Србија је слободна, тако барем кажу...

Pa dobro Milunaka vidis li ovo :

VAŠINGTON - Srbija spada u slobodne zemlje sveta, ostvarila je napredak u borbi protiv korupcije i poboljšala saradnju sa Haškim tribunalom, objavila je u godišnjem izveštaju američka nevladina organizacija "Fridom Haus" (Sloboda u svetu).

Na skali od jedan do sedam, gde je jedinica najbolja ocena, Srbija je dobila trojku za politička i dvojku za ljudska prava, baš kao i prošle godine, preneo je "Glas Amerike".
Crna Gora označena je kao "delimično slobodna", jer je dobila trojke u obe kategorije, dok je sa ocenom šest za politička prava, i peticom za građanske slobode jednostrano proglašena tzv. država Kosovo svrstano u "neslobodne zemlje". Priština se, između ostalog, kritikuje zbog nepoštovanja ljudskih prava pripadnika manjina, loše bezbednosne situacije i korupcije.



Ovo ti je pravi argument da nisi slobodna. Ovo je ono sto se zove crno na belo.
Objasni mi kakve veze ima Srbija sa nevladinom organizacija "Fridom Haus" ? Ko su ovi ?

Ti trazis argumente od mene, umesto od ove seljacke americke organizacije !
Kakve ona to ima argumente da odredjuje ko je slobodan a ko ne ?
Ko je dao njima pravo i po kojoj formuli oni to rade ?
Ali da manemo to sada na stranu i da se zapitamo zasto to oni rade ?
Mozes li da mi das odgovor bar na to pitanje ?

Oko ovih surogata americke kvazidemoktarije moze mali milon pitanja da se postavi.

Ali kada sve saberes i oduzmes i trezveno pogledas sta su to oni napisali nasmejes se i produzis dalje. Ma pusti decu neka se igraju.
One jace drzave ovakve organizacije i neinteresuju, do nedavno ni u Srbiji nikoga nije ovako nesto ni zanimal a nije se znalo ni da postoje ovakve kreature od NVO a sada ?
Sada nam se na silu namecu !

A ti sama razmisli ko su ovi i sta traze kod nas. Sa kojim pravom oni odredjuju stepen i moje i tvoje slobode.
Gde ovi dodju sobode vise nema.

Slobodan cu biti onog momenta kada americki ambasador u Srbiji bude resavao pitanja uvoza-izvoza izmedju dve zemlje, povecanju izvoznih kvota, ukidanju ili smanjenju carina za nase robe, kulturnoj, turistickoj i istorijskoj promociji svoje drzave u mojoj zemlji i moje u njegovoj, razmeni tehnologija... itd..... itd....itd.... ali nazalost ja to nisam uopste godinama cuo osim izjava tipa ovi su podobni ovi nisu, glasajte za ove za ove ne i sl. ovo ne mozete da izvozite, ovo ne mozete da uvozite. A pored njih javila se i gomila karikatura od drzava koje se ponasaju jos gore od njih.

E za sve to je kriva vasa "demokratska" vlast i vi koji glasate za gomilu izroda koji vas vode za ular ali mene sigurno nece a nisam sam.
A Srbija je svakog trena sve siromasnija, bednija i zatucanija sjajnim demoktarskim prosperitetom.....
Da ne mislis da je doslo vreme da i pocnemo da izvozimo "americku demokratiju" ?
Bar ako i malo izvezemo manje ce smrada ostati ovde.
Pa čekaj, ko ovima pridodaje važnost? Ti ili ja? Ja sigurno ne, boli me briga za njih, a ti i još neki se "kecate" na to što oni tamo brbljaju, ja vrlo dobro znam da je to šarena laža, a ti si vrlo naivan ako misliš da bi neka druga vlast radila drugačije, i to je najveći problem vas koji se toliko ložite na radikale, jer drukčije se, prosto - NE MOŽE, ova još radi i ponajbolje u odnosu na date uslove (što ne znači da je idealna, daleko je od idealne, pogotovo na unutrašnjem planu bi mogla bolje, ali, uostalom, to su ipak i neka druga pitanja).
 
Pa čekaj, ko ovima pridodaje važnost? Ti ili ja? Ja sigurno ne, boli me briga za njih, a ti i još neki se "kecate" na to što oni tamo brbljaju, ja vrlo dobro znam da je to šarena laža, a ti si vrlo naivan ako misliš da bi neka druga vlast radila drugačije, i to je najveći problem vas koji se toliko ložite na radikale, jer drukčije se, prosto - NE MOŽE, ova još radi i ponajbolje u odnosu na date uslove (što ne znači da je idealna, daleko je od idealne, pogotovo na unutrašnjem planu bi mogla bolje, ali, uostalom, to su ipak i neka druga pitanja).


Ovo potice od RTV i dnevne stampe a poznato je svima koliko su informativne sluzbe slobodne, ko rukovodi njima i kakve "domace zadatke" dobijaju?
 
Ovo potice od RTV i dnevne stampe a poznato je svima koliko su informativne sluzbe slobodne, ko rukovodi njima i kakve "domace zadatke" dobijaju?
Poznato je, ali i to je već odavno opšte mesto, uvek i svuda, TV i štampa moraju svakodnevno da daju razne vesti, i "vesti", kako god okreneš. I ja bih volela da emituju samo snimke opera M. Callas, Djanga, Mokranjca, ili recitacije pesama Crnjanskog, al', yebiga, ne može. :zima:
 
poruci ti sebi da ti nedostaje prava diktatura, jer si mazohista,
i ne znas sta bi sa slobodom koju imas sada.


Да, просто не знам шта ћу од толике слободе...

Где год се окренеш у Србији све сама слобода, на "националним" ТВ парадирају разне НВО, на режимској ТВ жути експерти, а све сами гласноговорници слободе.

Србија је слободна и за стране слободаре попут Солане, као и за депоновање њиховог ђубрета.

Србија шири слободу и на своје покрајине, нема шта.

А та "права диктатура" на коју алудираш, дозвољавала је од плаката на којима је писало "готов је", преко "шетача" и "шетачица" по улицама и скоро целе штампе у опозицији, до Весне Пешић (још једног гласноговорника слободе) која мимиком показује тадашњем председнику да ће бити заклан ако не сиђе са власти. Док у данашњој "слободи" (како ти тврдиш), појави се пар плаката са сликом председника и то је одмах претња по његов живот.

Србија је слободна и за разне профитере, било домаће било стране, који су уништили српску привреду (и још понешто).

А и српски радници, око милион њих, се ослободише - посла.

У Србији једино Срби нису слободни.

Ко је овде мазохиста је дискутабилно, мене само занима ко тебе чини слободном и за колико (у еврима)?
 
Ako sam dobro shvatila CG ispade slobodnija od Srbije :think:

Како ли си само успела да изведеш такав закључак?!

Na skali od jedan do sedam, gde je jedinica najbolja ocena, Srbija je dobila trojku za politička i dvojku za ljudska prava, baš kao i prošle godine, preneo je "Glas Amerike".
Crna Gora označena je kao "delimično slobodna" , jer je dobila trojke u obe kategorije, dok je sa ocenom šest za politička prava, i peticom za građanske slobode jednostrano proglašena tzv. država Kosovo svrstano u "neslobodne zemlje". Priština se, između ostalog, kritikuje zbog nepoštovanja ljudskih prava pripadnika manjina, loše bezbednosne situacije i korupcije.
 
@tema

Znaci sad i mi mozemo da kazemo kao Ameri- this is a free country? z:mrgreen:

Тема ти је у овим доле постовима, а сертификат ове НВО - this is a free country, урами, окачи на зид, па се сликај. :mrgreen:


Onog momenta kada nam neko drugi pocinje da sugerise da smo slobodni i to takozvane nevladine agencije, drzave koja se eksponira kao veliki naslednik fasiticke Hitlerove Nemacke, vreme je da se zapitamo sta se to desava.
Zar stepen slobode u mojoj zemlji koja je 10.000 udaljena od najveceg fasistickog zla dansnjice treba da mi odredjuje nevladina organizacija i da me ubedjuje da li sam ja slobodan ili ne i koliko ?

Pa sama ta ideja, neke nakaradne tvorevine, da odredjuje drugima stepen sobode (u ovom slucaju ocenu) je ravan najcrnjoj propagandi.

Nazalost, sve dok u svetu postoje drzave koje ce drugima da daju ocenu slobodu, slobode nece biti na zemlji. Mogu samo da nas zavaravaju retorikom iz slobodne demokratije .... uostalom ne zavaravaju bas oni nas, oni nas omalovazavaju i smatraju da je sva ljudska populacija toliko glupa i naivna da mogu da je kontolisu i putem propagande, TV-a i radija.....
nazalos imaju dosta uspeha jer kad samo na ovom forumu pogledam koliko licnosti ima otvoren um sa svojim slobodni razmisljanjem, dodjem do poraznog saznanja da je to mozda 50-60% a to je previse malo, jer je covek kao jedinka odskocio od zivotinje i majmuna jedino sto zna da razmislja i osmisli svoj zivot u cilju da mu bude sto bolje i lepse.

Морам поново да се вратим на овај пост, али овај пут да га прокоментаришем.

Мислим да је ово што си рекао поента теме: "Pa sama ta ideja, neke nakaradne tvorevine, da odredjuje drugima
stepen sobode (u ovom slucaju ocenu) je ravan najcrnjoj propagandi."


На жалост, систем владавине, тзв. демократски парламентаризам, до перфекције је разрадио владавину,
боље рећи контролу грађана, путем медија, а у служби медија су и овакве НВО, које дају себи за право да оцењују ступањ демократичности....


Затим као што сам већ поменула у другом посту на овој теми, силно затрпавање бесмисленим информацијама
људи (који су иначе преоптерећени егзистенцијалним проблемима), наравно не служи бољитку људи, већ је у
функцији режима, који се у демократијама, не огледа у једној личности, већ у гомили безличних бирократа. Ово
се наравно не односи само на нас, наши су само прекопирали, или добили инструкције, о начину "савршене"
владавине.
 
Да, просто не знам шта ћу од толике слободе...

Где год се окренеш у Србији све сама слобода, на "националним" ТВ парадирају разне НВО, на режимској ТВ жути експерти, а све сами гласноговорници слободе.

Србија је слободна и за стране слободаре попут Солане, као и за депоновање њиховог ђубрета.

Србија шири слободу и на своје покрајине, нема шта.

А та "права диктатура" на коју алудираш, дозвољавала је од плаката на којима је писало "готов је", преко "шетача" и "шетачица" по улицама и скоро целе штампе у опозицији, до Весне Пешић (још једног гласноговорника слободе) која мимиком показује тадашњем председнику да ће бити заклан ако не сиђе са власти. Док у данашњој "слободи" (како ти тврдиш), појави се пар плаката са сликом председника и то је одмах претња по његов живот.

Србија је слободна и за разне профитере, било домаће било стране, који су уништили српску привреду (и још понешто).

А и српски радници, око милион њих, се ослободише - посла.

У Србији једино Срби нису слободни.

Ко је овде мазохиста је дискутабилно, мене само занима ко тебе чини слободном и за колико (у еврима)?

Па то је спровођење демократског парламентаризма + либерализма у дело и то није само код нас таква ситуација како си је сликовито описала, многи западни Европљани, углавном млади, осећају "благодети" те слободе, на сопственој кожи.

И тамо отпуштају људе, зараде су им све ниже, сразмерно трошковима живота, "слободе" маргиналних група просто гуше нормално становништво.
Незадовољство расте, али зато неке НВО добијају лепу лову да би штанцовали неке извештаје и делили сертификате о слободи... Систем владавине - манипулације, разрађен је до перфекције, а при том народу је замагљен противник, јер уместо једног владара, имају гомилу безличних бирократа.
 
Poslednja izmena:
Па то је спровођење демократског парламентаризма + либерализма у дело и то није само код нас таква ситуација како си је сликовито описала, многи западни Европљани, углавном млади, осећају "благодети" те слободе, на сопственој кожи.

И тамо отпуштају људе, зараде су им све ниже, сразмерно трошковима живота, "слободе" маргиналних група просто гуше нормално становништво.
Незадовољство расте, али зато неке НВО добијају лепу лову да би штанцовали неке извештаје и делили сертификате о слободи... Систем владавине - манипулације, разрађен је до перфекције, а при том народу је замагљен противник, јер уместо једног владара, имају гомилу безличних бирократа.


Можда зато Срби тихују и трпе јер не знају тачно против кога да се дигну?

Као што испада да наша влада ради добро али, ето, мангупи из ЕУ нам постављају разноразне услове и не дају...

Морам признати да сам разочарана нашом обамрлошћу...
 
Па то је спровођење демократског парламентаризма + либерализма у дело и то није само код нас таква ситуација како си је сликовито описала, многи западни Европљани, углавном млади, осећају "благодети" те слободе, на сопственој кожи.

И тамо отпуштају људе, зараде су им све ниже, сразмерно трошковима живота, "слободе" маргиналних група просто гуше нормално становништво.
Незадовољство расте, али зато неке НВО добијају лепу лову да би штанцовали неке извештаје и делили сертификате о слободи... Систем владавине - манипулације, разрађен је до перфекције, а при том народу је замагљен противник, јер уместо једног владара, имају гомилу безличних бирократа.

Mislim da protivnici nisu bas toliko zamagljeni. Postoje dobro poznate i ozloglasene NVO, ne samo kod nas, vec i u svetu.

Problem je sta raditi s njima?

I sto se njih tice, a i sto se tice raznoraznih ambasada, to se resava zvanicnim ,,otkazivanjem gostoprimstva".

Znamo da sadasnja vlast to nece da uradi. Znamo da nas na izborima samo zavlace.

Za ovako bezizlazne situacije kakva je nasa, resenje je uvek revolucija.

Kad ce do toga doci, tesko je pretpostaviti, jer su nas u startu razoruzali, ali revolucije bez oruzja su romanticna patetika, ako nema love da se podmazu pravi ljudi.

Jedno je sigurno. Kada bude grunuo haos, samo se nadam da ce im prvo blokirati aerodrome i raskrsnice.

A onda sve to poredjati jedno do drugog na sred trga i pred svim svetskim medijima, za primer, mlatiti letvama po dupetima dok se ne useru.
 
Sta bi radio da si morao da pevas pesme Titu i da nosis crvene marame ?


Која дефиниција СЛОБОДЕ...
22.gif
22.gif





.
 
Poslednja izmena:
Да, просто не знам шта ћу од толике слободе...


Ко је овде мазохиста је дискутабилно, мене само занима ко тебе чини слободном и за колико (у еврима)?


tvoj problem je sto se osecas skuceno, verovatno sama u svom mozgu,pa ti se cini da je tako u celoj Srbiji.

nema goreg neprijatelja za oduzimanje slobode nego sto je covek sam sebi,kad sam skuci mentalni prostor, kad mrzi celo svet, jer mrzi samog sebe,
kad zivotari i ne uziva nikad u zivotu od silnog razmisljanja koga danas pljuvati i kriviti sto sam nesposoban da zivim sa sobom u harmoniji.


Cinim samu sebe slobodnom, jer imam jedan zivot i vidim milion lepih stvari svakog minuta,koje su mracnim ljudima beznacajne majusne stvari,
i taj osecaj harmonije sa samim sobom ne moze niko da mi plati,
zasto vi koji ste nesposobni za to, sve gledate kroz pare, to ne moze da se kupi,probaj da izadjes iz svoje sopstvene mentalne tamnice.
 
Poslednja izmena:
Морам поново да се вратим на овај пост, али овај пут да га прокоментаришем.

Мислим да је ово што си рекао поента теме: "Pa sama ta ideja, neke nakaradne tvorevine, da odredjuje drugima
stepen sobode (u ovom slucaju ocenu) je ravan najcrnjoj propagandi."


На жалост, систем владавине, тзв. демократски парламентаризам, до перфекције је разрадио владавину, боље
рећи контролу грађана, путем медија, а у служби медија су и овакве НВО, које дају себи за право да оцењују
ступањ демократичности....
Затим као што сам већ поменула у другом посту на овој теми, силно затрпавање бесмисленим информацијама
људи (који су иначе преоптерећени егзистенцијалним проблемима), наравно не служи бољитку људи, већ је у
функцији режима, који се у демократијама, не огледа у једној личности, већ у гомили безличних бирократа. Ово
се наравно не односи само на нас, наши су само прекопирали, или добили инструкције, о начину "савршене"
владавине.

Slažem se, i to je upravo deo gde se slažem sa Vanstalom, kao i sa onim da normalan čovek se na to samo nasmeje i produži dalje. I svi znamo koliku težinu ima npr. ocena o nečijoj slobodi jedne sile kao što je Amerika, koja priznaje samo zakon jačeg. Smešno.
Iskreno, mene lično potpuno zabole za njihove ocene, sve dok se ne navrznu da nas (opet) "oslobađaju". Po jednom o zlatnih postulata demokratije: Mišljenje je kao dupe, svako ga ima z:lol:
Tako sam i odgovarala na temu - dala svoje lično mišljenje o slobodi u Srbiji i slobodi Srbije. U svakom slučaju, ja ću lično uvek pre izabrati ovu slobodu danas, nego neke dosadašnje "slobode".
Ogorčenje što nam je država prvenstveno neorganizovana, pa birokratska i partitokratska delim, ali mislim da je to druga tema.
 
tvoj problem je sto se osecas skuceno, verovatno sama u svom mozgu,pa ti se cini da je tako u celoj Srbiji.

nema goreg neprijatelja za oduzimanje slobode nego sto je covek sam sebi,kad sam skuci mentalni prostor, kad mrzi celo svet, jer mrzi samog sebe,
........


....ово још нисам до сад чула,..
како, како.....????
"вероватно сама у свом мозгу"...
6.gif



......

"цело свет".....си мађарицаz:lol:
 
....ово још нисам до сад чула,..
како, како.....????
"вероватно сама у свом мозгу"...
6.gif



......

"цело свет".....си мађарицаz:lol:


pa opet izvlacis reci iz konteksta, ali pametan shvata, a glupom ne vredi objasnjavati.

jeste Madjarica sam, Hrvatica, Albanka, Muslimanka sve sta pozelite vi patrijoti, kad vam sta odgovara,samo kazite,

nego ja vise obracam paznju sta pisem, pa napravim neku slovnu gresku, ti ne razmisljas mnogo sta pises,

ali uredno bojis svoje postove histericnim bojama, da bar privuces paznju iritacijom cula vida onih koji citaju post.
 
Poslednja izmena:
pa opet izvlacis reci iz konteksta, ali pametan shvata, a glupom ne vredi objasnjavati.

jeste Madjarica sam, Hrvatica, Albanka, Muslimanka sve sta pozelite vi patrijoti, kad vam sta odgovara,samo kazite,

nego ja vise obracam paznju sta pisem, pa napravim neku slovnu gresku, ti ne razmisljas mnogo sta pises,

ali uredno bojis svoje postove histericnim bojama, da bar privuces paznju iritacijom cula vida onih koji citaju post.

....ако је то у питању,
онда немо` се љутиш!z:poz:


............................

"Бојим" уредно....хистеричним бојама (:hahaha:,..сад сазнајем да и такве постоје),...
......ЗАТО што ти умеш више пута да исправљаш,бришеш своје речи из
дискусија,..па ето,.... ја то из опреза чиним!!!


.
 
....ако је то у питању,
онда немо` се љутиш!z:poz:


............................

"Бојим" уредно....хистеричним бојама (:hahaha:,..сад сазнајем да и такве постоје),...
......ЗАТО што ти умеш више пута да исправљаш,бришеш своје речи из
дискусија,..па ето,.... ја то из опреза чиним!!!


.

ispravljam samo kad preteram prema nekom ko mi je simpatican iako ne delimo isto misljenje da ga ne uvredim, sta je tu lose?
kakve veze to ima sa tim sto ti na detinjast nacin privlacis paznju, misleci da su ti postovi dosadni?
 

Back
Top