Srbija ne priznaje sopstveni pcr test

Пише, земља боравка или земља улас
Ваљда је јасно из контекста онога што сам написао да сам мислио да је уредба глупост. ОК, следећи пут ћу бити прецизнији. 👍

Ако неки Мишко долази колима из Швајцарске и носи са собом тест при прелази границе са Хрватском, они треба да га пусте.

Ако Љубота дође авионом из исте државе, онда оде пешке до Хрватске и проба да пређе ту исту границу са одрађеним тестом на истом месту у Швајцарској, овај неће да га пусти.

Реално је небитно где је тест одрађен, јер је и онај први, што долаизи колима могао да одседне 3 дана у Словенији, а још 2 у Хрватској и тек онда да пређе границу.

Једино је референтна временска одредница.
Ево шта пише

izdat od strane referentne laboratorije države iz koje dolaze, odnosno ulaze u Republiku Srbiju,

Дакле, или земља из које долазе или земља из које улазе (значи, може и швајцарска и хрватска, односно и словенија и хрватска, односно и британија и хрватска и тд..итд...
 
Пише, земља боравка или земља улас

Ево шта пише

izdat od strane referentne laboratorije države iz koje dolaze, odnosno ulaze u Republiku Srbiju,

Дакле, или земља из које долазе или земља из које улазе (значи, може и швајцарска и хрватска, односно и словенија и хрватска, односно и британија и хрватска и тд..итд...
Али не пише или једно, или друго. Пише једно односно друго. И није дефинисано шта значи држава из које долазе. Из контекста како је написано следи да је то исто што и држава из које улазе. На то је ишао мој приговор и зато и кажем да је тај део текста потпуно непотребан и да је требало да остане само део о временском услову. Потпуно је небитно да ли си ти боравио у Швајцарској, дошао код девојке у Аустрију, тамо урадио тест, а онда преко Мађарске ушао у Србију. Само се беспотребно завлаче у такве конструкције, док је све лепо одређено само оним "48-часовним условом и референтном лабораторијом". Мада је и ту термин референтна недовољно прецизан, пре треба да стоји акредитована.
 
Једно, односно друго, значи или једно или друго, а не и једно и друго.
Не баш. Да човек хоће да напише или написао би или, а не односно, које не значи исту ствар.

Треба ти посебна дефиниција?

Држава из које долазе је држава одакле су кренули.
Њима треба, јер то што си ти навео је држава из које полазе. Што се мене тиче, ја бих потпуно избегао географско условљавање јер је потпуно небитно за суштину.
 
On je covek iz Srbije presao u Hrvatsku i uzeo neke lekove,zadrzao se 40-45 minuta i to ima na pecatu vreme prelaska i da ga neko zeza za lekove.Ajde da je morao da prenoci pa prelazi drugi dan,tu bih razumeo,da mora da uradi ponovo PCR.Ovo je cist bezobrazluk,jedne somine,koji bi dobio batine da je to uradio nekome iz Srbije.nego je video po pasosu da je ovaj covek spolj,gastarbajter,pa kako veli,ako ne mogu da mu izvucem neki euro,bar da ga zezbam koliko mogu.Majmuncina.Kada bi se malo vise povelo racuna o njima,svaki drugi bi bio uhapsen zbog kriminala koji prave na granici.
 
pre par dana,sam došao u Srbiju iz Eu.Imam slobodnih 9 dana,znači do nedelje.
prekjuce odradjen test,juce stigao rezultat,naravno negativan.S obzirom,da imam bolesnu majku koja se nalazi u Srbiji,rešio sam da odem u Hrvatsku na pola sata,pokupim sve račune koji su se nagomilali u proteklih 6 meseci,koliko nije bila tamo.Test znači važeći.Izlazim iz Srbije,ulazim u Hrvatsku,proveravaju i puštaju.
Zgrabim račune,nadjem jedinu trgovinu koja radi tamo danas,platim račune i eto me nazad na granici.
Nije prošlo ni 45 minuta.
Ulazim u Srbiju,neko goovno od policajca,sa likom Slobe Miloševića u svojim ranim dvadesetim,kaže da sad moj test ne važi više,jer nije izvađen u Hrvatskoj.
Ja kažem,pa važeći je ovaj iz Srbije,naše zemlje,jbg bio sam 45 minuta,bio si tu kad sam izašao,video si sve.Kolega u kućici,mu kaže ne zajebavaj čoveka,pa ima važeći pcr test.
Goovno u liku Slobe Miloševića se cinički smeje i piše karantin.Da zlo bude veće,svi termini za testiranje su zauzeti do srede.Rezultat u cetvrtak poslepodne.Ostaje mi samo dva dana da majku pokušam da dignem na noge,i nateram je da prohoda.Izgleda mi sve to sad kao nemoguća misija.Teško zaradjene dane trošim u sobi suludo,majka nije sa mnom,niti iko sme biti.Koja to drzava na svetu ne priznaje svoj vazeci dokument???Kako je moguće da se ukine valjanost testa nakon 45 minuta,odlukom maloumnog službenog lica?
Nije mi zao para,možda je i hteo da mu platim,pa da me pusti,ne znam,toliko sam bio zaprepašćen,da nisam ni pomislio u tom momentu na to.
Ali taj cinizam,taj podsmeh u očima tog govneta ,neću nikad zaboraviti.
Majka mi plače,i ovako je izgubljena,ja ne mogu ni prići,vreme mi teče,moraću se vratiti nazad,ona ovo preživeti neće...
Goovno jedno,karma je čudo,nikad ne znaš kad će da ti se vrati ono što činiš drugima.
Ja bi mu reko ako mi ne daj boze zafali majci dlaka s glave naci cu te
 
ovo ti je tek pocetak izivlljavanja uskoro ce softveri odlucivati mozes li ili ne ako sistem kaze ne to ti je to pandur ce slepo sprovoditi a procedura da te se opet nacini validnim u sistemu ce biti maltene neizvodljiva a u praksi se radi o izmeni jednog parametra
 

Back
Top