Srbija u EU 2014 godine

besniris:
Mala je verovatnoca da ce mo uci u EU u narednih 20 god,tako da bi bilo bolje da se okranemo sami sebi i da vidimo dal smo sposobni da nesto uradimo.Pre neki dan gledo sam politicku emisiju mislim da se zove Arena,gde je gostovo biser Srpske politicke scene,gospodin Sutanovas iz DS.Sutanovac je izjavio da u zemljama poput Htvatske Bugarske i Rumunije postoji konzenzus naroda oko ulaska u EU,jer u pomenutim zemljama ne postoji stranka kao sto je SRS.Rece Sutanovac i ostade ziv.

Аха, ево како лепо изгледа тај "консензус" у Румунији........ахахахааааа.......видели људи како то ЈеБропа функционише...


Rečni pirati pljačkaju turističke i teretne brodove

Rumunski gusari haraju Dunavom


Dunav je postao raj za rečne gusare koji u Rumuniji sve češće pljačkaju teretne, a sada su počeli i putničke brodove, piše londonski „Sandej telegraf“.

Najnoviji incident, prema navodima tog lista, dogodio se pre nekoliko dana u rumunskoj luci Galata, kada su drski razbojnici operušali bugarski feribot, u vreme dok su posada i putnici bili na obali zbog vanredne kontrole rumunskih carinika.

U potrazi za plenom gusari su pretresli teretna vozila, putničke automobile i kabine, da bi potom nestali u brzim čamcima kojima su prethodno neopaženo prišli uz bok broda, pričvrstili ih čakljama i konopcima i popeli se na palubu.

„Uzimaju sve što nađu, ali pre svega traže novac. Pretpostavljam da prisluškuju naše radio-veze i komunikacije kako bi pratili kretanje broda i tačno znali maršutu“, izjavio je oficir bugarskog broda Rosen Rajkov.

Dragomir Kočanov, izvršni direktor Bugarskog rečnog brodarstva, u čijem je vlasništvu feribot, tvrdi da je ovo samo najnoviji u nizu napada koji se, uglavnom, dešavaju u oblasti Černa Voda, gde brodovi ulaze u rečni kanal kojim nastavljaju do velike rumunske luke na Crnom moru Konstance. Kočanov tvrdi da je ovo bio šesti napad na brodove njegove kompanije, ali se prvi put na meti našla putnička lađa.

„Znam da i druge kompanije imaju problema sa takvim napadima. U jednom slučaju su članovi srpske posade bili pretučeni i naterani da skoče u vodu“, rekao je Kočanov.

Priču o rumunskim gusarima potvrdio je za „Blic“ i Dragomir Stanić, rukovodilac u Jugoslovenskom rečnom brodarstvu.

- Pre nekoliko meseci naš brod „Bihać“ plovio je rumunskim delom Dunava, tačnije, kanalom Černa Voda - Konstanca, gde su utovarali klinker za cementaru iz Beočina. Brod je bio sa šest barži. Kada su barže ostavili na stovarištu, jer je brod otišao da natankuje naftu, prišli su mu gusari u čamcima. Ukrali su 110 metara kabla za 380 volti. Kada je naš radnik video da kradu kablove, počeo je da viče, a razbojnici su ga gađali nekom gvožđurijom i lakše povredili - priča za „Blic“ Stanić.

Posle tog razbojništva, rumunski gusari nisu više upadali na plovila JRB. Ali, kad god bi se neki od naših brodova našao blizu obale, oni bi koristili pogodan trenutak da sa njega ukradu kablove, užad, kotlove.

- O tome smo obavestili i upozorili našu ambasadu u Rumuniji. Međutim, ne znamo da li su gusari napadali plovila nekih naših privatnih prevoznika - kaže Stanić.

Portparol JRB-a Milena Jovanović kaže da su prvi napadi na brodove počeli pre pet-šest godina, a najviše ih je bilo kod mesta Černa Voda. U njima je učestvovalo obično po desetak razbojnika koji nisu uvek bili naoružani.

- Koristili su sporo kretanje brodova i čamcima se kačili za njih. Pomoću užadi su se peli i svi istovremeno iskakali na palubu. Otimali su sve što su mogli da ponesu, a često se događalo da odnesu ceo kargo teretnjaka - rekla nam je Jovanovićeva.

Napadi rečnih pirata ustalasali su i odnose između Bugarske i Rumunije, pošto su bugarske novine za probleme okrivile rumunsku vladu, pa ima i informacija da su neki zvaničnici povezani sa razbojnicima.

Rumuni su uzvratili udarac tvrdnjama da bugarske kompanije same dovode u opasnost svoje brodove zato što koriste manje bezbedne rute, pristaju na dokovima izvan luka kako bi izbegli plaćanje taksi, a sumnja se i da neki kapetani sami organizuju krađe prtljaga i tereta sa svojih brodova, piše londonski list.

(Tanjug - N. B.)
 
besniris:
Srbiji opste nije neophodan ulazak u EU.Mnogo vise bi smo izgubili nego sto bi smo dobili.Nas interes pre svega lezi u ne ulasku jer ce vecina firmi iz okolnih zemalja biti prabaceno u Srbiju posto zemlje poput Bugarske i Rumunije udju u EU.Iz prostog razloga sto ce mo biti mnogo privlacniji za poslovanje zbog nizih poreza nego u EU.
Malo vise si ovde nalupao...da nisam citirao moga si da izbrises post.
Svaka drzava u EU sama odredjuje koliki ce porez zasta da bude. I naravno da ti napomenem da je zona EU zona slobodne trgovine i trzisne privrede...mislim da si dovoljno pametan da znas sta to znaci.
 
Iron Lord:
Nepoznat autor, nema linka odakle je preuzeto.
A simptomatično je i to da je sve u redu dok autor citata ne progovori:
SIMPATIZERI I ČLANOVI BILO KOJE STRANKE NIKADA NEĆE BITI NE VLASTI JER NE MOGU BITI NA VLASTI.

Otvaram kada mi dostavite tražene podatke putem PP-a.
Koristi google,kao ja,ne secam se stvarno,niti me interesuje,da ,potkrala se greska,mislio sam i na clanove SRS koji hoce da budu deo vlasti.Hvala na,sa velikim slovima objasnjenju,napisao sam to u brzini,smatrao sam da se podrazumeva na sta mislim.
 
Calogero:
Malo vise si ovde nalupao...da nisam citirao moga si da izbrises post.
Svaka drzava u EU sama odredjuje koliki ce porez zasta da bude. I naravno da ti napomenem da je zona EU zona slobodne trgovine i trzisne privrede...mislim da si dovoljno pametan da znas sta to znaci.
Pa pazi u dubini misli besnogrisa ima istine.
Srbija je toliko jadna da zaista nema sta da trazi u EU.Ona EU nema sta da ponudi jer je ovde sve unisteno.E sad misao besnogrisa ima smisao pod uslovom da odnosi Srbije sa EU budi dobri u svakom pogledu.Tako da bi Srbija mogla da pliva izmedju EU,USA,Rusije,Kine.E tu bi prosli extra.
Kao nekada kad je SFRJ plivala izmedju NATO-a i SSSR.
Ali za to su sanse ravne nuli iz mnogo razloga.Jedan od razloga je i sto su nam politicari koji su trenutno u ponudi glupi kao k-u-r-a-c,a i lopvi su svetske klase.
 
I.Sikorsky:
Koristi google,kao ja,ne secam se stvarno,niti me interesuje,da ,potkrala se greska,mislio sam i na clanove SRS koji hoce da budu deo vlasti.Hvala na,sa velikim slovima objasnjenju,napisao sam to u brzini,smatrao sam da se podrazumeva na sta mislim.

Prvo i osnovno, ne možeš odredjivati moderatoru šta će on raditi, već moraš poštovati neka pravila koja nisam ja propisao a SA KOJIM SI SE SLOŽIO PRILIKOM REGISTRACIJE.

Drugo, tema je otvorena samo zato što je korisnik eremita reagovao i potvrdio autentičnost.

Treće, napiši ono što misliš jer nismo vidovnjaci ovde.
 
torrente_bg:
Pa pazi u dubini misli besnogrisa ima istine.
Srbija je toliko jadna da zaista nema sta da trazi u EU.Ona EU nema sta da ponudi jer je ovde sve unisteno.E sad misao besnogrisa ima smisao pod uslovom da odnosi Srbije sa EU budi dobri u svakom pogledu.Tako da bi Srbija mogla da pliva izmedju EU,USA,Rusije,Kine.E tu bi prosli extra.
Kao nekada kad je SFRJ plivala izmedju NATO-a i SSSR.
Ali za to su sanse ravne nuli iz mnogo razloga.Jedan od razloga je i sto su nam politicari koji su trenutno u ponudi glupi kao k-u-r-a-c,a i lopvi su svetske klase.

Politicari se menjaju,pa ne mislis valjda da ce ovi doveka da vladaju.Nisam mislo na sistem SFRJ jer je to u danasnjim okvirima ne omoguce.Jednostavno posto sve zemlje balkana udju u EU mi ce mo biti veoma zanimljivo trziste za strane korporacije van EU.Ovde ce uslovi za poslovanje biti dosta povoljniji nego EU,koja ima striktne zakone oko poslovanja.Za ocekivati je i da ce porezi biti dosta manji nego u EU,tako da tu lezi nasa najveca sansa za brzo napredovanje.
 

Back
Top