci'... ili one od Baje 'Krajisnik i Srbijanka'

jesu tekstove tih pesama napisali Hrvati ili Srbi?

mikoyan

Domaćin
Poruka
3.574
Oni Htravti u Bosni JESU BOSANCI (Bosanci su i Srbi i Bosnjaci koji u Bosni zive), a Hrvati u Hrvatskoj su Hrvatijanci, sto su i Srbi i Bosnjaci u Hrvatskoj.
E dobro, posto ja tako uglavnom i odgovaram Hrvatima kad mi pocnu sa tim "vi Srbijanci". Ja im kazem "sta ces, tako je kod nas u Srbijaniji, a kako vi Hrvatijanci?"

RickRoss

Buduća legenda
Poruka
25.037
Уколико се прихвати да тако нешто постоји, и ти си Србијанац, такође.
ok nemam nista protiv... mada mi se cini da se taj naziv vise odnosi na stanovnike centralne Srbije...

ja sam na primer Srbin Vojvodjanin, bas kao sto je Hrvat iz Dalmacije Dalmatinac

mikoyan

Domaćin
Poruka
3.574
e vidite to je meni zanimljivo... kad neki (recimo) Hrvat napise 'Srbijanac' proglase ga ustasom jer zeli da razjedini Srbe, ta je taj pojam zbog toga izmisli i sta vec sve ne

a odmah se tada setim one pesme 'Odakle si sele' i dela 'Jelek, anterija i opanci po tome se znaju Srbijanci'... ili one od Baje 'Krajisnik i Srbijanka'

Taj termin je postojao i ranije, ali ono sto meni smeta jeste insistiranje na njemu, narocito od strane ustasha i autonomasa (sto mu dodje jedno te isto).

Poruka
60.356

Уметничка слобода, тежак рад на обликовању риме и метрике!

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
ok nemam nista protiv... mada mi se cini da se taj naziv vise odnosi na stanovnike centralne Srbije...

ja sam na primer Srbin Vojvodjanin, bas kao sto je Hrvat iz Dalmacije Dalmatinac
SVI stanovnici Vojvodine su Srbijanci (siri pojam) i Vojvodjani (uzi pojam). U GEOGRAFSKOM SMISLU.

U nacionalnom su Srbi, Madjari i ostali.....

svarozic

Buduća legenda
Poruka
35.144
interesuje me zasto mnogi ne prihvataju ovaj termin i smatraju ga uvredljivim?
Zato što su taj termin izmislili komunisti kako bi bio neki uopšteni naziv za stanovnika Srbije (bez obzira kom narodu pripada)... isto su pokušali i sa terminom Hrvačanin za sve stanovnike Hrvatske, ali to se nije primilo...

Mickie

Veoma poznat
Poruka
13.244
To su TERMINOLISKI PROBLEMI o cemu ti sad pricas, a ne politicki.

Postoje lingvisti koji mogu da pronadju pravu rec u takvim slucajevima.

Hrvati su promenuli HILJADE reci u zadnjih 20 godina, a Srbi ne mogu da pronadju JEDNU REC koja im skoro znaci bili ili ne biti!
Нашли смо реч. СРБИН. Запамти то.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.