Srbija na Svetskom prvenstvu 2019. u Kini

Guduric ogromna stetocina, veci doprinos daju Birca i Simon. Italijani mogu dobiti Spance, to ce biti duel dve prljavstine mentalitetski.
Gudurić do sada ništa nije pokazao. Da se barem vadi šutem, ali i to mu je prosek. Jović bolje šutira trojke od njega.
Ali nadam se da je ovo samo loš period i da će igrati kako treba kada bude najviše trebalo.
 
Istina, generalno tesko da moze da se kaze da sad Spanci imaju slabiji tim od nas, mislim jeste da nema Pau Gasola, Caca Rodrigeza, Ibake, Mirotica, Abrinesa, Kalderona, Felipe Rejesa, San Emeterija ali opet tu su im Mark Gasol, Riki Rubio, Serhio Ljulj, braca Ernangomez, Rudi Fernandez, Klever , mada realno Spanci tesko da su imali slabiji tim u poslednjih 15-ak godina iako je ovo jedan korektan sastav , mada realno Spanci nista nisu pokazali zasad, kako u grupnoj fazi tako i u prijateljskim utakmicama, muce se sa ispodprosecnim Iranom, jedva prosecnim Portorikom, od mnogo oslabljenih Rusa i sasvim osrednjih Rusa izgubili 20 razlike , jedino eto protiv opet skromnog Tunisa su dobro drugo poluvreme i koliko toliko licili na sebe, ali generalno nikakav utisak dosad nisu ostavili , deluju dosta neubedljivo, nesigurno, traljavo, sporo , sa jako puno oscilacija i tako da ako smo ikad bili favoriti protiv njih u post-Indijanapolis periodu i ako cemo ikad biti favoriti protiv njih mislim da je to sad.

Po meni zasad mi , Brazil i Argentina su 3 ekipe koje su ostavile najjaci utisak, iskreno bio bi zaista san i najjace prvenstvo ikad kada bi ove 3 ekipe podelile medalje pa makar mi i neuzeli zlato.
 
Први прави тест на СП наши су прошли восоком оцјеном. У игри против квалитетног противника, који је у овом мечу имао надахнуте појединце, служио их је и шут, погодили су 11 тројки, и то већина тројки преко руке, добри %, у таквој игри наши су искористили своје предности и слабости ривала, остварили предност у рекету, доста посједа више, на крају сигурна побједа. Важно је да су наши имали игру читав меч, нису губили главу када су почетком 3/4 Италијани запријетили, дошли на -2, 55:53, имали су и тада контролу меча, стрпљиво, искористили потенцијал наших, предност у цм, Радуљ је упутио један шут ка кошу и уписао 12 поена (е то је мајстор).
У мечу гдје против доброг противника упишете сигурну побједу +15, неразумно је тражити слабости, прозивати овог или оног играча ако није имао шутерски дан, данас није имао, сутра ће имати. Није имао ни Бјелица шутерски дан, али је радио толико пуно добрих ствари, и за 26:38 минута у најважнијој рубрици +/- имао чак +28.
На крају мало и нервозе, смирило се брзо.
Селектору, стручном штабу и играћима честитке, сви играчи заслужују похвале и на приступу и на игри. Идемо даље. Слиједи Порторико, прекосутра у 10:30.
Ево сажетка меча
 
Cini se da su ipak slabiji dosta Spanci, jasno tu su Mark Gasol, Ljulj, Fernandez, ali nije to ona ekipa od pre tri do cetiri godine.

Mislim i ja da definitivno nije , realno Mark Gasol, Riki Rubio i Serhio Ljulj su zaista igracine top klase i tu nema sta i ta 3 igraca su srce ovog tima, braca Ernangomez svakako su potencijal i mogli bi da budu as u rukavu , ovi ostali prosek, Rudi Fernandez je imao i neke povrede i sta ja znam i vec duze vreme ne igra na onom prepoznatljivom nivou i vise se slepa na neku staru slavu, a ovi igraci tipa Klever, Rabaseda, Beiran, Kolom, Ribas su u najboljem slucaju neki evropski prosek.
Mada generalno poredeci ih sa ostalima opet jedan korektak sastav ali ipak fali tu barem jos jedna ultra jaka petorka, mada generalno ja mislim da je njima mnogo veci problem sama igra nego sastav , prosto nema one njihove prepoznatljive brze i tecne igre, kretnji igraca, protoka lopte, muce se, muce se cak i sa mnogo slabijim ekipama.
 
1567614161022.png
 
Pa i ne dobijamo ih bas , jedino sto smo ih dobili onda 2010. u Turskoj i onda 2015. na EP u prvom mecu grupne faze na otvaranju, a recimo oni su nas na proslom SP 2014. dobili 16 razlike, na EP 2013. 30 razlike, na EP 2011 takodje nesto 20-30 razlike , pa i u onom finalu EP 2009. takodje nekih 25-30 razlike , takodje dobili su nas i u Indijanapolisu 2002, na EP 2003., na OI u Atini 2004., na EP kod nas 2005., na SP 2006. u Japanu, ali nema sumnje da se odnos snaga ipak malo izmenio od tad, doduse nismo ih pobedjivali ni u poslednje vreme ali nisu ni oni nas, na prethodnih nekoliko takmicenja se nismo ni sastajali sa njima, pogotovo ne u mecevima nokaut faze (poslednji mec je bio na tom EP 2015. na otvaranju kada smo ih dobili).

Mada generalno kao sto sam vec rekao ako smo ikad u post-Indijanapolis eri bili u boljoj poziciji od njih i bili favoriti u odnosu na njih onda je to sad.
 
SADA SLEDI SPANIJA. CAK I PRVA PETORKA SPANIJE JE ZA NIJANSU SLABIJA OD NASE PRVE PETORKE KOJU SASA IZ SAMO NJEMU LUDACKIH RAZLOGAS NIKAD NIJE IZVEO NA PARKET. ALI NASA KLUPA JE DALEKO DALEKO JACA OD KLUPE SPANACA. Da je Djordjevic malo inteligentniji jos u drugoj cetvrtini bi prelomio mec protiv spanaca a ne kao protiv italijana tek u zadnjoj cetvrtini.

Kako se lomi protivnik koji ima slabiju klupu? Vrlo prosto, sad cu objasniti!!! Zasto se ne moze trcati 1500m na olimpijadi brzinom kojom se trci na 800m? Zato sto umor ucini svoje. Epa kad imas jacu klupu onda prvo ubacis najacu petorku da amortizuje prvi udarac jake prve petorke protivnika jedno 3, 4 minuta pa onda ako vidis da odolevamo po jednog sa klupe uvodis na pola minute do kraja prve cetvrtine. Obicno kad je tanka klupa protivnika on prvu cetvrtinu igra brzinom figurativno receno kao da trce 800m. Medjutim u drugoj cetvrtini njihova prva petorka vec nema snage i pocinje da trci brzinom kao na "1500" metra ali zato mi u drugoj cetvrtini uvodimo i drugu petorku ravnopravno na po pola minuta menjajuci igrace i to mozemo i u paru tako da stalno nasi igraci koji su na parketu trce "800" metra a za to vreme sve duze i duze odmaramo prvu petorku nasu. Znaci cak i nasa odmorna druga petorka je jaca od njihove prve petorke koja je na umoru. I sad treca cetvrtina uvodimo opet nasu prvu petorku koja je odmorna i koja trci 800 metra protiv njihove prve petorke koja je mrtva umorna i koja vec ne da trci 1500m vec trci i 3000 metra. E u tom slucaju nasi ih tuku do kraja i tu se lomi mec ulazimo na +20 u cetvrtu cetvrtinu koju samo odradimo lagano.

Naravno i poenta je da onaj ko ima jacu klupu da forsira brzu kosarku sa mnooooogo trcanja. Znaci kad si u napadu nema brzih prodora vec igraci trce sto vise oko trojke i dodaju se ali i bez lopte trce trce stalno da umaraju protivnikovu prvu petorku. Eto tako se lomi protivnik. A mi imamo Bogdanovica, Simonovica, Micica, i jos par njih koji su visoki a brzi i oni mogu da trce bas brzo oko trojke i da umaraju protivnike.


Eto tako se lomi ekipa koja ima slabiju klupu.
 
Poslednja izmena:
Pa i ne dobijamo ih bas , jedino sto smo ih dobili onda 2010. u Turskoj i onda 2015. na EP u prvom mecu grupne faze na otvaranju, a recimo oni su nas na proslom SP 2014. dobili 16 razlike, na EP 2013. 30 razlike, na EP 2011 takodje nesto 20-30 razlike , pa i u onom finalu EP 2009. takodje nekih 25-30 razlike , takodje dobili su nas i u Indijanapolisu 2002, na EP 2003., na OI u Atini 2004., na EP kod nas 2005., na SP 2006. u Japanu, ali nema sumnje da se odnos snaga ipak malo izmenio od tad, doduse nismo ih pobedjivali ni u poslednje vreme ali nisu ni oni nas, na prethodnih nekoliko takmicenja se nismo ni sastajali sa njima, pogotovo ne u mecevima nokaut faze (poslednji mec je bio na tom EP 2015. na otvaranju kada smo ih dobili).

Mada generalno kao sto sam vec rekao ako smo ikad u post-Indijanapolis eri bili u boljoj poziciji od njih i bili favoriti u odnosu na njih onda je to sad.

Zato sam i napisao "u poslednje vreme". Primetićeš da je njihov poslednji trijumf došao na tom SP kad su bili domaćini (prethodno su u onom finalu EP takođe bili domaćini), a od tog SP se i kod nas i kod njih promenilo puno. Kod njih na gore, kod nas na bolje. U svakom slučaju, Španci nam ne leže isto kao i bilo koja druga reprezentacija, jedino je pitanje hoćemo li dobiti teže ili lakše. Njihovo vreme je prošlo, naše nikad nije ni prekinuto, razlika u kvalitetu u našu korist ne dolazi u pitanje, dakle treba samo odraditi posao. Kao što sam pomenuo ranije, bahato i bezobrazno do kraja.
 
Gudurić do sada ništa nije pokazao. Da se barem vadi šutem, ali i to mu je prosek. Jović bolje šutira trojke od njega.
Ali nadam se da je ovo samo loš period i da će igrati kako treba kada bude najviše trebalo.

Što se tiče Gudurića i reprezentacije, uvek će mi ostati u sećanju onaj momenat iz polufinala prethodnog EP kada umesto da dobijemo lagano Ruse, on pipa loptu koja je išla preko pola i poklanja je njima. Mada, isto se nadam da će ispucati sve malere i odigrati neku vrhunsku partiju konačno...
 
SADA SLEDI SPANIJA. CAK I PRVA PETORKA SPANIJE JE ZA NIJANSU SLABIJA OD NASE PRVE PETORKE KOJU SASA IZ SAMO NJEMU LUDACKIH RAZLOGAS NIKAD NIJE IZVEO NA PARKET. ALI NASA KLUPA JE DALEKO DALEKO JACA OD KLUPE SPANACA. Da je Djordjevic malo inteligentniji jos u drugoj cetvrtini bi prelomio mec protiv spanaca a ne kao protiv italijana tek u zadnjoj cetvrtini.

Kako se lomi protivnik koji ima slabiju klupu? Vrlo prosto, sad cu objasniti!!! Zasto se ne moze trcati 1500m na olimpijadi brzinom kojom se trci na 800m? Zato sto umor ucini svoje. Epa kad imas jacu klupu onda prvo ubacis najacu petorku da amortizuje prvi udarac jake prve petorke protivnika jedno 3, 4 minuta pa onda ako vidis da odolevamo po jednog sa klupe uvodis na pola minute do kraja prve cetvrtine. Obicno kad je tanka klupa protivnika on prvu cetvrtinu igra brzinom figurativno receno kao da trce 800m. Medjutim u drugoj cetvrtini njihova prva petorka vec nema snage i pocinje da trci brzinom kao na "1500" metra ali zato mi u drugoj cetvrtini uvodimo i drugu petorku ravnopravno na po pola minuta menjajuci igrace i to mozemo i u paru tako da stalno nasi igraci koji su na parketu trce "800" metra a za to vreme sve duze i duze odmaramo prvu petorku nasu. Znaci cak i nasa odmorna druga petorka je jaca od njihove prve petorke koja je na umoru. I sad treca cetvrtina uvodimo opet nasu prvu petorku koja je odmorna i koja trci 800 metra protiv njihove prve petorke koja je mrtva umorna i koja vec ne da trci 1500m vec trci i 3000 metra. E u tom slucaju nasi ih tuku do kraja i tu se lomi mec ulazimo na +20 u cetvrtu cetvrtinu koju samo odradimo lagano.

Naravno i poenta je da onaj ko ima jacu klupu da forsira brzu kosarku sa mnooooogo trcanja. Znaci kad si u napadu nema brzih prodora vec igraci trce sto vise oko trojke i dodaju se ali i bez lopte trce trce stalno da umaraju protivnikovu prvu petorku. Eto tako se lomi protivnik. A mi imamo Bogdanovica, Simonovica, Micica, i jos par njih koji su visoki a brzi i oni mogu da trce bas brzo oko trojke i da umaraju protivnike.


Eto tako se lomi ekipa koja ima slabiju klupu.
Ovako kratak tekst a toliko izrečenih gluposti ja nisam video odavno.
Verovatno su u postojbini košarke i najjačoj ligi na svetu veoma glupi, kada se dogodi da im najbolji igrač ekipe ulazi sa klupe(Mo Vilijams u Klipersima prošle godine), Djinobili više sezona, Kukoč svojevremeno u Bulsima, Harden u Oklahomi.
Djordjević ima puno drugih mana što se tiče košarkaškog znanja i umeća, ali petorke koje počinju utakmicu su Mutina "zasluga", i veoma su dobro koncipirane, čak i danas kada je u petorci počeo Birčević.
Ali bojim se da je tebi to mnogo teško objasniti, nemaš ti kapacitet da to shvatiš.
 

Back
Top